После разделба... пријатели нели?

G

Giggles

Гостин
хахаха до вчера сме биле партнери а сега другари или пријатели??во овој вид на пријателство не верувам затоа што има доста хемија хахахахахахах да на фц приајтелчина да си се манијачиме хихиихих може
хехе па во најголема мера и тоа и се случува, као демек другари сме, ама шо викаш има некоја хемија и ќе си се мањачиш само ако не повеќе :)
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
никад. не сакам да имам "пријателство" со бившата .
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
не верувам ни јас меѓутоа еве сме пријателчиња меѓутоа само на нет затоа што јас така сакав...меѓутоа знам дека тоа нема да биде за долго ...
 
D

DartWader

Гостин
Фаза 1. - Рековме дека ке сме другари засекогаш
Фаза 2. - Почнавме да се проваѓаме на улица
Фаза 3. - Тотални странци
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Зависи од која причина била разделбата...За Љубов се потребни 2ца, ако едниот сфати дека не го сака другиот тогаш тие може да се разделат и да продолжат да бидат пријатели, а ако се разделиле заради неверство ондак мислам дека тој што бил неверен не би имал храброст да го погледне другиот во очи!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Зависи на каков начин сме прекинале ... со некои се имам само на здраво, а пак со некои не се ни погледнуваме.
 
M

M del Mar

Гостин
Зависи какви ви биле односите, зависи од начинот на кој што сте ставиле крај на вашата врска...зависи и од самата личност.:icon_lol:
би рекла дека мали се процентите за пријателство после разделба, но што знам ваљда пошто ми се десило нештото верувам дека е можно...
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
зависи од стањето какво е:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom