Порака до бившите

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Само едно ме интересира...

Што кур ќе ти се сите мои слики и видеа од сите патувања и од се што правев тие 10 год? Зошто ми ги зема и никад не ми ги врати? Глеам видеата ги користиш за работа, па уште со твој потпис, демек твој се...ама сликите??? А сите книги? Шо, демек ќе ги читаш? Сите филмови и цртани??? Сите плочи стоко, плочите?!
Ми ги зема, а гарант на крај завршиле во канта за ѓубре :( а година дена се караше да ти го вратам точакот што ми го купи за роденден!!!




crazy like a monkey, happy like new year
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Среќен нека ти е роденденот, лично не можам и не смеам да ти честитам, и двајцата знаеме дека we're beyond that. Покрај сите срања, глупости, кавги, драми, спомени, ми останува да ти посакам кратка и едноставна желба но искрена и непретенциозна - биди среќна. Заслужуваш. :)
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Колку е плитко кога една личност која си ја сакал порано и те сакала, те шутира како искината фудбалска топка и после толку жалење решава да ти се врати. Но, не би било доволно плитко ако тоа враќање не и трае цела вечност и на крај ти се лути пошо си се фатил со друга. Ама и то не е доволно, најплиткото нешто е кога ќе се видиш со таа личност која наводно ти била лута за то шо си заминал со друга и истата личност ќе ти се упикува како ништо да не се случило..
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Колку е плитко кога една личност која си ја сакал порано и те сакала, те шутира како искината фудбалска топка и после толку жалење решава да ти се врати. Но, не би било доволно плитко ако тоа враќање не и трае цела вечност и на крај ти се лути пошо си се фатил со друга. Ама и то не е доволно, најплиткото нешто е кога ќе се видиш со таа личност која наводно ти била лута за то шо си заминал со друга и истата личност ќе ти се упикува како ништо да не се случило..
ми звучи ко сакам да се ебам, ама неќам да ми влезе
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Дали можеше од сите денови во годината, од било кој ден, не е битно дали бош, дали викенд, дали работен, дали денски, дали навечер, дали кога сум со десет сантима штикла или полабава за на факултет, дали можеше после година дена, баш на вчерашниот ден да те видам?

А? Тестовите од Горниот си доаѓаат, за паѓање е најлесно, треба да ги положам, ама како вака?
Лесно беше претходно, ај сега.


А убав беше, пичка ти мајчина.
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
27
Поени од реакции
61
Кај ми беше умот ? :facepalm::tapp:
Ништо чудно што новата девојка се викат како мене... Те разбирам, имаш потреба да ми го спомнуваш името постојано... :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Hold it together.. нема да те собирам парче по парче овојпат за само пак да те ставам на излог. :D
Посилна си од порано, keep your game face on. Колку за пред другите.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Аман бре престани да ми викаш Здраво.
Заврши како што заврши, нема потреба од лицемерие и поздравување, демек се е ок и никогаш ништо не се десило. Што би рекол Бора - Бар се насмеши када ме видиш, остани ѓубре до краја.
Нашиот однос заврши без зборови, нека си продолжи без зборови.
Си постоиме и живееме во паралелни светови кои нема потреба никогаш повеќе да се вкрстат и да се разминат. Со тоа што ќе ја свртиш главата кога ќе ме одминеш ќе ми дадеш повеќе почит, отколку да ми го кажеш тоа лицемерно Здраво, кое верувам е само за да ме исмееш.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ја те извозев тој нека те регистрира.

Поздрав од возниот парк, да беше ти уште со мене ќе останев на југо само кога можам да возам мерцедес :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom