РОК-ФЕСТ 09

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Хахаха се изначитав глупости... друже ... лани тепаа вандал ... и знаеш што свиреа ?? пантера .... гитаристот дамир од паралел јуниверз свиреше преработки ја памтам for the love of god od steve vai така да уживај си :)
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
на сите бендови мишко кажа дека кој свири преработки нема да победе,
отсекогаш на финалето не давале да се свират преработки, а мишко после кажа оваа година праеме пропуст нека свират преработки,
а бенд се цене по тоа дали имат добри песни а после се цене какви се на бина, на бина секој може дрво пијан да искоче и да свире, и без проби и без све. и затоа прекинете со глупи муабети овоа било оноа било
Баш на сцена ако излезат пијани тешко дека ќе ми бидат интересни. Туку бенд се цени по све не само по тоа какви песни има...сигурно нема да ми е интересно да глеам луѓе како стојат ко стапови на сцена, камен пијани и несвесни што прават, а богами често се дешавало бендови вака да излезат.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
pobedija deka edini bea so svirea svoi pesni ,a vie ako ste toku golemi muzicari naprajte svoja muzika naprajte svoi pesni, a da igravme po pravilo koj svire prerabotki ispaga, togas so praevme a? togas zasluzeno imat pobeda i krpen zivot i nojz.
a ako ne pa najveke publika imase napred na krpen zivot, i site se zabavuvaa

i ke ve molam nemoj da kenjate ovaka bilo onaka bilo, koj sakal ja dal kartata koj ne ja dal ne ja dal , ne sum gi zimal so sila.:sekss::sekss::sekss:


samo eden e, sviri svoj pesni i ke pobedis, pretsavuvaj se deka znaes da praves pesni, bilo koja muzika da ja svires a so prerabotki ne praes nisto,
i prekini da kenjas. najglupa rabota e da se natprevaruvat bendovi



шо сакате да ви понудам?
на женските особи шо сакат,
а на тој да ви ебам провинцијалците нека се каже кој е?
па да му понудам некоја понуда
ке ви ибам децата смотани ке ви ибам,
научете да свирете и напрајте свои песни па тогаш покажете на публиката дека имате свои песни дека свирете
, ако толку знаете да кењате кажете се кој сте па кењајте пред мене, да ви ибам глупите деца да ви ибам, претерате го! донесете си публика и победете ако толку сакате да сте победници, и напрајте си сами таму некој метал фест,
и свирете пијани и качете се на бина после цела година пауза од неправење на проби, епа тогаш кажете ми дали знаете да свирете
и кој кур го направите фестивалот у пичку матер кобајаги е,
дојдете у стив јас ке ви дадам по една награда ако толку многу ја посакувате
КОЈ ГУБЕ ИМА ПРАВО ДА СЕ ЉУТЕ
:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:
Шупак доста пцуеш иди у гаража свири 6 ноти и викај пиво пиво пиво напраи уште 5-6 песни:D
 

alkos

Швалер!
Член од
8 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Шупак доста пцуеш иди у гаража свири 6 ноти и викај пиво пиво пиво напраи уште 5-6 песни:D
друже зами преслушај ни го албумот добро па види дали иаме песна за алкохол !!! :tapp:

ја колку шо знам Рок фест е за демо/аматерски бендови, ние се праијавивме како аматери, отсвиревме како аматери и ваљда тепавме како аматери. тоа што тепавме не ми значи многу пошо свиревме за наша екипа и сите ми кажаа дека добро си поминале, за нас нај битно ни е што тие луѓе што дојдоа за нас си поминаа добро !!!

некој спомна дека сме утињале ритмови, почнувале песни по 4 пати... ја колку шо знам 2 пати прекинавме пошо му летна палица на бубњарот и му падна чинелата врз добошот !!!
 
Член од
18 март 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
друже зами преслушај ни го албумот добро па види дали иаме песна за алкохол !!! :tapp:

ја колку шо знам Рок фест е за демо/аматерски бендови, ние се праијавивме како аматери, отсвиревме како аматери и ваљда тепавме како аматери. тоа што тепавме не ми значи многу пошо свиревме за наша екипа и сите ми кажаа дека добро си поминале, за нас нај битно ни е што тие луѓе што дојдоа за нас си поминаа добро !!!

некој спомна дека сме утињале ритмови, почнувале песни по 4 пати... ја колку шо знам 2 пати прекинавме пошо му летна палица на бубњарот и му падна чинелата врз добошот !!!
Ме фура тоа шо некој користи вулгарни зборчиња, пцоФки и слично....
А колку шо знам на форумов не е дозволено тоа....
И за летање палици...Обично другите бубњари носат по уште еден пар у џеб за да не се прекине песната....нема везе тоа....дај сите уживајте, крај со муабети на темава, помина се, кој тепаше тепаше, добри беа сите вечери, добро беше и финалето..... Па дај боже да се сретнеме на некоја наредна свирка...поздраво до сите
 

alkos

Швалер!
Член од
8 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Ме фура тоа шо некој користи вулгарни зборчиња, пцоФки и слично....
А колку шо знам на форумов не е дозволено тоа....
И за летање палици...Обично другите бубњари носат по уште еден пар у џеб за да не се прекине песната....нема везе тоа....дај сите уживајте, крај со муабети на темава, помина се, кој тепаше тепаше, добри беа сите вечери, добро беше и финалето..... Па дај боже да се сретнеме на некоја наредна свирка...поздраво до сите
абе носеше предходната полуфинална вечер 4 палици мислам ама ги раздаде сите и само 2 резерва дома шо му се му останаа :pos2:

иначе најдобрата награда на Рок Фестот за мене е Гитарата а таа отиде заслужено, а ние спотот коа ќе ги снимиме ќе ви се пофалам одма :pos2:
 

Stefan Spasovski

Mister Birokrat
Член од
18 февруари 2006
Мислења
92
Поени од реакции
2
абе носеше предходната полуфинална вечер 4 палици мислам ама ги раздаде сите и само 2 резерва дома шо му се му останаа :pos2:

иначе најдобрата награда на Рок Фестот за мене е Гитарата а таа отиде заслужено, а ние спотот коа ќе ги снимиме ќе ви се пофалам одма :pos2:
Некој убав сончев ден :lazgo:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ке го снимат спотот за 2 години како серпентин што го снимаа албумот :D
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
Ме фура тоа шо некој користи вулгарни зборчиња, пцоФки и слично....
А колку шо знам на форумов не е дозволено тоа....
И за летање палици...Обично другите бубњари носат по уште еден пар у џеб за да не се прекине песната....нема везе тоа....дај сите уживајте, крај со муабети на темава, помина се, кој тепаше тепаше, добри беа сите вечери, добро беше и финалето..... Па дај боже да се сретнеме на некоја наредна свирка...поздраво до сите
епа прво некоуј друг почна со пцовки и врегана, нека се извини јавно за да нема уше некој погрди зборови или работи
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.373
Поени од реакции
7.584
Јас мислам дека доста беше од темава.
До следниот Рок Фест.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom