Продавам - Купувам

Член од
14 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Мачиња (две) чисти, црни со бела дамка на вратоти на стомакот, со хигиенски навики, се подаруваат. Контакт телефон 02/ 3178 694.
јас сум заинтересиран за едно црно маче, по можност машко, има уште?

исто така барам на поклон хаска, самојед или англиски булдог или купувам ако некој продава поефтино :toe:

Od kade mozam da kupam kameleon ako:smir::smir: moze nekoj da mi dade informacii...?
јас можам да ти набавам камелеон, ама нема да биде ефтино :nesvest:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
А да го сменте имато на темата Продавам/Купувам/Подарувам животни(домашни миленици)
А да и ако подарува некој вила на водно радо ке прифанам и ке се почастеме де....
 
Член од
14 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Има ли некој на форумов што се бави со тераристика, сакам да купам змија - кукурузни смок. имам терариум се е средено само да го пуштам малечкото. Ме интересира колку пари се продаваат змиите и од кај да набавам храна. кај мене во продавница за животни ги продаваат малечките црвени смокчиња 80 евра, за никаде ги чуваат за греота треба да им се одземат змиите, не би сакала од продавница да купам Змија бидејки можеби се болни или нешто слично.
јас се занимавам со тераристика веќе 2 години. можам да ви набавам секакви врсти на змии, тарантули, шкорпии и гуштери. животните се во србија и хрватска, ако има заинтересирани нека ми пишат. исто така можам да ви помогнам со совети за терариуми и опрема што треба, зашто многу од нашите продавачи им нудат на купувачите непотребна опрема само да извадат повеќе пари :tapp:
поздрав до сите љубители на тераристиката :helou:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Има некој што дава на подарок пекинезер?:smir:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
А да го сменте имато на темата Продавам/Купувам/Подарувам животни(домашни миленици)
А да и ако подарува некој вила на водно радо ке прифанам и ке се почастеме де....
А ти ако продаваш вила на Водно ќе оставиш оглас во форум Животни?
Убаво си е името.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Знае ли некој каде можам да најдам гавран и колку би чинел?
Фала.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Хаска на подарок,по можност машка да е и до 2 месеци максимум стара.

Ако има некој,нека ми прати ПП.

Фала однапред.:helou:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
знае ли некој колку се движат цените за пекинезерчиња и да не има некој или некои други расни кучиња со мал раст
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Подарувам свежо утепан бумбар, ене го кај мене у двор... само за прави љубимци на животни... :toe::jaj:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
само за прави љубители на домашни миленици подарувам голем многу убав персиски мачор по име Џедај и многу убава цела беча мачка по име Бело стари една година, интелигентни и убави и еден обичен црн мачор Блек со ептен интелигентни очи! Информации на тел.070/535-587!
 
Член од
14 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
подарувам женско морско прасе, многу е убаво и мирно. со него доаѓа и куќичка и цуцла за вода, само аквариум ви треба :wink:

исто така продавам тарантули и гуштери, ако има некој заинтересиран нека ми пише за подетални информации
поздрав
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
сакам да купам аљаски маламут, ако има некој што продава или знае некој што продава нека ми пише пп
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Ne znam kade da pisam, no sakam da kupam iguana, i niz gradov ne znam ni edno mesto kade sto prodavaat. Nekoj da posoci nesto, dali se prodava kade se prodava???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom