Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
i kako zavrsi ova prijava ???? ,a koj e toj odza ime prezime ,ili citiras tv SITEL so LATASCETO :)
Не знам кој е, јас не му светев додека се изживувал врз детето.
Или сега ке кажеш дека ова е измислица :facepalm::facepalm::facepalm:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.769
ete sega pak roditelite ne cinat, sva sreka ne pisuva za niv vo kOranot
Цитирај моме, да знаеме на кој му реплицираш. Да не се гониме...
Мислам мене не ми смета да се гониме, не ми смета ничија вера додека не ме убедува да ја менувам мојата. :)
Во кОранот се пишувани и многу дискутабилни работи и има што да прашуваат оние што ги интересира малку од малку исламот (не за да пристапат, туку за да го запознаат подобро). Но овде одговараат секакви муслимани, така да има малку нелогичности и контрадикторни одговори.
Ако сакате давајте одговори (има и такви прашања што ќе ве наведат во грешен одговор, па пазете се, што да ви речам) или не одговарајте.
Не се навредувајте веднаш бидејќи некој го смета Мухамед за крвник, педофил итн итн или пак исламот за насилна вера, поточно религија.
Такви се можеби искуствата на другите во однос на исламот. Ќе мора да им простите, како што ве учи и кОранот ...

Нема потреба ако вас ве навредува нешто, да мора и вие да навредувате други...
Бидете муслимани до коска, до срж.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
se vikam galimet, a ako mislis deka e dupli profilov [prijavi, ne bidi picence
Не пријавувам јас никого:P Не се секирај

Инаку болдот не е дел од речникот на жена муслиманка.

ЛП Бој, Само Човек - доста е веќе:P
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
33
Цитирај моме, да знаеме на кој му реплицираш. Да не се гониме...
Мислам мене не ми смета да се гониме, не ми смета ничија вера додека не ме убедува да ја менувам мојата. :)
Во кОранот се пишувани и многу дискутабилни работи и има што да прашуваат оние што ги интересира малку од малку исламот (не за да пристапат, туку за да го запознаат подобро). Но овде одговараат секакви муслимани, така да има малку нелогичности и контрадикторни одговори.
Ако сакате давајте одговори (има и такви прашања што ќе ве наведат во грешен одговор, па пазете се, што да ви речам) или не одговарајте.
Не се навредувајте веднаш бидејќи некој го смета Мухамед за крвник, педофил итн итн или пак исламот за насилна вера, поточно религија.
Такви се можеби искуствата на другите во однос на исламот. Ќе мора да им простите, како што ве учи и кОранот ...

ne znam ,ama covekot koga se zbuni ,toa e rezultat od neznaenjeto ,pa zatoa se cduit i se zbunis .
Ti voopsto ne si go cital kuranot ,samo sakaz da kazes ete si go cital malce ama drugoto e od slusanjetoi na neranimajkovci ,siguren sum
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.769
da bi ja dala , primer za bred pit (48)
Ти имаш барем 18 години?
Се надевам дека додека имаш ќерка ќе ти се смени разумот, вака... лошо. Според мене, лошо!
--- надополнето: 6 јули 2012 во 15:18 ---
ne znam ,ama covekot koga se zbuni ,toa e rezultat od neznaenjeto ,pa zatoa se cduit i se zbunis .
Ti voopsto ne si go cital kuranot ,samo sakaz da kazes ete si go cital malce ama drugoto e od slusanjetoi na neranimajkovci ,siguren sum
Не е битно од кај сум слушнал, немаш право според кОранот да ме навредуваш ниту да навредуваш било кој...
Ти може само да пробаш да ми објасниш (кој што нели го читал и го знае на памет кОранот) најдобро што можеш а јас да проверам , да размислам да удрам едно вртење како суфите за да разберам уште подобро...

Навредување бидејќи некој ви го навредил пророкот, е глупо и бедно и не ве прави ништо подобри според кОранот.
Ме разбираш?

Какви се овие вулгарни зборови од ваша страна? Бидете малку... подобри нели. Вие сте најдобри бидејќи сте муслимани, нели :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
32
Поени од реакции
1
Не пријавувам јас никого:P Не се секирај

Инаку болдот не е дел од речникот на жена муслиманка.

ЛП Бој, Само Човек - доста е веќе:P
mozam uste sto pcovki da tiiznakazam risjaninu , alah nema da me kazni
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
33
bravo mi galimet upsss chino,kta tjeret nuk e din kush eshte chino ,une e di ;)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Член од
22 октомври 2011
Мислења
404
Поени од реакции
115
Не пријавувам јас никого:P Не се секирај

Инаку болдот не е дел од речникот на жена муслиманка.

ЛП Бој, Само Човек - доста е веќе:P
Јасно е дека оваа пачавра не може да биде муслиманка туку клон ник на некој имбецил од претходно.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
mozam uste sto pcovki da tiiznakazam risjaninu , alah nema da me kazni

Ајдее нема да те казни зашто сум рисјанин ли?

Јасно е - да можете вие би ги терминирале сите што не се муслимани.

Ама не оди тоа така.;)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.769
mozam uste sto pcovki da tiiznakazam risjaninu , alah nema da me kazni
Браво бре... Алах многу силен. Алах јаде банани? Алах ги мрази христијаните? :)
Го свлекоа и алах по прашините на пустините во арабија... верувај.


Понекогаш мислам дека немуслиманите подобро го знаат исламот од муслиманите по форумов... или некој намерно го прави ова да изгледа муслиманинот беден и незапознаен со својата вера. Се си бидува!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom