Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
а зшто требало да го приведат?
имале налог, ама не е прецизирано никаде конкретно за што... еве МВР нели ќе даде инфо ама изгледа ќе биде како со демолирањето во Битола.... се во фиока...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
За дилање дрога требало да го апсат ама нели треба сите граѓани да бидат еднакви и вработени со плата до крај на мандат 30к а минимална 60к денари
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Толку неквалитетна монтажа, нешто како Аполо11, во секој случај треба едно кривично дело за фотошоп мајсторот.
Погледнете ја раката здраво го држи стапот, тоа значи дека знамето виси позади раката и не е залепено за стапот, евентуално горниот дел да е залепен, но тогаш формата нема да е таква.
По се ми изгледа дека некое дете ја правело монтажата, дури и јас што не сум никаков Гуру по тие програми би ја направил подобро.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
Толку неквалитетна монтажа, нешто како Аполо11, во секој случај треба едно кривично дело за фотошоп мајсторот.
Погледнете ја раката здраво го држи стапот, тоа значи дека знамето виси позади раката и не е залепено за стапот, евентуално горниот дел да е залепен, но тогаш формата нема да е таква.
По се ми изгледа дека некое дете ја правело монтажата, дури и јас што не сум никаков Гуру по тие програми би ја направил подобро.
каква одговорност за фотошоп, веке поодамна не се одговара за ништо, се демолира , се палат возила, се пука, се рануват луѓе, а мвр само работи на случаите... ама затоа диме спасов експресно го открија, (а се уште нема детали за штетата на пасатот и кој бил сообраќајно винивен за наводниот контакт на паркингот кај градски стадион)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
каква одговорност за фотошоп, веке поодамна не се одговара за ништо, се демолира , се палат возила, се пука, се рануват луѓе, а мвр само работи на случаите... ама затоа диме спасов експресно го открија, (а се уште нема детали за штетата на пасатот и кој бил сообраќајно винивен за наводниот контакт на паркингот кај градски стадион)
Ако е фотошоп, Адобе треба кривична да им пушти за брукање на нивниот производ :)
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Ле ле, што ми е мерак опозиција да победи и да видат што е опозиција Вистинска :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ле ле, што ми е мерак опозиција да победи и да видат што е опозиција Вистинска :)
На куково лето или кога врбата ќе роди грозје ќе победат домашниве предавници
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
На куково лето или кога врбата ќе роди грозје ќе победат домашниве предавници
Шо би рекол Зајко, ‘‘Очи да ми паднат, да ги гледам како се тркалаат‘‘!!!
П.С. Брк на чело, во пијана студена ноќ !!!
Само за потсетување, има Македонци кој ќе ја бранат Македонија. Настрана партииве.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Шо би рекол Зајко, ‘‘Очи да ми паднат, да ги гледам како се тркалаат‘‘!!!
П.С. Брк на чело, во пијана студена ноќ !!!
Само за потсетување, има Македонци кој ќе ја бранат Македонија. Настрана партииве.
Aааааа при очи се прават глуви
Има има доброволци за пари а за мобилизација ни за лек
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom