Пудра

Член од
28 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
1
Каква пудра за лице користете?
Јас користам Very me од oriflame .:)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
SEVENTEEN - добра е, само што е мала ..

370 денари, 35мл

задоволна си од неа?

таткоми ми имаше порано донасано 2 пати од Дебора..
онаа што е, 24ORE Perfect ( 4ка ) ..
Да токму таа со 24 часовна заштита ја користам и сум многу задоволна не само од неа и од шминките а летото и еден лак чисто бел купив затоа што ми треба таков ама тој не ми се погоди. Само за лаковите за нокти имам забелешка за останатата палета на производи мислам дека е една од најдобрите. Гледам дека многу козметички салони ги користат производите на Deborah. Цената на пудрата е 630 денари само не знам колку мл е би требало да е некаде околу 50-75 мл.
http://www.deborahmilano.com/it/fondotinta-24ore-perfect/48
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Да токму таа со 24 часовна заштита ја користам и сум многу задоволна не само од неа и од шминките а летото и еден лак чисто бел купив затоа што ми треба таков ама тој не ми се погоди. Само за лаковите за нокти имам забелешка за останатата палета на производи мислам дека е една од најдобрите. Гледам дека многу козметички салони ги користат производите на Deborah. Цената на пудрата е 630 денари само не знам колку мл е би требало да е некаде околу 50-75 мл.
http://www.deborahmilano.com/it/fondotinta-24ore-perfect/48
е баш таа беше мојата :)
кај нас ( во Виница/Кочани ) по дрогериите не сум сретнала Дебора до сеа ..ти од каде ги земаш?
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
е баш таа беше мојата :)
кај нас ( во Виница/Кочани ) по дрогериите не сум сретнала Дебора до сеа ..ти од каде ги земаш?
Тука каде што работам до мене има продавница парфимерија и ги има сите производи на Дебора па имам добиено и попуст од 30%, а и ми даваат мустри кога имаат некоја промоција. :)
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
е баш таа беше мојата :)
кај нас ( во Виница/Кочани ) по дрогериите не сум сретнала Дебора до сеа ..ти од каде ги земаш?
Мислам дека ја има во Кочани, во една од парфимериите во трговски, чинам 800 денари беше. Инаку Дебора не сум користела до сега, една другарка ја користи па еднаш ставив, што знам не ми се допадна, јас сум повеќе за оние пудри кои што се како креми, што имаат послаба покривна моќ. Моментално користам една на Bourjois healthy mix, одлично ми делува на кожата, не покрива кој знае колку, но ми одговара на мојата сува кожа.

 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Моментално од Шанел, камена. Премногу сум задоволна.
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Essence soft & natural long-lasting. Од оваа сум најзадоволна иако сум користела и од позвучни имиња.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Откако Макс фактор почна да ми ја суши кожата на лицето и да ми се праат како лушпи-сува кожа, сменив со пудра Лореал 16 h.После третото купено пакување почна да ми се иритира кожата, веројатно ми се имаше презаситено, па ја заменив за поблага-секојдневна пудра од Аура. За секојдневно користење е супер, дури како крем за лице со мала покривна моќ. Ама ако барате пудра што добро покрива подочници,акни...а да е долготрајна ви ја препорачувам на Менхетен мат пудрата

Одлично покрива, а не се приметува дека имате нанесено пудра. Не остава траги на темна облека (освен ако не земеш да се бришеш со потемна ткаенина), лесна е-не се осеќате како зацементирани :icon_lol:, трае долго (испробано 18 h и не мрдна пудрата, ниту се растече), а и цената е прифатлива (во Зегин аптеки :pipi:).
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
ја користев оваа пудра,

па последниве 4-5 месеци не користев никаква, само помада бекутан. но повторно ја нарачав истава пудра, зашто чудно ми е кога ставам шминка да не ставам пудра, ма да се навикнав и така:) бев задоволна од оваа пудра и ќе продолжам да ја користам.
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266


Имам ваква .Пудрата е навистна убава лесна не се чуствува дека ја имаш нанесено.Само што јас ретко ја користам.:)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Essence soft & natural long-lasting. Од оваа сум најзадоволна иако сум користела и од позвучни имиња.
А за каква кожа е?

Убави пудри имаат овие Есенс за тие пари, од тестер ја пробав она Clear and Matt ми се виде многу убава, глатка и покривна.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390


Јас ја користев ова.Малце е тешка ама се' покриват!
Сега имам една од MaxFactor и изгледа ја имам футнато бојата многу ми е темна.Ама ај морат да се потрошит некако та па после да се зејт нова:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom