Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 ноември 2014
Мислења
324
Поени од реакции
314
Ne deka ja favoriziram dijasporata, takva é kakva shto e, ista kako i ostatokot vnatre vo MK, ama chitajki gi poslednive komentari kje se zaprasha chovek, znaat li ovie shto zboruvaat, pa celiot trulezh e vnatre vo MK i Vie ste tie shto go producirate.
Ednash koga navistina kje svatite mozhebi neshto vnatre kje se smeni na podobro, MOZHEBI, a dotogash nurkajte po toa tinjata.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ќе се рушат рекорди по излезност изгледа, ИЕ6 само 5%, а и другиве не се поарни.
Македонче на студ нема леб да си купи, а не па да излезд да гласа. :D

Sent from mTalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.992
Поени од реакции
14.790
Ова не е “наводно“....
Барем на прошлите избори сите членови имаа инструкции да гласаат до некој период ( мислам дека беше 10 часот), потоа до 13 ( или 14 часот ) требаше да гласаат лицата што секој член ги напишал на список.
Потоа, од секое избирачко место, од евиденцијата кој гласал, се доставуваше информација до кол центарот што го имаше во секој штаб, во секоја населба, од каде се гледаше кој од списокот не е излезен и му се јавуваше на секој член да ги притиска “неговите“ сигурни гласачи. Дополнително се организираше и превоз, или со приватни возила на членови на кои им се плакаше гориво, или со бесплатно такси, само да се донесат лугето на гласање.
Комплетно точно е ова
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Те мислев за малце по-неглуп од иреал/фринге и други секташи, но сепак постот ми го промени мислењето.
Фала Богу што не си ми битен во животов за ништо па да се притресувам за твоето мислење, секако дури и имајќи ги предвид твоите дипломи за оценување интелигенција. :ojeaa:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
На моето гласачко место пред пола саат кога гласав веќе имаше околу 350 гласачи, некаде над 50% и плус беше доста голема гужва пред мене имаше 10-тина, а и после мене.

Како општина секогаш сме во врвот, пак ќе качеме над 75-80% излезност.[DOUBLEPOST=1481461009][/DOUBLEPOST]А да ќе заборавев, видов една фантомка, првпат ја гледам сега можеби како помала да ја знам, не успеав да се сетам која е, беше и доста пред мене и не успеав да разберам ни како се вика,
овој ја бара во списокот и не може да ја најде и оној штабскиот (беше ставен за прскач) му вика во дополнителниот е она, баш тоа што јас ви го зборам јас, дека тие се поинформирани кој каде е и што прави.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.048
Поени од реакции
7.077
Фала Богу што не си ми битен во животов за ништо па да се притресувам за твоето мислење, секако дури и имајќи ги предвид твоите дипломи за оценување интелигенција. :ojeaa:
За интелигенција не е потребна диплома, потребен е еден пост и да оценат читателите дали има капацитет твојата глава.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Се разбира, место да побиеш со аргументи: Во твојот пост ова и ова не ти е точно поради тоа и тоа, најлесно е да го прогласиш за глупав и да мислиш дека си победил и да ти аплаудираат истомислениците.

Па добро бе, мајку му стара, не ви стана јасно дека служите за потсмев со тие детски тактики на чопоративно навредување, а непридонесување со ништо суштинско за дискусијата? Или уште сте во основно? Мислите кликите ви се јака финта?

Големите умови дискутираат за идеи, просечните умови дискутираат за настани, а ситните души... дополни ја изреката со капацитетот на твојата глава.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.821
Поени од реакции
15.752
http://www.libertas.mk/na-profesorkata-najchevska-ne-i-bilo-dozvoleno-da-glasa-ja-nemalo-na-izbirachkiot-spisok/
http://www.libertas.mk/na-profesorkata-najchevska-ne-i-bilo-dozvoleno-da-glasa-ja-nemalo-na-izbirachkiot-spisok/
на времето во ехЈу имаше големи борби и матни работи лкога се делеа општествени станови ( кој после 91 си ги купија џабе)
Е еден вработен се кара со Председателот на Работнички совет ... ова не е по Закон, па не е по Устав... итн..
Овој му вика, јас ќе те дупам по список а ти жали се по закон :D

Само козава горе е правокатор, цело време лаеше за Фантоми, опозицијата ги креира правилата за Фантоми, е сеа не и чини... ама и скар е со зајко поради изненадувачките пратеничките љисти
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Заврши изборниот молк и можеме да се подсетиме на следниве мудри зборови
The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don't have to waste your time voting. Charles Bukowski
Read more at: https://www.brainyquote.com/quotes/quotes/c/charlesbuk401785.html
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
pratenik od dijasporata nema.
Гледај тоа што има голема излезност до 17h, првичните резултати ќе покажат против кого гласале или се должи на тоа што рано се стемнува, па повеќето побрзаа рано да гласат.

Ме мрзи да одам до штабот, они сигурно ги имаат првичните резултати.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Гледај тоа што има голема излезност до 17h, првичните резултати ќе покажат против кого гласале или се должи на тоа што рано се стемнува, па повеќето побрзаа рано да гласат.

Ме мрзи да одам до штабот, они сигурно ги имаат првичните резултати.
nema dovolno glasovi za bar 1 pratenik od dijasporata
golema izlezenost vo istorijata na makedonija znacela kazna na momentalnata vlast
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
nema dovolno glasovi za bar 1 pratenik od dijasporata
golema izlezenost vo istorijata na makedonija znacela kazna na momentalnata vlast
Незнам како е гласано во Скопје, ама ваму ВМРО ќе земе над 60% од гласовите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom