Претепано момче во НИШ

Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
и во битола ги оштетија еврејските гробишта на времето.
и сега што сите битолчани се антисемитски настроени ??
се случува тоа е.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Стварно не ги разбирам Србиве, како да сме отишле таму да им го освојуваме Ниш се понашаат, а не да како да сме обични навивачи. До сега успеаа неколку пати да не испровоциараат и пак е добро што нашите не подлегнаа на провокациите. Дефинитивно најлоши домакини од сите кај што гостувала наша репрезентација во било кој спорт.
 

SteF1z

Unique >)
Член од
14 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
4
Значи познато е дека Македонецот што е претепан, не бил дојден да навива!
Туку тој е претепан од други причини, а досега никој не ги знае точните причини.. Од наша страна е да останиме верни и да ги бодриме нашите играчи !
<3 MАКЕДОНИJA <3
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Е сеа претерувате малку...Јас тврдам дека најголемиот дел од србите не сметаат за најпријателски народ... и ние малку се курчиме. Никад не се десило да ни го палат знамето како нашите сакани шипови или како грците или што знам. Имам неколку пријатели срби кои се радуваат на сите победи наши исто како мене.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Е сеа претерувате малку...Јас тврдам дека најголемиот дел од србите не сметаат за најпријателски народ... и ние малку се курчиме. Никад не се десило да ни го палат знамето како нашите сакани шипови или како грците или што знам. Имам неколку пријатели срби кои се радуваат на сите победи наши исто како мене.
Како тоа ние се курчиме, извини а ? Наше ќе биде Белградско поле ли пеевме?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас не знам како може да ги поврзувате овие настани со палење на знамиња, и со тоа на РТС во пријателскиот меч... На крајот ова се однесува на личност што не била навивач и имала приватни проблеми со друго лице при што настанала тепачка... Да им се мочам на статииве и новинарските глупости..
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Од мравка слон направивте со темава..
одма се почнува со национализам.. одма со омраза со плукање.. аман бе луѓе аман..
форумов не е место кај шо можете да си лечите комплекси. Кога не ја знаете целата приказна што одма вие суд донесовте. Можеби дотичниот си го заслужил.. или не е битно тоа.. битно е СРБИТЕ ПРЕТЕПАЛЕ МАКЕДОНЕЦ ... ајде сега зимајте пушките и ќе се тепаме ...

страшно... страшно е тоа што се случува со младинава ..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Јас кажав, ќе повторам пак, КОЈ САКА ДА ШИРИ НЕКОЈА ПРОПАГАНДА ќе се прави мутав и ќе збори дека е ова на национална основа!

1. Не е во прашањее навивач.
2. Не знаеме ни кој е, ни како започнало, можеби отишол да им р'кне у фаца на дечките што го тепале.
3. Случаи вакви милион!
4. Кога некој ден ќе изедам ќутек у маало ќе речам ме тепаа пошто сум Србин ;) (тек да идам по нечива логика)
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Точно е дека и новинарите преувеличуваат, но ова им е веќе 3 глупост, а само 1 ден помина од почнување на првенството. Ај еднаш беше случајна :свиркам: провокација, ај двапати со графитот, ама ова им стана навика, не би ме изненадило и утре да направат пак нешто. Стварно треба да се пази на кој му се доделува организација на европски првенства.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Темава очигледно нема никаква врска со ракомет, ниту пак со актуелната ситуација во Ниш. Ова е изолиран случај. Затоа иде во Канта.
Нишлии се пријателски настроени и се радуваат што сме таму, верувајте. Барем тие со кои имав контакт :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom