Протест за морал, разум и свест (Петок 1.03.2013 16:00h)

Статус
Затворена за нови мислења.

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ја само да прашам за шо го демолираа Скопје?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.061
Поени од реакции
6.670
да ти е*** и демократија и све,протестирале се истепале вчера една група,денес друга група,секој ден се тепа во име на демократијата :facepalm:

златен хитлер или клети турчин само на овие простори,ете или тито мудри нека биди......овие племиња овде не се да ги отпуштиш од ланец да живеат и се развиваат сами од себе :tapp:
 
T

templar55

Гостин
Онда не си ја научил лекцијата.
Епа ја не сум крив што на форумот има самобендисани тикви...тоа ти е, ја давам иницијатива за spreadthetruth после 2-3 мислења ти ми го копираш постот и првичниот успех си го препишуваш за тебе. Ама штета ти остана само fail-от.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
да ти е*** и демократија и све,протестирале се истепале вчера една група,денес друга група,секој ден се тепа во име на демократијата :facepalm:

златен хитлер или клети турчин само на овие простори,ете или тито мудри нека биди......овие племиња овде не се да ги отпуштиш од ланец да живеат и се развиваат сами од себе :tapp:
За воа си у право, Pax Romana, Pax Otomana, само кога странска сила ќе владее на овие простори на Балканот ќе има каков-таков мир.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Па извикуваа учк, учк, зошто вчера протестите беа за повлекување на Талат, овие беа како контра- за неповлекување да остане министер...
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Јас да се изјаснам прво не сум националис и не мразам албанци.

НО мислам дека албанците стварно претеруват политиката и од двете страни ствара запалени глави.
Дали знаат да има народ кој после 6 убиства на деца не реагира,еве вчера имаше протести на македонци ниедна македонска партија не реагира а денес ДПА на пример вели се тепат албански деца во Скопје а тие деца запалија пола Скопје.
А двете мекедонски деца денес претепани во Непроштено не ли се луѓе за нив ниедна македонска партија не излегува да реагира.

Јас мислам поголемо понижување на мнозински народ од малцинство нема во светот освен нашиот случај.

Таке ќе е се додека владее мизерија во државава до тогаш ќе се натрпеваруваме кој на кој повеќе понижил во последните 10 години ни водат 10-0
Баш на тој трик сами се фаќаме, децата албанци шо тепаат деца македонци имаат име и презиме и одговараат лично за постапките, тие не се пример за целиот албански народ, додека полицијата ја претставува Република Македонија и одговара за постапките на владата. Значи полицијата има командант и пратенициве на ДПА конкретно имаат против кој да протестираат и да се бунат. Како македонска партија ќе го бојкотира собранието против некое лице А.Б, тоа е физичко лице ништо посебно.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Епа ја не сум крив што на форумот има самобендисани тикви...тоа ти е, ја давам иницијатива за spreadthetruth после 2-3 мислења ти ми го копираш постот и првичниот успех си го препишуваш за тебе. Ама штета ти остана само fail-от.
Каде со вакви фаци напред, иди убиј се, успех, fail за убиство на деца :facepalm:
ИДИ УБИЈ СЕ!
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
http://press24.mk/story/makedonija/dpa-go-napushti-sobranieto-policijata-apslea-i-tepala-samo-albanci

ДПА го напушти Собранието - полицијата апслеа и тепала само Албанци - See more at: http://press24.mk/story/makedonija/dpa-go-napushti-sobranieto-policijata-apslea-i-tepala-samo-albanci#sthash.nXERN1lr.dpuf
ДПА го напушти Собранието - полицијата апслеа и тепала само Албанци - See more at: http://press24.mk/story/makedonija/dpa-go-napushti-sobranieto-policijata-apslea-i-tepala-samo-albanci#sthash.nXERN1lr.dpuf
Нека идат у курац и ич нека не се враќаат. Што оној што ќе го палеше собранието со упаљач , и една од нив што бараше кече да носат нашите војници . За такви гадови што има да ги жалам . Ич нека не се враќаат. Тоа треба со Устав да им се забрани Рамковни да имаат свој пратеници. Како рак се кај влезат матер ебаваат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Зборувам за пропаганда не за убиства, тикво самобендисана.
Ист си ко нив, он ја дал идејата дајте му златен венец! Моронизам, иди уби се, убиј се што побргу. Колку ситна душа во што гледал он успех и фејл засрами се! На ти и пиедестал, цвеќе подоцна, ситна душа!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Хитлер имаше добра замисла,само штета што малкумина ја разбираа !!
Лица како Хитлер, Сталин и сл. се единствен лек за ваквите непокорливи планински племиња ...
Исто и Израелската држава солидно се справува со проблемите од ваков тип...
И после сето ова(овие случки) некој Шошоњски’’господин‘‘ ќе се увреди ако го наречеш планинар и сл.
Ќе речат Албанците па и вие протестиравте, па и наши невини деца беа тепани... my ass :tapp:
Вчерашниот MK протест беше со интензитет 100 пати помал од денешниот нивни, вчерашниот протест не предизвика толкава материјална штета, вчера ниту коли превртени имало, ниту автобуси запалени имало... а денеска како да поминало цунами, тајфун, торнадо, ураган...
Еве читам веќе 10 Македонци(млади деца од 15-16 год.) го изеле стапот од планинците во последниве 24 саати ...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Која беда сме бре, АЛБАНЦИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ЗА ПРАВА ВО МАКЕДОНИЈА!???

И ко шо гледам повеќе народ имало денеска, за разлика од вчера... шо значи, шиптариве повеќе се собрале од нас.

И како што гледам овие дефинитивно тргнале на онаа што го посакуваат, ГОЛЕМА АЛБАНИЈА. И ако продолжат така, ќе им се оствари.

Глупа држава, глупа политика, глупи полицајци, глуп народ... све е глупо тука, све.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
тоа само оџата знае друг никој не знае
Не сериозно не ми е јасно. Да го демолираш Скопје од кур ќејф треба да си само борец за човекови права.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom