Работа во Дубаи преку НАХИЛДОО.

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Нели канцеларијата била затворена а сите документи и договори одземени од страна на МВР
И госпоџата управител поднела оставка
КОЈ СЕ ЈАВИЛ И ОД КАДЕ мистерија
појма неам ,му се јавиле така и така за две недели идеш.
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
vaka onaka na kraj izgleda dzabe nervoza i televizii i se
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Таму ќе заминеш и не се враќаш.... Ќе ти земат и пасош и се и ќе работиш за мали пари
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Денеска заминале неколку луѓе во Дубаи!!!
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
на канал 5 кажаа дека почнале визите на рака да се даваат и дека ќе отидат сите ,се појави и старчето и оно овака онака,потоа го кажаа вистинскиот идентитет на Денис ,не ми текнуе како му беше името дека врбувал луѓе за у дубаи предходно уште во 2009,ги покажаа тие луѓе на клип како штрајкуваат за плата и како живеат во соба 2,5х5 дваесет души,така да луѓе не помислувајте да идете,баталете 200-400 евра,немојте да си го упропастите животот и животот на вашите најблиски
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Абеееееееее викам јас глуп народ па уште и самите си плаќаат за авионски карти:pos2:
Абе од демир хисар да се избегани бе нема вака да праат,а ова старчево ептен ми мириса ко и оно да има умешано прсти во сето ова
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Имаш информација што биле тие по професија што заминале за дубаи

КАКО ТУРИСТИ ИЛИ НА РАБОТА заминале
Пa нели на тема се овие од нахил што сакаат да работат, денеска добив информација дека неколку луѓе отишле.
 
Член од
15 октомври 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
zdravo i ja slisnav deka nekoj otisle ama ne mi e jasno kako moze da idat koga bosanskite vlasti mu go odzele identitetot mu go ponistile kako (denis ) raspisale poternic preku interpol i sega ispaca da idat luce da rabotat za nego vo dubai navistina ne mi e jasno .Mene licno ofoicalno mi pocnuva dogovorot vo dekevri ama kako mi stojat rabotite ne bi zaminal i da mi se javat .Zgora na toa kako moze da davaat vizi koga cela dokumentacija e zapleneta od MVR.Ako ima nekoj nekoja dopolnitelna informacija neka pise.pozdrav
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
тоа што документацијата е во мвр не значи ништо. ако на човекот му требаат луге за работа он ке извади визи за секого посебно.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Работата е ептен зезната и искрено ме фаќа страв за луѓето што вчера тргнале за Дубаи(или за кој знае каде),визите не се ни повратни ни работни,се даваат на рака,немаш никаква гаранција.Кој ти знае што ќе излезе од сета ова работа.Само да не настрада некој невин.
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Работата е ептен зезната и искрено ме фаќа страв за луѓето што вчера тргнале за Дубаи(или за кој знае каде),визите не се ни повратни ни работни,се даваат на рака,немаш никаква гаранција.Кој ти знае што ќе излезе од сета ова работа.Само да не настрада некој невин.
Не постојат повратни визи мислиш на повратен билет имаш ли ги ти видено визите и имаш ли познат кој отиде на работа преку нахил . За да не информира како е таму.
Сите што ќе отидат се невини таму само изгледа денис е само потенцијален виновник .
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Имам еден пријател на кого му беше ветено дека ќе тргне во Декември,така да ќе почекаме уште малку па ќе видиме што и како ќе биде со него.А во план сум овие денови пак да и пишам на онаа Оливера да ја прашам што како па да видиме и таа што ќе ми рече,а визите ги немам видено,нити пак знам кои се луѓето што отишле овие денови(како што рекоа на ТВ)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom