Потона брод во Охридско езеро

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Ете го и томислав...

Зарем никој не знае дека кога мозокот 5 минути не ќе ти прима воздух, без оглед колку и да сакаш, или на колку и филмови да имаш видено некакви чуда, дека УМИРАШ БЕ?!
Имало случаи кога некој и после 10-15 минути под вода, пак се спасил..тоа 5мин шо напиша не е никаква апсолутна граница...
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
746
Поени од реакции
35
Бог да ги прости мртвите,моите најдлабоки сочувства до фамилите на загинатите.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Претовареноста на една страна била фактор за потонувањето.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Сега гледам на Сител, уште еден кретен во моментот на несреќата се досетил да извади мобилен и да ги снима преживеаните додека пливаат на површината. Кретенизам во огромни размери, дури поголем и од оној на Латас...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Кakо прво не знам кои беа луѓево-нуркачите кои беа доле во бродот и снимаа? Дали е дозволено нуркачите кои бараат дали има останато тела во бродот и слично, да снимаат???
Првите снимки снимени од некој од броодовите кои помагале беа хаотични. А тоа со вадењто на мртвите тела, Сител и вчера си го објави.
Али Латас :lud: Морам да се насмеам, Сител биле секогаш чекор пред другите, Сител даваат ексклузивни снимки, инаку зашто би ги гледале?
Тоа го кажа Латас
 
E

emission

Гостин
Слушни го па овој.http://a1.com.mk/vesti/video.asp?Video=09/goce-preziveani-06-09.wmv&VestID=113400
„Виновниците сигурно ќе бидат пронајдени. Знам дека има уапсени, знам дека министри си поднесоа оставки во Македонија. Но, повторно, и по овој случај се засрамени како и за Спаска. Останува да ги следиме работите“, вели Борисов.
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: Како можеа само да изберат неписмен рекетар да им ја води државата. Толку ли има омраза или нечовечност? Не можам да разберам.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Шо сакаше да каже Латас за тоа со градоначалникот на Охрид дека бил од СДСМ ( јасно и гласно нагласи) не ми е јасно.:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Шо сакаше да каже Латас за тоа со градоначалникот на Охрид дека бил од СДСМ ( јасно и гласно нагласи) не ми е јасно.:toe:
Го болдира насловот ГЛУПАК на неговото чело. Не можам да го разберам тој човек, и во трагедија повторно меша политика. Најголем деген во македонското новинарство и македонската историја.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Латас си јадел и кеси јаде секогаш тоа толку му сече на полтрончево шоси игра новинар , а уствари шо сакав да прашам дали сите жртви биле Бугари има ли од некоја друга нацјоналност удавени или само бугари???
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Јасно ми е се мене,само незнам зошто мора во секоја трагедија(во случајов) или некоја веселба да се меша политика.:toe::nenene::nenene:
 
M

marsovka

Гостин
Имало случаи кога некој и после 10-15 минути под вода, пак се спасил..тоа 5мин шо напиша не е никаква апсолутна граница...
pod uslovi температурата vodata da e okolu nula и телото да има доживеано хипотермија
-.-
ах ....ми доаѓаат разни зборови да кажам
Иам гледано разни филмови за реанимација и слични шитови
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Најмладата жртва е 22 години :( Утре ќе го вадаат бродот? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom