Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Тоа дете не е бркано за ич ништо!Јас бев на бајкер фест како и илјадници други лица.Зошто мене не ме бркаше некој?Зошто некој друг не е бркан?КАДЕ Е СЕМЈСТВОТО НА ТОА ДЕТЕ ДА СЕ ОГЛАСИ?КАДЕ СЕ ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТОА ДЕТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА да кажат кој е и што е?
Добро добро, па и да бил бркан за поседување тешки наркотични средства или пак за што било друго, зар етички е да го утепаш до смрт?!?!? Дечко ти ми смрдиш на некој партиски лигуш ...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Не сум знаела, дека имало смртна казна (претепување до смрт, на сред плоштад), за било која тежина на кривично дело, па дури и убиство на човек.
И што ако не излегле во медиумите родителите? Ако се појават ќе се намали болката, баш мислам дека со самото нивно појавување уште толку може да се исполитизира целата работа.
Жално е сето ова, а уште пожална е слепоста на народот.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Тоа дете не е бркано за ич ништо!Јас бев на бајкер фест како и илјадници други лица.Зошто мене не ме бркаше некој?Зошто некој друг не е бркан?КАДЕ Е СЕМЈСТВОТО НА ТОА ДЕТЕ ДА СЕ ОГЛАСИ?КАДЕ СЕ ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТОА ДЕТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА да кажат кој е и што е?
Свесен ли си што пишуваш? Детево ако сака и на Киро атентатот нека го вршел, не смее така да се постапи и убие на сред плоштад.

Ама не, има многу наивни фаци со кои на крај не може да излезеш. Терај си по свое пријателе и не не' труј нас.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Или несакаш да ме разбереш!Јас 50 пати реков дека треба да си одговара тој што убил и крај,но детето да е излезено од баптистичка црква или библиотека сигурно не е крај на приказната.
Па гледаме какви се тие што излегуваат т.е. цел живот се во цркви (читај педофили)
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Ако некој на час го нема, тоа е Мартин нашата шема. Со девојки добро му оди, но учењето не му годи. Лозинка: Ај,не се понашај!

Според ова би рекол дека уште од основно не бил склон кон школо и учење, а мислам дека сите знаеме дека голем дел од таквите завршуваат како криминалци. Кај мене во основно школо голем дел од таквите слични на него после 18 години продолжија со дилање дрога, ситни кражби и рекетарства, за некои од нив да завршат и во затвор.
Всушност, самиот тип бил идентификуван по отпечатоци затоа што веќе имал досие во полиција. Дали луѓе што прават прекршоци имаат досие? Не би рекол.
Според ова би рекол дека повеќе ќе придонесам ако место на протест, ти улетам тебе на не толку мирен протест. :mad:
Дај ве молам кажете, трае ли уште протестот, кај се одвива и до кога ќе трае? На Канал 5 рекоа у стил "ИМАЛО" протест. Тибам и вести и се' по ред...
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
238
Поени од реакции
158
Дај престанете да пишувате сите вие кои си земавте улога на адвокати на полицијата, срамота е што све овде се напиша, каде ви е совеста? Застанете пред да напишете уште некоја глупост и помислете малку што браните, нема оправдување за тоа што се деси, НЕМА и подобро е оваа тема да се затвори.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Тоа дете не е бркано за ич ништо!Јас бев на бајкер фест како и илјадници други лица.Зошто мене не ме бркаше некој?Зошто некој друг не е бркан?КАДЕ Е СЕМЈСТВОТО НА ТОА ДЕТЕ ДА СЕ ОГЛАСИ?КАДЕ СЕ ПРИЈАТЕЛИТЕ НА ТОА ДЕТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА да кажат кој е и што е?
Абе тебе јасно ти е што значи смрт на блиска особа или не.Да излезат неговите родители одма после погребот на ТВ и да зборуваат.ЦЦЦ значи ти не знаеш што зборуваш
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
238
Поени од реакции
158
Инаку протест има уште, сега поминаа кај седиштето на ЕУ, а на кај идат не знам.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ќе биде некој љубезен да постира линкче од некои од камерите кој можеа јавно да се гледаат. во делот ул.македонија, плоштад..

фала однапред
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не бил чист. Тоа НЕ Е ПРИЧИНА ДА ГО УБИЕ! Да ти ебам безмозочните идиоти! Нека почива во мир.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Јас сум малце збунет овде ама за разлика од повеќето не ми е срам да си прашам кога не знам:
Пишува дека специјалецот е од единицата Тигар. Тоа има врска со Алфите или е башка единица? Логично ми е второто ама...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Поентата ми е неможе да обвинувате цела влада,цела полиција,цела единица за дело на ПОЕДИНЕЦ !!!!!Дали треба наставникот да го казни цел клас затоа што еден препишувал??Дали треба министерот за здравство да ја отпушти цела болница зашто еден доктор кикснал во операција??Тој што убил треба да си добие казна и крај на муабетот.Еве читајте го дегенерикот што вика дека сите што гласале за Груевски се убици.Од такви ми се повраќа.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
За ваквите само пиштол на црно па неколку зрна во празната келава тиква. Ебате малоумниот да претепаш некој до смрт треба да си лице со посебни потреби и пречки во развој. :mad:

Сочуство до семејството. Навистина ми е жал за момчето. :(
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Според ова би рекол дека повеќе ќе придонесам ако место на протест, ти улетам тебе на не толку мирен протест. :mad:
Дај ве молам кажете, трае ли уште протестот, кај се одвива и до кога ќе трае? На Канал 5 рекоа у стил "ИМАЛО" протест. Тибам и вести и се' по ред...
http://www.facebook.com/event.php?eid=227968970546590 До 11 30, а кај ќе идат не знам.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Поентата ми е неможе да обвинувате цела влада,цела полиција,цела единица за дело на ПОЕДИНЕЦ !!!!!Дали треба наставникот да го казни цел клас затоа што еден препишувал??Дали треба министерот за здравство да ја отпушти цела болница зашто еден доктор кикснал во операција??Тој што убил треба да си добие казна и крај на муабетот.Еве читајте го дегенерикот што вика дека сите што гласале за Груевски се убици.Од такви ми се повраќа.
IQ < 80
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom