Претседателски избори во Америка (2016): Трамп vs. Клинтон

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Crazy in Love, 12 април 2015.

  1. Pina

    Pina

    Член од:
    1 ноември 2005
    Мислења:
    950
    Допаѓања:
    411
    Kako shto odat rabotite izgleda deka Trump e samo prodolzhenie na amerikanskata zlostornichka megjunarodna politika. Kolku shto znam, Traump lichno i poracha na "Majka Rusija" da go vrati Krim(Crimea) na Ukraina????!!!! Prodolzhuva da trupa vojska na Ruskite granici, i se zakanuva na Kina deka ke ja odsechi od onie ostrovi shto gi napravi Kina vo Juznoaziskoto More???!!! Chovekot ili tera American exeptonalisam na golemo, ili zhivee vo iluzii. Iluzii deka svetot pochna koga toj se rodil ili go napravil prviot "bussiness deal" i se zbogatil. Mi se chini deka chovekot se gubi, ne znae shto pravi...izguben vo vselenata, ili navistina ako vaka prodolzhi navistina ke bide "The Last President Of Former USA". Neka mu e na zdravje.....
     
    На kurtoazija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Beric Dondarrion

    Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

    Член од:
    14 август 2006
    Мислења:
    18.200
    Допаѓања:
    20.589
    Какви глупости прави Трамп, мајко мила...
     
    На kurtoazija и Bateman им се допаѓа ова.
  3. Bateman

    Bateman

    Член од:
    23 ноември 2011
    Мислења:
    8.577
    Допаѓања:
    15.777
    Не да прави глупости, ептен ги прави. Еден советник си дава оставка разоткриен на дело како шурува со русите, неназначениот секретар за работнички прашања сам си ја повлече кандидатурата, на меѓународен план прави циркуси, ќе биде забавно да се гледа цел овој сеир во годините што следуваат.
     
    На kurtoazija му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Toma

    Toma од Бардовци

    Член од:
    22 април 2014
    Мислења:
    1.413
    Допаѓања:
    379
    И после наш Хорке не го бивало
     
  5. Beric Dondarrion

    Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

    Член од:
    14 август 2006
    Мислења:
    18.200
    Допаѓања:
    20.589
    Не дека нашиот претседател не го бива, туку е свесно ставен во улога на марионета во рацете на Груевски-Мијалков, во функција на лично-нивната агенда. Потполно исто ко тебе и остали штабски коров овде. А председател е.
     
    На NewForce и total им се допаѓа ова.
  6. total

    total

    Член од:
    14 август 2010
    Мислења:
    365
    Допаѓања:
    401
    Ех, сурова вистина.
     
  7. silmarillion

    silmarillion Merchant @ Prancing Pony

    Член од:
    28 јуни 2015
    Мислења:
    2.933
    Допаѓања:
    4.361
    ^Jozin z Bazin каков цар : )))

    Него до кај е Трамп со уништување на глобалистите и повлекување на целата војска со која што се ширеше нелегално американското влијание? Ваљда при крај на мандат ќе го тера тоа, само како тргнал тешко годинава да ја издржи не па до крај на мандат.
     
  8. Коловрт

    Коловрт Озимандија

    Член од:
    12 април 2010
    Мислења:
    3.700
    Допаѓања:
    8.089
    Чекајте, прво на дневен ред му е да го протера Сорос од САД, да му го конфискува богатството и да го спречи разнебитувањето на Македонија од страна на јудео-масоните.
     
  9. kurtoazija

    kurtoazija

    Член од:
    29 септември 2016
    Мислења:
    464
    Допаѓања:
    265
    трамп ќе го надмине и буш по глупостите
     
  10. Pina

    Pina

    Член од:
    1 ноември 2005
    Мислења:
    950
    Допаѓања:
    411
    Ochigledno e deka vo USA se odviva eden vid gragjanska vojna. Od edna strana establishmentot (globalistite) , MSM, levo orientiranite, nie gi narekuvame "Shareni", armiskiot establishment, LGBT... (prostete mi ako propushtiv nekoja bukva, ne e diskriminacija, taa kratenka se proshiruva sekojdnevno "so to speak") feministi ...site pod chadorot na Soros koj finansira se shto ke se nareche SJW i izleguva da "protestira", inaku toa se t.n profesionalni protestanti ili profesionalni "zhrtvi" ili victims ako sakate.
    Za bedna dnevnica ke izlezat i ke krshat, lumpuvaat, ke palat, ke farbaat i ke duvaat vo svirchinja (Makedonija) a poim nemaat za shto demonstriraat, vazhno e da im se isplati dnevnicata za koja se pazarile.
    Od druga strana t.n. sredna klasa koja poslednite decenii e dovedena do prosjachki stap, prinudena da otstapuva, opteretena so danoci, da se trti i da popushta na sekakvi idioti i izrodi koi izmislija ,gospod znae kolku seksualni rodovi i koi se teshko navredeni ako gi poglednesh nakrivo ili ne daj bozhe da gi kritikuvash, pritisnata od Islamskiot fundamentalizam( veshto izmislena i organizirana ideologija od globalistite) gi nosat vo Evropa samo da pravat belji pa posle ke gi molish tie isti globalisti shto ti gi nametnaa da te shtitat od istite????!!!!

    Se izmoriv...ke prodolzham za nekoj den....
     
  11. VOLK2234

    VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

    Член од:
    16 септември 2008
    Мислења:
    2.869
    Допаѓања:
    1.996
    Мочуриштето го возвраќа ударот :D
     
    На Bafra му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bateman

    Bateman

    Член од:
    23 ноември 2011
    Мислења:
    8.577
    Допаѓања:
    15.777
    Знаев дека америте се тешки дебили и глупаци, ама до толку дека се што го избраа овој морон за претседател не знаев. Буш беше тешка лејка, ама овој нека што е апла глупав, туку делува како лице со психички заостанат развој. А тоа во комбинација со неговата посесивна осветољубивост е опасна комбинација.
     
  13. Ron Burgundy

    Ron Burgundy

    Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    4.255
    Допаѓања:
    5.141
    колку и да е забеган трамп факт е дека голема хајка против него, мислам дека е време да ја прати армијата кај овие медиуми да воспостави ред
     
  14. MDI

    MDI

    Член од:
    2 септември 2010
    Мислења:
    2.400
    Допаѓања:
    2.293
    Мислам дека и треба да се убијат тие сите, медиуми и се тоа нека испотепа и ајт. Нека изгради ѕид насекаде и готово. Ебате Трампот ебате, толку палење на него од ова лебаркиве и пак ништо, човекот е луд бе, уствари и вие сте.
     
    На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
  15. VOLK2234

    VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

    Член од:
    16 септември 2008
    Мислења:
    2.869
    Допаѓања:
    1.996
    Нема неполн месец како Трамп е претседател, а имате за плачење уште долги 8 години :)
     

Сподели преку: