Работа во Катар и Дубаи

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.140
Не одете таму.
 
Член од
13 април 2013
Мислења
49
Поени од реакции
16
совет мој ако аплицирате за келнери аплицирајте за во ноќни клубови послободно е и нема потреба да изигравате слуга во буквална смисла како во ресторани или хотели и позиција келнер е најдобра бидеќи се напредува мн брзо и имаш шанса да догураш до шеф на помла група од дестина души а ако си амбициозен и подалеку се разбира ако сте со план за подолг престој во Дубаи :)
--- надополнето: 15 јули 2013 во 19:44 ---
Не одете таму.

зошто ?????????????:eek::eek::eek:
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
поради милион причини
совет мој ако аплицирате за келнери аплицирајте за во ноќни клубови послободно е и нема потреба да изигравате слуга во буквална смисла како во ресторани или хотели и позиција келнер е најдобра бидеќи се напредува мн брзо и имаш шанса да догураш до шеф на помла група од дестина души а ако си амбициозен и подалеку се разбира ако сте со план за подолг престој во Дубаи :)
--- надополнето: 15 јули 2013 во 19:44 ---



зошто ?????????????:eek::eek::eek:
поради милион причини....гледам си ставил слика со ферариња!!!!! тоа нема никаква врска со тебе за дубаи,отвори имам постирано 20 слики од дубаи ама сликите не ми даваат пари е сега ако те рани да гледаш ферариња и да стоиш на излози од познатите светски марки тоа е сосема трета работа...Дубаи не е ни најмалку како што очекуваш верувај ке се разочараш+зависи на која работна позиција си ако нешто ти треба пиши слободно се ке ти кажам.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
ех, моја цел ..... дубаи!!! бев, видов, ..... НЕ побе:( див
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Убаво прашав на која земја мислиш пошо темава се однесува на повеќе држави... а ти се зафркаваш... ОК така, така... ;)
=============================
Јас одам за Дубаи, значи имам потпишано и договори и знам точно датум на почеток на работата, чекам уште карта да ми стигне!
 
Член од
13 април 2013
Мислења
49
Поени од реакции
16
поради милион причини

поради милион причини....гледам си ставил слика со ферариња!!!!! тоа нема никаква врска со тебе за дубаи,отвори имам постирано 20 слики од дубаи ама сликите не ми даваат пари е сега ако те рани да гледаш ферариња и да стоиш на излози од познатите светски марки тоа е сосема трета работа...Дубаи не е ни најмалку како што очекуваш верувај ке се разочараш+зависи на која работна позиција си ако нешто ти треба пиши слободно се ке ти кажам.


а бе пријетелче а дека ќе седам у македонија божем ќе добијам ферари треба да бидам среќрн што заминуваам од овааа пустелија овде 75% од младите се невработени и ти ми кажуваш дали ме рани ферари или дременје по излози да мене ми е јасно дека нема да возам кола од 100000 евра ама барем ќе имам за солиден живот и мојот труд ќе се цени а вие седете овде и штракајте му на Грујо мамето ни го еба не натера да си ја мразиме сопствената држава
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Секаде има ниско платен народ ! Неможете да им давате лоша слика на луѓе коишто имаат амбиција и желба да работат на ова место... Што правиме со таа толпа што прави 5.000 ++ долари плата? Според нив треба да речеме дека во Дубаи мед и млеко тече? Не... Кој колку е способен, кој колку ќе се снајде е до него... Се дур не ги пробате работите на своја кожа нема да знаете...

Обично тие што работат за мали пари се од Индија,Пакистан,Бангладеш... За нив и таа пара е премногу кога ќе се вратат дома... Бидејќи имаат сиромаштија невидена,а странската валута во нивната земја има огромна вредност.. Ама тие прифаќаат да работат за таа пара, никој не ги присилува или пак ги робува.. Ако гледаме и кај нас има шошонци што рмбаат на полиња за мали пари.. Што муабет ќе се извади за нив дека робови се?
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
А што да чекаме бе брат овде? Од бога здравје? Овде нема иднина...
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Еве какви инфо.ми дадоа од агенциата Вељановски...
Agencija Veljanoski
Zdr
Se raboti za kelnrr shanker oneznrduvanje vo klubovi restorani lounge
She aplicira samo CV I sliki so bela pozadina Edna mala I Edna golem a celosna of vas
Platite she dvizat okolu 500 600 era plus baksis smestaj transport znaci she vie platen
Of kako me be odberat Na intervju me be izvestam I she zavisi of to a kako ke she pokazete Na intervju I kolku image poznavanje Na angliski
Ako ja dobiete ran plakate lekarsko Joe cini 2200 den
250 evra pred da zaminete koga me ja dobiete kartata I vizata odnapred be she plaka ako be interesira nest podetalno slobodno pisete CV I slikite moze da gipratite Na veljanoskateodora@yaho.com
 
Член од
13 април 2013
Мислења
49
Поени од реакции
16
Еве какви инфо.ми дадоа од агенциата Вељановски...
Agencija Veljanoski
Zdr

Se raboti za kelnrr shanker oneznrduvanje vo klubovi restorani lounge

She aplicira samo CV I sliki so bela pozadina Edna mala I Edna golem a celosna of vas

Platite she dvizat okolu 500 600 era plus baksis smestaj transport znaci she vie platen

Of kako me be odberat Na intervju me be izvestam I she zavisi of to a kako ke she pokazete Na intervju I kolku image poznavanje Na angliski

Ako ja dobiete ran plakate lekarsko Joe cini 2200 den

250 evra pred da zaminete koga me ja dobiete kartata I vizata odnapred be she plaka ako be interesira nest podetalno slobodno pisete CV I slikite moze da gipratite Na veljanoskateodora@yaho.com



добро правописо е нешто др а за објаснувајнето незнам ако те инересира нешто фазла ако сакаш ке ти дадам бр па јависе
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824

Ne nemi bese zborot za pravopisot sakav samo mislenje od nekoi od clenovite vo najmala raka i dali ima otideno nekoj preku niv (pravopisot kolku poveke se usovrsuva brzinata tolku poveke se gresat bukvi ;))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom