Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    673
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.805
Поени од реакции
4.527
деновиве се изнаслушавме приказни од интернет пропагандистите на..... дека со порастот на цените на нафтата и другите западот ја финансирал војната на Путин, дека Русија е бензинска и слични глупости, да видиме што вели,

Screenshot 2022-03-08 at 23-13-42 Oil Production by Country - Worldometer.png
според листата овде најголем светски производител се САД плус што нивните, се мисли на ЕУСА, компании имаат удели во скоро сите национални петрол бизниси од Русија, Венецуела...... до Кувајт, е сега кој нјмногу профитира може ли да се знае?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.738
Поени од реакции
3.898
Ова со биолошките лаборатории му дојде како кец на десетка за на меѓународна сцена а посебно за оправдание за војната дома.
За постоење на тие лаборатории, Путин има изјавено барем пред 2 години, така да не се измислица. М. Велиновска посочи „ловење„ на такви лаборатории во интервенцијата во Казахстан, а има муабети и за лаборатории во Грузија.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Не знам каква магија очекувате да се случи тука ако стварно мислите дека Русија ќе ги искористи санкциите за да западот бидат тие што најмногу ќе настрадаат и плус некако да одземе економска контрола од економските титани. Ако беше така, сите држави ќе сакаа пола свет да им набута едно кило санкции.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.137
Не знам каква магија очекувате да се случи тука ако стварно мислите дека некако Русија ќе ги искористи санкциите за да западот бидат тие што најмногу ќе настрадаат. Ако беше така, сите држави ќе ти сакаа пола свет да им набутаат едно кило санкции.
Дарди и роден се спремаат веќе. Украинската амбасада објавила на Твитер. Можеш да отидеш додека не е касно, нема да останат Руси ако не побрзаш. Ќе те викаат Пеле.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Другарче готово е уште малку!


Неговиот ненасмеан израз покажува дека има постојани болки“, тврди „Дејли Стар“.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.284
Да се надеваме дека ќе ги расклинкаат наскоро западњациве и све што правеле во Украина.
I mislis toa kao nesto wooow ke bidi za prosecen zapaden evropeec. Ne be, duri ne im dojde jajceto na gazot, tamu mozat oficijalno i koncetracioni logori na ukraincite da najdat po terkot na nacistite od vtora svetska vojna i oko pak nema da im trepni se dodeka si go ziveat zivotot so visok standard i blagosostojba. Toa zagrozi im go i ne treba povekje.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.442
Поени од реакции
3.379
Оваа ноќ нема краj. Сагата со авионите исто.
Според последните податоци, Полјаците се договориле да ги дадет своите руски авиони против американскиве.

а..jpg

Во моментов се водат преговори со Бугарија и Словачка
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.805
Поени од реакции
4.527
За постоење на тие лаборатории, Путин има изјавено барем пред 2 години, така да не се измислица. М. Велиновска посочи „ловење„ на такви лаборатории во интервенцијата во Казахстан, а има муабети и за лаборатории во Грузија.
поточно пред 7-8 години, кога јавно предупреди дека западни институции и..., собираат генетски материјал и не се знае зошто истиот ќе биде користен, тоа беше порвото јавно предупредување.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.033
Поени од реакции
12.190
Оваа ноќ нема краj. Сагата со авионите исто.
Според последните податоци, Полјаците се договориле да ги дадет своите руски авиони против американскиве.
Прегледај го приврзокот 324483


Во моментов се водат преговори со Бугарија и Словачка
Кратко кажано, влегуваат со гол газ кај што сад и русија си ги мерат куровите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.137
Оваа ноќ нема краj. Сагата со авионите исто.
Според последните податоци, Полјаците се договориле да ги дадет своите руски авиони против американскиве.
Прегледај го приврзокот 324483


Во моментов се водат преговори со Бугарија и Словачка
Да си ебеш векот ти во Брисел си работел. Од таму ги знаеш сите овие работи. Браво.
Туку не требаше јавно да го објавиш писмото, пак сега ќе почнат деманди.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.173
Поени од реакции
5.078
Споро, особено дека против ја имаат Украина, на кои во екот на војната им стигнува оружје и обуки за нивна употреба.

Уште не влегоа во Харкив, на граница им е, не мораат ни да преминат граница за да стрелаат ракети.

Во освоените делови има највеќе руси и проруси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom