Посета на фудбалски натпревари во странство (Англија, Шпанија, Германија, Италија, Франција...)

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Па нели може да си купи на неутрал трибина карта? мора ли со навивачите на Јунајтед да иде?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Визата поскапа и од превозот. :icon_mrgr:

За во Англија барајте си ја среќата на пријателски натпревар пред почеток на сезона или некои купови. Мислам летово имаше македонски фанови на Челзи-Реал Сосиедад.
А има некој искуство за во Италија? Мислам на самостојно одење, не групно.
За Јувентус тешко да најдеш по што стадионот е помал, а интересот е многу голем. За Милан влезници има во билетарата што се наоѓа пред стадионот.
Како што тргнале и 1+1 гратис ќе даваат. :ROFLMAO:
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
А има некој искуство за во Италија? Мислам на самостојно одење, не групно.
Karti se kupuvaat online i ti stiga kartata na mail.Jas ke odam vo Rim na vikend i kupiv 2 karti za Roma - Genoa.Sve mislam deka okolu 35 evra me fati.[DOUBLEPOST=1429458540][/DOUBLEPOST]
Многу е лош системот за гостување ама па кога ќе видиш нема друг начин како да им ги поделат картите. Прво треба да ја платиш годишната членарина, па недела или две пред гостувањето да испратиш порака, па ќе ти вратат кога ќе биде лотаријата и на крај големи се шансите да ти вратат едно chubbed & better luck next time :D Зошто огромен број на фанови аплицираат и алокацијата не е голема, 2000, 3000, зависи од стадионот.
Isto i za domasni utakmici e mnogu tesko da dojdes do karta.Naprimer Arsenal i Chelsea skoro i da nema sansi da dojdes do karta zatoa sto treba da si member neznam kolku godini za da mozes da kupis ili nekoj member da te preporaca. Arsenal isto taka imaat i members spored boi, Golden, silver itn.
E za pomalite timovi moze karta na vrata da kupis, Fulham, Brentford, Charlton.West Ham i Crystal Palace e malku potesko na vrata ama ima online obicno i ne se mnogu skapi.Crystal Palace - Man City £37 bese karta i toa na ubavo mesto.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пример ние преку здружение пред секоја полусезона си аплицираме за кои утакици колку карти бараме и ни одобруваат (во зависност од противникот се разбира). Годинава во втората полусезона ни одобрија 10 за со Јунајтед и 15 мислам за со КјуПиАр. За КјуПиАр ги откажавме а со УТД сите беа искористени. Полесно е преку бренч. Барајте од локални бренчови низ балканов, можат да ви помогнат.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
А има некој искуство за во Италија? Мислам на самостојно одење, не групно.
Има. Конкретно за Рим. Пошто од Скопје нема нискобуџетни летови до Рим, сум одел два пати со абтобус до Белград, па од таму со ВизЕр до Рим. 35 евра автобусот, околу 80 авионот повратни, мада за авион зависи кога ќе закажеш.

Хотел со 2 ѕвезди во Рим е 30 евра од вечер. За јадење можеш да поминеш со 10-20 евра на ден, зависи што и колку ќе јадеш.

Карта за утакмица имам купувано од фан шоп. Првиот пат ме кошташе 30 евра за Дистинти норд, што е трибината на ќошот кај Курва норд. Вториот пат веќе немаше од тие трибини карти, па морав да земам за Монте Марио, главната трибина, што ме кошташе 110 евра. Јеби га, кога Лацио е домаќин во дербито, потешко е да се најде карта. А и вториот пат стигнав во Рим на ден на утакмица, а првиот пат два дена унапред.

Значи со околу 300 евра се поминуваат 3 дена во Рим со одење на дерби, под услов картата да е 30 евра. Додатни трошкови, како на пример да си купиш нешто, не се вклучени.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Тие што биле на Алијанц Арена,ако може да споделат искуство,колкави се трошоците ,може ли да се дојде некако до карта за натпревар на пример со Волфсбург,Леверкузен и слични или може само со некои каде што нема толку заинтересираност? Желба ми е да отидам во септември/октомври тој период,па да каже за 3-4 дена таму пат,престој,јадење колку за да ти е таман,не да се расфрлаш или да трошиш премногу (ако треба и леб ќе јадам само ) :D
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Тие што биле на Алијанц Арена,ако може да споделат искуство,колкави се трошоците ,може ли да се дојде некако до карта за натпревар на пример со Волфсбург,Леверкузен и слични или може само со некои каде што нема толку заинтересираност? Желба ми е да отидам во септември/октомври тој период,па да каже за 3-4 дена таму пат,престој,јадење колку за да ти е таман,не да се расфрлаш или да трошиш премногу (ако треба и леб ќе јадам само ) :D
Во тој период е Октоберфест, сигурно цените се поскапи за све.Греота е да одиш во Минхен и само леб да јадеш. :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Тие што биле на Алијанц Арена,ако може да споделат искуство,колкави се трошоците ,може ли да се дојде некако до карта за натпревар на пример со Волфсбург,Леверкузен и слични или може само со некои каде што нема толку заинтересираност? Желба ми е да отидам во септември/октомври тој период,па да каже за 3-4 дена таму пат,престој,јадење колку за да ти е таман,не да се расфрлаш или да трошиш премногу (ако треба и леб ќе јадам само ) :D
Незаинтересираност не постои со години на Алианц Арена.Стадионот се распродава експресно уште пред да започне сезоната.:icon_mrgr:

All of Bayern's home Bundesliga fixtures since the stadium opened have been sold out, with over three million guests visiting the stadium in the Fröttmaning district each year.
Само во купот 2006-2007 не бил распродаден стадионот за некои 1000 карти.Од тогаш наваму нон стоп распродадени се картите.

Е сега тие што имаат карти ќе мора да гледаат минимум 8 натпревари,што значи уште потешко ќе се стига до карта(од наредната сезона).Пред да се донесе ова правило,имаше шанса да ги препродаваат почесто,а сега нека му ја мислат.:kruna:

Иначе стадионот е перверзија,ако имаш шанса не пропуштај.За мочање не се секирај,има тоалети колку ти душа сака:ROFLMAO:,а не како во Јане Сандански салана да се утепаш чекајќи.

Цена на пивце е 4 евра.Само џабе ти е ако немаш Арена карта,бидејќи не ќе успееш ни да јадеш ни да пиеш.Кеш не примаат.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Дали сте сретнале некоја агенција што организира патување за финале од лига на шампиони Барса-Јуве.Може и српски:Не е проблем.Постирајте ако сте виделе некоја понуда по нетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom