Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
zdravo zemav blackbarry z10 bez da znam deka e zeznat sim konektorot ili kako i da se vika
go vidov pod lupa ostetena mu e bakarnata podloga kade sto bi trebalo da se zalemi na edno pince
prasanjeto mi e dali nekoj poprava takov defekt i dali moze voopsto moze da se popravi bidejki nema kade da se zalemi pinot?? eve za sto mislam ako nekoj ne me razbra :D
http://www.aliexpress.com/item/30pcs-lot-new-original-for-Blackberry-Z10-q10-sim-card-connector-reader-socket-contact-holder-tray/1334331669.html


PAK JAS!! go odnesov na servis mi kazaa deka ne se pravelo neznam nemozele vod da najdat
e sea da prasam da ne znae nekoj od kade mozam da kupam motherboard i dali se ispati sekako
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Imam x peria E1 telefonot e nov go imam 2 meseci ama posledno vreme samiot se restartira i e mnogu baven.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
PAK JAS!! go odnesov na servis mi kazaa deka ne se pravelo neznam nemozele vod da najdat
e sea da prasam da ne znae nekoj od kade mozam da kupam motherboard i dali se ispati sekako
Пиши ми во порака кај си го носел, и ќе ти кажам отприлика дал може да го средиме. А матична да купуваат не доаѓа во обзирррр
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Мајне мобаел фон ме ремети :confused:
имам sony xperia E и во последно време коа некој ќе ми се јави ќе зборам едно 10-20 секунди и тие од таму веќе не ме слушаат па морам да го ставам на спикер ама и таму за брзо време истата работа се дешава:mad: и мора да спушташ :mad:
патем почиња и да ми кочи ама ај тоа не ми е некој голем проблем
ени солушн?:(
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Мајне мобаел фон ме ремети :confused:
имам sony xperia E и во последно време коа некој ќе ми се јави ќе зборам едно 10-20 секунди и тие од таму веќе не ме слушаат па морам да го ставам на спикер ама и таму за брзо време истата работа се дешава:mad: и мора да спушташ :mad:
патем почиња и да ми кочи ама ај тоа не ми е некој голем проблем
ени солушн?:(
Прoбaј сo фaктoри ресет, мoжеби ќе гo снемa прoблемoт..
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Имам ЛГ л70 и земав 8 гб мемориска картичка, имам лцд смарт тв и кога ќе сакам да ги поврзам преку усб кабел телевизорот не ми го препознава телфонот.

а претходно имав и постар телефон сони ериксон и немаше ваков проблем.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да потврдам и јас!
Точно тоа се случува од време навреме не е константно...[DOUBLEPOST=1410896815][/DOUBLEPOST]Инаки каде можам да најдам статив за sony xperia m2?
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Нокиа е52, не се уклучува, пред две години го однесов на поправка ми рекоја телефонот ти е мртов треба 1600ден за поправка. Не го оставив бидејќи не сакаше да ми обајсни што значи тоа мртов.
Некој да имал сличен проблем или знае решение некакво???
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Точно тоа се случува од време навреме не е константно...[DOUBLEPOST=1410896815][/DOUBLEPOST]Инаки каде можам да најдам статив за sony xperia m2?

Каков статив...

Какви да тракатанци тражеш...Битпазар....Алиекспрес!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom