По 100-ти пат пронајден лек против ракот

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.064
Поени од реакции
6.676
Имаше неколку луѓе што даваа на свои блиски без никаков ефект. Мене ми е јасно дека луѓево во такви ситуации се ќе пробаат, но не ја гледам никако повржаноста на петролејот со биохемијата во организмот, течноста е крајно неполарна, не се раствора во вода, тоа ти е исто ко да кажеш испив зејтин и се излечив..........................
.

а можноста да се бустира одбранбениот систем на човекот отпаѓа со користење на вакви “надри лекови“ ?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Знам,има многу таквии случаеви има и еден човек од едно село до Тетово на кој му рекле имаш само 2 месеци живот,и се вратил во Македонија да се прости со своите бидејќи живеел и работел во Белград.Таму некоја жена која била метастазирана и се излечила му кажала за оваа газија од Албанија и ја набавил... вика дека сега никогаш не се чуствувал подобро а од ракот немало ни трага,исто и една ромка од Косовска Митровица се има со тоа излечено,се чуделе докторите кои им дале помалце од 1 месец живот,се чуделе кога по месец,два им се појавила на врата.. им рекле Па ти си мртва,не е можно... се тоа добро,ама како да ја набавиме оваа газија од Албанија :(? ни знам колку треба,ни кај треба да побарам,ни кај кого,ни колку пари..:(
Незнам другар како да ти помогнам околу набавката ама можам да ти дадам некои идеи. Едната што ми иде на памет да порачаш од некои албанци трговци што одат да зимат роба од таму, друга да видиш низ продавниците каде што има секаква газија па да видиш дали има Петролеј и ако може преку нив некако да ја порачаш.

Вака изгледа шишето :)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Медицински петролеј треба за лечење,јас имам Прилепски од Седа ама и тамо пишува за осветлување...
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Медицински петролеј треба за лечење,јас имам Прилепски од Седа ама и тамо пишува за осветлување...
Ја прочитав твојата порака ама неможам да ти вратам ми излага Грешка,серверот покажувал непоселушност.. вака,оваа газија што ја имаме ние ја произведува Chemmax,пошува SREDSTVO ZA OSVETLENJE.го произведувале од Лесковац,Србија.Нас оваа жена што ни го даде ни го даде пола,она го пиела истото имала рак на дојка и се излечила,им го дала на некој човек што имал рак на желудник ама он после 8 пиења им го вратил бидејќи неможел да го поднесе миризот.Само не знам што да кажам... сите викаат само таа од Албанија помага... човек во вакви ситоации не знае ни што да мисли ни во што да верува..
--- надополнето: 12 септември 2013 во 16:08 ---
Незнам другар како да ти помогнам околу набавката ама можам да ти дадам некои идеи. Едната што ми иде на памет да порачаш од некои албанци трговци што одат да зимат роба од таму, друга да видиш низ продавниците каде што има секаква газија па да видиш дали има Петролеј и ако може преку нив некако да ја порачаш.

Вака изгледа шишето :)
Се извинувам што морам да те прашам,ова шише како на сликава е всушност таа АЛБАНСКА ГАЗИЈА од Кроја ?
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Ветив, ама еве пак ќе пишам, на еден форум еден член убаво објасни, за да разбере секој:

Petrolej je mešavina ugljovodonika - acikličnih dugog lanca, cikličnih i aromatičnih, u kombinaciji sa svim i svačim. Dobija se iz nafte i to ne bog zna kako sofisticiranim procesom.
Čisto da znate - ne postoji medicinska (terapijska) primena petroleja! Ni za vaške se više ne koristi. Petrolej je za naše telo otrov!
Većina aromatičnih ugljovodonika unetih u telo se lako apsorbuju i teško oštećuju crevni epitel, jetru, bubrege i dovode do ozbiljne depresije kostne srži. Hronični unos u dozama o kojima se ovde govori može ubiti zdravog bika, a kamo li bolesnog čoveka.
Ozbiljno bolesnom čoveku, čija jetra puca po šavovima, bubrezi se jedva bore da održe normalan balans tečnosti i soli, a koštana srž jedva proizvodi dovoljno krvnih ćelija da se preživi, davati petrolej je - sumanuto.
30-50 evra za flašicu gasa za fenjere, koja leči rak!? Samo apsolutna budala može nasesti na to. Normalno, ne treba potcenjivati moć očajanja... Ali ovo je stvarno previše... Petrolej ne leči rak, ali za razliku od mnogih bogojavljenskih vodica kojima se ljudi okreću u očaju i o kojima se ovde piše, on je otrovan. Može, i obično skraćuje život obolelima.


а можноста да се бустира одбранбениот систем на човекот отпаѓа со користење на вакви “надри лекови“ ?
Одбранбениот систем може да се „бустира“ со многу други лекови, при давање на цитостатици се даваат и лекови за покачување на леукоцити како и други крвни клетки, од 0 ги качуваат за неколку единици, така да постои начин да се подобри имунитетот, медицински и докажан...
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Од мое искуство,мислам дека нема на светов еден доктор од овие 7,8 милијарди луѓе на планетава кој ќе рече ДА ГАЗИЈАТА ПОМАГА/ЛЕЧИ РАК... дури и ќе ве убедува дека е отровна и така натаму,јас не сум доктор а и не гарантирам ништо,ама постојат луѓе што се излечиле.... како беше она.. Давеникот се фаќа за сламка,а болниот за се што може БИ МУ ПОМОГНАЛО..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Конзумирајте козјо сирење,мед,ореви,бадеми,семки од кајсии,фстаци,индиски ореви,кикирики,јаболки,портокали,лимони,грав,леќа,ориз,организмот добива поголем имунитет и одбрамбен механизам од рак.
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Да а цитостатиците ич не се отров нели :) само цело тело го разоруваат
праи шо сакаш, цитостатиците се штетни, имам и за тоа зборувано, ама си пише на нив што може да предизвикаат и во колкави мери, на газијата пише некаде? Освен што пише разредувач за боја...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.064
Поени од реакции
6.676
Одбранбениот систем може да се „бустира“ со многу други лекови, при давање на цитостатици се даваат и лекови за покачување на леукоцити како и други крвни клетки, од 0 ги качуваат за неколку единици, така да постои начин да се подобри имунитетот, медицински и докажан...

:) башка работа за хемотерапијата,знам дека има инекции ги креваат леукоцитите во крвта и тоа за многу повеќе единици зависно од дозата :)

туку дали постои можност вака како Петролеумот или пак Вариумот или пак многу рекламираниот Германиум итн итн да даде одлични резултати при лекување,односно да го бустира одбранбениот систем да му влези како Рамбо или Роки ко на филмојне :)
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
:) башка работа за хемотерапијата,знам дека има инекции ги креваат леукоцитите во крвта и тоа за многу повеќе единици зависно од дозата :)

туку дали постои можност вака како Петролеумот или пак Вариумот или пак многу рекламираниот Германиум итн итн да даде одлични резултати при лекување,односно да го бустира одбранбениот систем да му влези како Рамбо или Роки ко на филмојне :)
За тоа ти правев муабет, има цел спектрум лекови што ги користат, анализи на крв се прават после секој циклус, или секој ден ако има потреба и се контролира бројот на крвни клетки.

За болдираните производи незнам, избација на пазарот многу, но за да биде нешто веродостојно треба да има труд, студија, на лаб животни, пациенти...

Јас искрено не верувам на сомелена билка ставена у таблета, или тинктура од билка, се додека не се изолира чистиот секундарен метаболит, не му се испитаат физичките, хемиските својства, да не зборам за биохемиските, све ми е тоа сумњиво.

Јас имам читано за олеандринот дека лечи рак, значи олеандрин изолиран од леандрите оние цвеќиња што ги има у грчка по автопати, ама исто е многу токсичен и може да предизвика смрт, а леталната доза уште не е позната...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
праи шо сакаш, цитостатиците се штетни, имам и за тоа зборувано, ама си пише на нив што може да предизвикаат и во колкави мери, на газијата пише некаде? Освен што пише разредувач за боја...
Дали спомнав газја некаде јас?
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Дали спомнав газја некаде јас?
Коментарот беше во склоп во дискусијата за петролејот (газијата), не беше ништо против тебе. Ама еве воедно да те прашам, што е поштетно да примаш лек што има веќе простудирани несакани дејства или тотално непроверена ствар?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Најдобро да не дојдеш до таа ситуација, а више ко ќе дојдеш сите сили нека ти се на помош. Мое лично мислење е дека сите овие модерни болести се резултат на начинот на живот, средината во која живееме и ѓубрињата кои ги јадеме. Ако недај боже дојдеш во таква ситуација сите цитостатици операции зрачења и остало ти се џабе, затоа што имаш огромен дисбаланс во телото направено за да дојде до такво нешто. ако не го средиш живеењето да биде како што треба така да, незнам баш и не верувам во цитостатици и такви работи ама сеа тоа е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom