Работа во Катар и Дубаи

Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
??? шо напрај пријателе ?
Da ti kazam vo 5 saat porucekva go dobiv ocekuvaniot povik :) i mi se razubave denot mi potvrdi deka intervjuto mi e pominato uspesno i deka ke mi pratele raboten dogovor da potpisam i da im go prepratam,plateno jadenje, pienje, spienje, avionska karta povratna,viza za 2godini i drugoto ke sum videl vo dogovorot :) radostiii sum :)
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Da ti kazam vo 5 saat porucekva go dobiv ocekuvaniot povik :) i mi se razubave denot mi potvrdi deka intervjuto mi e pominato uspesno i deka ke mi pratele raboten dogovor da potpisam i da im go prepratam,plateno jadenje, pienje, spienje, avionska karta povratna,viza za 2godini i drugoto ke sum videl vo dogovorot :) radostiii sum :)
Што бидна се спремаш ли? Со среќа... дај кажи нешто повеќе и јас се интересирам за работа во Дубаи... уште малку и ќе се кандисам... :eek: 2 месеци се кандисувам самиот себеси во МК ништо не бидува... (n)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Што бидна се спремаш ли? Со среќа... дај кажи нешто повеќе и јас се интересирам за работа во Дубаи... уште малку и ќе се кандисам... :eek: 2 месеци се кандисувам самиот себеси во МК ништо не бидува... (n)
фаќај ЏАДЕ ако можеш друже, топ е таму. ако ништо, ако си од помладата генерација, СВЕТ ќе видиш
со среќа
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Има ли некој искуство со одење во Дубаи преку Коузон!? Ве молам споделете доколку има такви... please :love:
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Има ли некој искуство со одење во Дубаи преку Коузон!? Ве молам споделете доколку има такви... please :love:
шефе немам искуство преку коузон ама како што имам слушнато сеа не значи дека е вистина било многу тешко да заминеш преку нив...а иначе нешто за дубаи ако те интересира се вратив пред година дена
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
ajde utre vo 9 saat koj e za vo katar:)
utre ima intervju za vo qatar airlines vo holidej in vo 9 casot
cv na angliski jazik 2 sliki i kopija od pasos aj da si ja probame srekata :)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
ajde utre vo 9 saat koj e za vo katar:)
utre ima intervju za vo qatar airlines vo holidej in vo 9 casot
cv na angliski jazik 2 sliki i kopija od pasos aj da si ja probame srekata :)
од кај дозна дека има утре интервју дај линк од огласот и за во иднина да знам кај да барам :)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
од кај дозна дека има утре интервју дај линк од огласот и за во иднина да знам кај да барам :)
аман бе луѓе оти не кажувате од кај ги наоѓате огласите шо е работата да не се плашите дека ке има повеке апликанти па да не ве изберат вас а??? па пишете мајкаму стара споделете нешто тууу чурук народ
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
јас дознав дека имало на некои од сајтовиве за работа, кој не знам точно. и јас не моам да го најдам тој оглас. но ми се изнасмјаа .... у стилу како бре не си видел, .... имаше
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
шефе немам искуство преку коузон ама како што имам слушнато сеа не значи дека е вистина било многу тешко да заминеш преку нив...а иначе нешто за дубаи ако те интересира се вратив пред година дена
mandak а како замина ти, со која агенција, или сам си ја најде работата?

И луѓе, друг пат кажете порано кој ќе има интервју! :( :confused:
 
Член од
20 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
5
Eden sovet nemojte bas da im veruvate na kouzon oni samo gledaat pari da zimaat a nishto drugo ne pravat moze da odogovlekuvaat so meseci za na kraj samiot da se otkazes.
--- надополнето: 20 февруари 2013 во 14:06 ---
Ako me prashuvate mene jas do sega sum pominal na 6 intervjua i veruvale ili ne seushte odam na novi intervjua, taka da shto ke bide ne se znae jas mislam deka e igra na nervi nishto drugo
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Ako nekoj planira da odi za Qatar poarno neka smeni destinacija :) jas sum tuka imav golema zelba da dojdam i dojdov ama si idam za nekoj mesec :) zs za pari ne e nisto posebno za setkanje onaka dobro e bar sea za sea poarno sedete vo MK odnego tuka zs premnogu se bogati arapcinjava a pari ne davaat,iskreno so filipincite i so indijcite sme na isto nivo :)
 
Член од
20 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
5
Ako nekoj planira da odi za Qatar poarno neka smeni destinacija :) jas sum tuka imav golema zelba da dojdam i dojdov ama si idam za nekoj mesec :) zs za pari ne e nisto posebno za setkanje onaka dobro e bar sea za sea poarno sedete vo MK odnego tuka zs premnogu se bogati arapcinjava a pari ne davaat,iskreno so filipincite i so indijcite sme na isto nivo :)
Izvini druze a ti si so rabota tamu od nekoja agencija od makedonija ili samiot si zaminat i dali vo makedonija ti obekaa pogolema
plata a tamu se e smeneto pozzz
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 13:34 ---
Da ti kazam vo 5 saat porucekva go dobiv ocekuvaniot povik :) i mi se razubave denot mi potvrdi deka intervjuto mi e pominato uspesno i deka ke mi pratele raboten dogovor da potpisam i da im go prepratam,plateno jadenje, pienje, spienje, avionska karta povratna,viza za 2godini i drugoto ke sum videl vo dogovorot :) radostiii sum :)
ist odgovor dobiv i jas i posle 5 dena mi se javuvaat i mi kazuvaat deka rabotodavcite ke dojdat lichno da ne vidat shto e fintata od agencijata nikoj ne znae da ogovori navodno barale poveke luge da vrabotat od maekdonija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom