Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
Ти можеш да викаш шо сакаш, твое лично и скроз нерелевантно мислење е!

Релевантни институции (дури и западни) потврдија за мешањето и организацијата на Мајдан од страна на ЦИА, вклучително и плаќање на ахем “демонстранти” , странки платеници и снајперисти…
Се е бај д бук изведено…

И за крај… ти шо фати? Од колачињата на Нуланд или од кондомите на Бејли!?
Леле видете на овој ПтицаСелица му летнало пилето :facepalm: :lolzz:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Леле видете на овој ПтицаСелица му летнало пилето :facepalm: :lolzz:
Мене ме гледаат…
Ама тебе ти се крстат…
Btw дома те знаат дека вакви глупости пишуваш?!
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Кај да е и овој ќе пролупа како @StefusRefus
Да бе стварно :lolzz:
Кај е Стефчо?! Отиде скроз со паметот… последно што пишуваше, страв да те фати, во дрво да чукнеш :pos:

Ама ај, Стефчо ќе го средат со апчиња, со ињекции… малку ќе изгледа отсутен со погледот, ама ќе го средат…

За овој северџанов нема лек! Или барем јас не знам да некој измислил лек за изроди и предавници…
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Да бе стварно :lolzz:
Кај е Стефчо?! Отиде скроз со паметот… последно што пишуваше, страв да те фати, во дрво да чукнеш :pos:

Ама ај, Стефчо ќе го средат со апчиња, со ињекции… малку ќе изгледа отсутен со погледот, ама ќе го средат…

За овој северџанов нема лек! Или барем јас не знам да некој измислил лек за изроди и предавници…
Има лек за изроди и предавници - бесилка или стрелечки строј. Јас преферирам бесилка, поевтино е плус истата ортома можеш повеќе пати да ја искористиш.
А Антон го блокираа?
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
476
Поени од реакции
502
бесилка или стрелечки строј. Јас преферирам бесилка, поевтино е плус истата ортома можеш повеќе пати да ја искористиш.
Охоо види ја Левица си го искажува фашистичкиот карактер :lolzz: . Ќе бесел, ќе стрелал ама ќе ја оправел државата .
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Охоо види ја Левица си го искажува фашистичкиот карактер :lolzz: . Ќе бесел, ќе стрелал ама ќе ја оправел државата .
Комунистите ги стрелаа предавниците во 1945. Да не бил и твојот прадедо на некоја бандера или пред некој ѕид? Инаку дали си зеде терапија оти гледам почнуваш да прегреваш, мешаш историја со географија :pos:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
82 години од погромот во Лвов, кој е направен од следбениците на Бандера. Овие што сега не биле нацисти туку борци за европските вредности. Еве од каде доаѓаат нивните европски вредности.

82 years of the Lvov pogrom. Those who murdered and tortured the Jews of Lvov are now heroes of Ukraine. Streets are named after them, monuments are erected, children are taught about them in schools.

And civilized Europe turns a blind eye. As if there was no victory against the Nazis.


@ukraine_watch
1688240268674.png
1688240293218.png
1688240317437.png
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.141
Поени од реакции
11.551
И шо бидна сега со Армагедонот? :icon_lol:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Студија за масакрите на Мајдан во 2014

  • Студија ги анализира истрагите и судските процеси во Украина во врска со масовното убиство што се случи во Киев на 20 февруари 2014 година. Масакрот во Мајдан водеше кон соборување на владата на Јанукович и последователната анексија на Крим, граѓанска војна и конфликт Украина-Русија и Запад-Русија кои Русија го ескалираше со инвазија на Украина во 2022 година.
  • Апсолутно мнозинство ранети демонстранти на Мајдан, речиси 100 сведоци на обвинителството и одбраната, синхронизираните видеа и медицинските и балистичките наоди недвосмислено укажуваат на фактот дека демонстрантите биле масакрирани од снајперисти лоцирани во зградите под контрола на Мајдан.
  • До денес, поради политичката чувствителност на овие наоди и прикривање на целиот случај, никој не е осуден за овој масакр. Написот ги разгледува импликациите на овие откритија за украинско-руската војна и иднината на руско-украинските односи.
  • Во продолжение е и линкот од студијата за северџнаските дебили што се палат на НАТО да си прочитаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom