Продавам - Купувам - Подарувам (Акваристика)

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Cryptocoryne aponogetifolia неколку (4-5) млади растенија 10см до 25см
Cryptocoryne wendtii десетина коренчиња од 5-6см до 12-13 см
Cabomba sp. десетина изданоци (без корен) од 2-3см до 15 см
Сите заедно се поклонуваат топ тан, за договарање заинтересираните пратете пп, ќе ви пратам инфо.
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Тревите се таксани. Ќе го повториме огласот кога ќе имам пак вишок.
 

6er

Член од
18 декември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
Продавам ајкула Пангазиус голема околу 40см или менувам за други видови на риби.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
1
Барам мангрово дрво за во аквариум, да биде од 40 - 60 см, само да не е корен.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
1
нажалост купив и тоа доста скапо го платив 1800
 

6er

Член од
18 декември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
а има ли негде продавница во скопје каде што има разновидни тревки а не као по сите други места стандрад 2-3 вида и толку
 
Член од
2 март 2013
Мислења
23
Поени од реакции
7
а има ли негде продавница во скопје каде што има разновидни тревки а не као по сите други места стандрад 2-3 вида и толку
Имаше огромен избор пред две три недели во пет шопот кај ТЦ Олимпико - Тафталиџе. Растенијата беа преубави. Како што разбрав пратката им била од Холандија. Така што може има сеуште останати. поз.
 

6er

Член од
18 декември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
фала за информацијата. јас гледав некои по нет, има доста добар избор во ниш и многу се ефтини само незнам дали ќе можам да ги пренесам преку граница
 
Член од
2 март 2013
Мислења
23
Поени од реакции
7
фала за информацијата. јас гледав некои по нет, има доста добар избор во ниш и многу се ефтини само незнам дали ќе можам да ги пренесам преку граница
Секако, но ќе платиш царина.
 
Член од
11 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
јас земав растенија од ниш со предходна најава и лично превземање и бидејќи е количина за лична употреба без проблем ги пренесов преку граница, инаку не можат да направат достава надвор од србија. задоволен сум од изборот и квалитетот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom