Продавам, купувам, менувам...

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Hard Disk HITACHI Deskstar 250GB Sata II 7200Rpm 8MB cashe - 1500 ден​
Користен е како бекап драјв, без бед сектори во одлична состојба...​
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.577
Поени од реакции
30.144
Logitech G15 v2 . Почетна цена: 3000ден. Исправна е, ја продавам бидејки планирам да земам механичка.
Паметна одлука, и не ги слушај момциве со муабети од видот „јас магаре си јавам 5 години и не знам што ќе ти е кола„ :)


BTW како што и сам си увидел тие макро копчињата на било која тастатура се непотребни пошто во секоја културна игра можеш да користиш мапирање на комбинации од тастери (Ctrl+D на пр. и сл.) кои се поблиску до тастерите што ги користиш најмогу (W-A-S-D) па со тоа и побрзи него некои тастери таму на периферија на (метар долгата) „гејмерска„ тастатура како Logitetch-овите што се. Да не ме разбере некој дека ги плукам Logitetch, многу добра компанија се, многу добри mainstream приозводи имаат (Logitetch Navigator користев 12-13 години а и денес среќно си работи 2рото РС)... ама (на Logitetch) гејмерската понуда им е повеќе шминкерска одколку гејмерска.

За софтверите што идат со ваквите шарени тастатури можам само да кажам дека не само што се скоро бескорисни (затоа што има бесплатни софтверски решенија кои многу подобро ја работат работата) туку се и штетни: голем број компетативни игри (како World of Warcraft) ќе ве банираат ако користите такви софтвери, па макар тие биле и дел од драјверот на тастатурата.


П.С. Стриктно за играње одбери нешто со black cherry механички контакти, јас имам со плавите чери пошто не ми е само за играње и можам да кажам дека е добра и за играње а за текст е перфектна.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Паметна одлука, и не ги слушај момциве со муабети од видот „јас магаре си јавам 5 години и не знам што ќе ти е кола:)


BTW како што и сам си увидел тие макро копчињата на било која тастатура се непотребни пошто во секоја културна игра можеш да користиш мапирање на комбинации од тастери (Ctrl+D на пр. и сл.) кои се поблиску до тастерите што ги користиш најмогу (W-A-S-D) па со тоа и побрзи него некои тастери таму на периферија на (метар долгата) „гејмерска„ тастатура како Logitetch-овите што се. Да не ме разбере некој дека ги плукам Logitetch, многу добра компанија се, многу добри mainstream приозводи имаат (Logitetch Navigator користев 12-13 години а и денес среќно си работи 2рото РС)... ама (на Logitetch) гејмерската понуда им е повеќе шминкерска одколку гејмерска.

За софтверите што идат со ваквите шарени тастатури можам само да кажам дека не само што се скоро бескорисни (затоа што има бесплатни софтверски решенија кои многу подобро ја работат работата) туку се и штетни: голем број компетативни игри (како World of Warcraft) ќе ве банираат ако користите такви софтвери, па макар тие биле и дел од драјверот на тастатурата.


П.С. Стриктно за играње одбери нешто со black cherry механички контакти, јас имам со плавите чери пошто не ми е само за играње и можам да кажам дека е добра и за играње а за текст е перфектна.
:pos::pos::pos: не се пронаоѓаш сам во муабетот ? Малку офтопик отидов ама не можев :)
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
Kupuvam am3 ploca i procesor-od 250 ka pa nagore,a plocata mi e bitno da ima 4 slota za ram memorija oc 1600 mhz koj ima neka pise pp pa ke se dogovorime......sorry na mob nemam mak support
 
Член од
9 септември 2011
Мислења
81
Поени од реакции
6
Продавам External Rack 3,5 USB 3.0 For SATA, купене во Анхоч, стои неупотребуван, запакуван. Цена 1000 ден.



Плус гратис напојување Codegen со сменет кулер.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.577
Поени од реакции
30.144
:pos::pos::pos: не се пронаоѓаш сам во муабетот ? :)
Ти беше дечкото со Dell генеричка тастатура? :)

Јас можеби Logitech користев долго време, ама тоа е затоа што не можев да си дозволам подобро... а не затоа што мислам дека A4Tech и Dell ребрендираните тастатури се врвниот облик на инпут интерфејс со компјутер. (BTW за тие наведените брендови Logitech e она што Volkswagen е за Tata)


А инаку ова можеби е офтопик донекаде ама пошто се зборува за производ понуден за продавање, технички и не е офтопик! :)
 
Член од
3 април 2012
Мислења
14
Поени од реакции
0
Продавам РАМ 1GB DDR 2 /667mhz 500 денари.Имам повеќе парчиња
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
86
Поени од реакции
37
Продавам ASUS TRANSFORMER TF101 таблет, еден од најдобртие во моментов... 15000.... Го продавам зошто се попалив по xbox во одлична состојба е...
--- надополнето: 3 април 2012 во 16:37 ---
Продава некој таблет со 10" display ?
Јас продавам ASUS Transformer TF101
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
1гб рам ддр2-300 ден.
заинтересирани ПП
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
83
Поени од реакции
3
Барам Ram DDR1 512mb и 1gb пишете во пп за цена..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom