Проблем со жуљ

Д

ДаркхарТ

Гостин
Би сакала да ве замолам да ми дадете некој совет или информација за оваа напаст наречена жуљ. Ми ислезе на ногава пред околу 6 месеци и од тогаш пробав да го извадам со се:капки за против жуљеви, фластери, дури пробав да ставам и салицил го чепкав со пинцета и со секакви алатки и не бива никако. Многу боли и ако не се извади од корен се повеќе расте.
Ако веќе има ваква тема слободно избришете ја или спој те ги.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.341
Поени од реакции
6.272
Би сакала да ве замолам да ми дадете некој совет или информација за оваа напаст наречена жуљ. Ми ислезе на ногава пред околу 6 месеци и од тогаш пробав да го извадам со се:капки за против жуљеви, фластери, дури пробав да ставам и салицил го чепкав со пинцета и со секакви алатки и не бива никако. Многу боли и ако не се извади од корен се повеќе расте.
Ако веќе има ваква тема слободно избришете ја или спој те ги.
оди на доктор ке го исечар со скалпер и за 3-4 дена ке ти помине!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.341
Поени од реакции
6.272
Со анестезија ли го прават тој зафат? бидејќи панично се плашам од засечоци:(
не боли ич :) без анестезија е ама може да ти стават локална ако толку ти е страв :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
имав и јас ваква работа но со тек на времето ми замина:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Eпа ја да кажам како го излеков, отидов на лекар и ми рекоа мора на операција, ама ја бев така помал и ми беше страв, и за среќа дојде баба ми на гости и ми кажа стар лек, вода од снег, го топиш снегот и го мачкаш секој ден жуљот. И за една недела го снема, ако е лето може со вода од дожд, во замена за снегот.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
lol-.-' zulj e i da ti stoi ne te boli tuku samo taka stoi i grdo izgleda -.-' pretezno na noze izlagaat kolku sto znam..inace ja imaf so zilet..:P go otcepiv..naredniot den imaf veke zarasneto rana...za nedela dena ..butel 3 zuljot
 
Член од
12 декември 2005
Мислења
32
Поени од реакции
3
Би сакала да ве замолам да ми дадете некој совет или информација за оваа напаст наречена жуљ. Ми ислезе на ногава пред околу 6 месеци и од тогаш пробав да го извадам со се:капки за против жуљеви, фластери, дури пробав да ставам и салицил го чепкав со пинцета и со секакви алатки и не бива никако. Многу боли и ако не се извади од корен се повеќе расте.
Ако веќе има ваква тема слободно избришете ја или спој те ги.
Пред 5 - 6 години ја имав истата мака. Се борев со жињевите цела година и летото отидов во Дојран и после тоа ги снема. Не знам дали е нависта до калта и водата, но ... :

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=112630
http://www.kanal77.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1050:2009-09-01-08-34-08&catid=43:2009-06-08-08-48-05&lang=en

...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom