Првиот ден во Средно/Факултет

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
првиот средношколски ден ми беше катастрофа,погрешка отидов пола саат порано и ко теле посматрав се наоколу,леле какви шмизли имаше.Сите околу мене беа некако чудни и не ми се правеше муабет со никој,си викав во себе тука сум дури не се префрлам,па кој ве шиша вас,не мора да ви правам муабет.Исппадна дека со мене во клас е еден недоквакан од основно :(...Како првиот ден така и првиот месец ми беше катастрофа,и не се преферлив,се среди полека.
А на факултет ми беше супер,од приемните веке знаев многу луге и одма муабети бла бла...:)
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
prviot srednoskolski den mi bese zakon ... koa vidov kakvi budali i bagabonti ima u skoloto , si rekov lele ZAKON ...kaj se zapishav ej , ke bide interesno , ke ima dosta remetenje ... a bogami i narednite 4 godini bea stvarno interesni ... a na fax uste se neam zapisano .. taka da neznam prviot den kako ke bide :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Незаинтересирано во двата случаја!
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
денес ми беше, јако, малце изгубено з'ш незнаев кој ќе ми биде класен, па ова па она, ама воглавно добро беше. :)
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
денес ми беше супер во школо заедно учам со била бонг,lile_rock од кајгана и ама еден пе*ер учи со нас тоа е најголема траедија:vozbud:
 
F

filmadzijka

Гостин
Стеф:];829760 напиша:
денес ми беше супер во школо заедно учам со била бонг,lile_rock од кајгана и ама еден пе*ер учи со нас тоа е најголема траедија:vozbud:
(оф топик) Чекај сега, педер како карактерна особина или како слободна сексуална ориентација?
Ако е првото, држи се настрана од него; ако е второто, не плаши се - не е заразно :pos2:.
Инаку, првиот ден ми беше супер. Возбудливо, иако ненаспано. Нови фаци, нови дешавки. Ова летово се отегна како латино-сапуница.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
На 1ви октомври ќе го искусам вистинското значење на зборот СТУДЕНТ.......иначе ги замолувам сите оние што годинава ќе бидат бруцоши на ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ во СК нека ми пишат пп(приватна порака де) за да искомуницираме оти гарант ќе имаме некој час заедно бидејќи во прв семестар 500студенти (некои предмети)слушаат во иста сала......

:wink:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
prviot den GODINAVA zakasnav kako i obicno, i prasav tamu u kancelarija kaj sum jas i tie mi kazaa. ne vlegov odma, pocekav posle casot profesorot da zamine. posle ko vlegov pocnav ko obicno da se deram na cel glas, da vikam, da se glupiram... gleam site me gledat na krivo, si pomisliv kaj otidoa site ludaci... pa godinava ja zapocnav so golem znak prasalnik
ama poleka se opustaat site...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Се запишав гимназија и арно со уписите се беше, само шо чекав ко Мар Мар пред пенџерињана ко будала, а тие макијато пиеја....Ама шо е арно, арно е. И одам после на списоците д авидам дали сум примен и гледам 13ти по ред. ТРИНАЕСТИ!! Мојот среќен број... Па после одам да видам кај кој професор сум и ко гледам во 2ка кај Жаклина по Информатика класна. Ко ќе појдам тамо влегвам в училница и гледам околу 70 проценти од едно школо..ГРИГОР!:) Сите други беа од Велгошти, Пештани и Христо и ние од Братство двајца :) И Еве оваја недела носевме карти и ние си игравме, не тие од Григор :) Добро, некој од нив ама појќето ни муабет не прает :nesvest:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Се запишав гимназија и арно со уписите се беше, само шо чекав ко Мар Мар пред пенџерињана ко будала, а тие макијато пиеја....Ама шо е арно, арно е. И одам после на списоците д авидам дали сум примен и гледам 13ти по ред. ТРИНАЕСТИ!! Мојот среќен број... Па после одам да видам кај кој професор сум и ко гледам во 2ка кај Жаклина по Информатика класна. Ко ќе појдам тамо влегвам в училница и гледам околу 70 проценти од едно школо..ГРИГОР!:) Сите други беа од Велгошти, Пештани и Христо и ние од Братство двајца :) И Еве оваја недела носевме карти и ние си игравме, не тие од Григор :) Добро, некој од нив ама појќето ни муабет не прает :nesvest:
Брее нас бифшите од Григор стално за препотентни не сметет, шо ќе беше ова... :)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
првиот ден во средно па знаев дека ке учат таму некои со мене шо учеа до 8мо и некои од истото школо повекето ги знаев ама тиешо не ги знаев коа почнаа да идат :pos2: сите избеглици
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па вака кога ќе споредам на факултет е многу по различно од она што беше средно и првиот ден е онака шо знам не ги интересираше многу луѓето кој е шо е шо луѓе има во класот/групата, сите онака искулирано си гледат си слушат и тоа е тоа за разлика од средно каде што сите се џарат онака полу изгубени си барат другарче да си најдат :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
првиот средношколски ден ми беше закон сите бевме во големиот ходник и почнаа да читаат кој во кој клас е а мене ме немаше и тогаш кажаа сите што останаа се во еден клас и кога се окренав ги видов сите другарки дека се во мој клас ама ја видов и шмизлата која не ја органски поднасам и тоа ми беше шок:nesvest:ама срека се добро помина и добив интересна класна ама сите бевме како изгубени германци:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ау спомени :)
Епа првиот средношколски ден беше заникаде. Се запишавме три многу добри другарки сите во Орце и дури ургиравме во ист клас да одиме. И ние фраерки одиме и гледаме сите во различни класови :icon_lol: И така попарена како изгубен германец си влегов во класот и гледам никој не познавам :nesvest: Си седнав на едно столче, си разгледувам сите ми изгледаа заникаде, дојде едно девојче седна до мене одвај зборевме колку да не ќутиме. Одвај чекав дома да си одам и си викам што ќе правам вака јас 4 години :icon_eek: Ама од втор ден веќе подобро и си го засакав класот. Многу убави спомени си имам од Орце. Сакам пак :pipi:

Додека на факултет веќе подруго беше. Првиот час ни беше во Универзална Сала и таму збореа свашта и си седев со девојче што го познавав. Е веќе кога отидов на предавања немаше срам како во средно школо, одма муабети, кафе во бифе, убава дружба. Сега постдипломски студии со најдобрите другарки/колешки ќе си одам и повеќето си ги знам. Позрели сме за на факултет не утепани деца како во средно :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom