Предлози и мислења за мебел

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво дечки. Во план сум во новото станче да купам некој интересен, некој што моментално е во мода мебел. Е сега не се разбирам многу во тоа, па ќе ве замолам вас како поискусни да ми кажете што е актуелно сега, какви дизајни се актуелни. Бев и до Струмица но цените таму се поскапи од нашиве во Скопје. Алмак даваат па 5% попуст :(. Е сега се мислам за некој мебел во ГЕ да биде. 210х285 е едно што го гледам, за големина ми е таман, поголема не ми треба. Е сега се мислам дали да биде кожа. Но најверојатно кожа ќе да е.

4b.jpg

Моментално се мислам за ова да го земам во кожна варијанта од Кристина Дамил. Е сега кажете ми вие што мислите и дајте ми некој предлог. Ви благодарам однапред. :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.736
Поени од реакции
9.856
Mебел Ви, Технокооп, Мејд ин Мацедониа..
Избор имаш колку ти душа сака, а и понарачка може да ти направат
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Mебел Ви, Технокооп, Мејд ин Мацедониа..
Избор имаш колку ти душа сака, а и понарачка може да ти направат
Кај е тоа Технокоп и Мејд ин Мацедониа? Не ги сретнав до сега :(
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.736
Поени од реакции
9.856
Технокооп

а мејд ин мацедониа нема такво за мебел, мислев на Мак фирми кои произведуваат мебел :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Технокооп

а мејд ин мацедониа нема такво за мебел, мислев на Мак фирми кои произведуваат мебел :)
Иначе што мислиш на таа слика што ја прикачив? Дали моментално такви се во мода?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.736
Поени од реакции
9.856
Иначе што мислиш на таа слика што ја прикачив? Дали моментално такви се во мода?
Апсолутно да , само ја би идел на гарнитура.. ова во ГЕ малце е зафркнато за поместување,за чистење под него,после некое време може ќе сакаш на друго место да го ставиш,ќе ти здосади на едно место сигурно
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Интересно е, иако да сум на твое место би земала друга боја, а не бело ;)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Stan.png

Вака ми изгледа станот само без мебел е моментално. Е сега се мислам гарнитурата да ми стои на тоа место до прозорот/терасата.
--- надополнето: Nov 7, 2011 11:42 PM ---
Интересно е, иако да сум на твое место би земала друга боја, а не бело ;)
Па се прља белото, би зел крем боја. Зошто зидот ми е светла боја и сакам и гарнитурата да ми е светла боја за да ми го отвара повеќе станот. Некако портокалова е, но не е баш портоклова (зборам за ѕидот) нешто посветла. Е сега во иднина може и друга посветла боја да сменам.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.736
Поени од реакции
9.856
ја би ова земал

а иначе убав распоред имаш, колку што можам да видам од оваа уметничка слика :D

или


само црна :pipi:
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Во Montenegro има убави работи, можеш таму да ѕирнеш нешто
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ја би ова земал

а иначе убав распоред имаш, колку што можам да видам од оваа уметничка слика :D
Хмм, ова го имам видено во Струмица, но некако не ми паѓа во очи. Како пто гледам скоро сегде се истити...како што е тој Вегас од сликата што ја постирав.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Немој да си зел нешто од Мебел Ви. На мајка ми колешка од работа зела тросед, за месец дена се распарталил се направил крш и тоа не примале рекламации, им рекле нешто како демек па не е троседот за секој ден да седиш на него :pos:

Од Кристина Дамил имам пола мебел дома, задоволна сум ептен, се што сме зеле откај нив се покажало добро да не урочам и фер и коректни се со доставата. За бел мебел не се секирај, јас имам бел кожен во дневна, лесно се брише а и да е од друг материјал, ќе ставиш некои интересни престилки, многу фенси изгледа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom