Предлог за серии и кратки рецензии

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
84
Поени од реакции
53
Дур ми се симнува серија, да препорачам што сум гледала и ми се допаднало.

Ghost - бизнисмен со друго занимање ноќе , ради на црно троши на бело. интересна драма-кримминална акција, има заплети.

Empire- Јака музичка серија во продукција на Тимбеленд, Лајон Лушус на чело на империјата, скандали мегу неговите деца и жени, луксуз и мизерија во едно. Убава музика и оној стрит стајл.

Girls- Серијава е вона би Секс енд де сити, мегутоа мене ме фасцинира начинот на кој се претставени актерките, значи реални случки до гола кожа, како се бричат, секасаат, седат на шоља, главните актерки се дебели, мрсни, несигурни- значи така би требало да изгледа една серија, а не она што ни го сервираат секогаш сите се тип топ.

Scandal - Мислам веќе позната мегу вас. Обработува тема за белата куќа скандали на милионерите кои Оливиа Поуп прави истите да исчезнат. А на се тоа и љубовна врска мегу претседателот на САД (фиктивен-кој е оженет веќе) со Оливија.

How to get away with murder

Blindspot
- релативно нова само 7 епизоди има излезено, девојка со истетовирано тело се наога од нигде никаде среде ФБИ и со избришана меморија, и го користат нејзиното тело со тетоважите како загатка да решаваат криминални случаи. Иначе морам да кажам дека главната актерка не ми се допага како глуми, неккако е без емоција е типката. Според мене нели, мое мсилење.

Revenge - Ја даваат и на фокс. Ги изгледав сите 4 сезони, драма сместена во Хамптонс-богатиот дел на Њујорк, значи луксуз, разгаленост на милионерите и една Емили Торн жедна за одмазда испланирана со такво трпение и омраза.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Почнав ББ маратон од почеток :D
Те држи ? :D[DOUBLEPOST=1457573892][/DOUBLEPOST]
Дајте некоја серија за кулирање со убаво музичке, смешка, женцки и слично :D
Suits. Топ женски, топ саундтрак, топ серија, топ актери/ки. Неам зборови. Во топ 5 ми е.
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Те држи ? :D[DOUBLEPOST=1457573892][/DOUBLEPOST]

Suits. Топ женски, топ саундтрак, топ серија, топ актери/ки. Неам зборови. Во топ 5 ми е.
Дада, 4та сезона сум, на ден си вртам по две епизоди, некогаш три зависи :D
Иначе ја гледам Суитс, не ми се свиѓа последнава епизода не ни планирам да ја продолжвам.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Дада, 4та сезона сум, на ден си вртам по две епизоди, некогаш три зависи :D
Иначе ја гледам Суитс, не ми се свиѓа последнава епизода не ни планирам да ја продолжвам.
Why ? :( Mene bash mi e top, onaka, ne znam, labava serija so uba prikazna.
 
H

HoT IcE

Гостин
Why ? :( Mene bash mi e top, onaka, ne znam, labava serija so uba prikazna.
Па последнава сезона, па и таа претходно ептен ко шпанска серија да гледам само одоглекуваат и тие ликови што беа интересни како Дона и Харви ги апсолутно усраа.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Па последнава сезона, па и таа претходно ептен ко шпанска серија да гледам само одоглекуваат и тие ликови што беа интересни како Дона и Харви ги апсолутно усраа.
Louis. My favourite :) Top akter.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.111
Поени од реакции
326
Нешто поново, модерно, со секс сцени, убави актери, заплеткано...?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.117
Поени од реакции
9.958
Нешто поново, модерно, со секс сцени, убави актери, заплеткано...?
бараш порниќ или серија. Има една Submission цело време се дупат, али врска немам дали е заплеткано. :icon_mrgr:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.111
Поени од реакции
326
Е не сега нон стоп да се сексаат па и ти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom