Порака до ДУИ : вашето однесување е глупо!!!

Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Уше еден погрешен потег на дуи би рекол јас.Па мајкуму стара,како можат да прават вакви глупости тоа е чудо невидено.Ај шо ги изигра грујо ги изигра,ај шо даваат непромислени изјави и тоа е ок,ај шо џилиен им кажа да си седат мирни и тоа е за поздрав ама со овие протестиве од куманово до струга стварно не сум толку интелигентен да сфатам шо сакаат да ни покажат.ако сакаат сила да демонстрираат тоа нема да им опали,ако пак сакаат да покажат граѓанска непослушност со неистакнување мак.знамиња со тоа го кршат уставот и законите на РМ,да не заплашат неможат,да го убедат грујо да ги земе во власта-не ги зема,итн.
Значи да резимирам.дуи се е.а.а странка.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Не ги изигра никој : Груевски не коалицира со терористи. Бучко мораше бидејќи им е сојузник : сетете се како само го изманипулира народот во 2001 додека ВМР-овците беа на власт и ги дигна албанците против Македонија. Стана министер за одбрана, ги изнапика во затвор сите и ја грабна власта којашто ја подели со терористи.

Секоја чест!!!
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Macedalien напиша:
Не ги изигра никој : Груевски не коалицира со терористи. Бучко мораше бидејќи им е сојузник : сетете се како само го изманипулира народот во 2001 додека ВМР-овците беа на власт и ги дигна албанците против Македонија. Стана министер за одбрана, ги изнапика во затвор сите и ја грабна власта којашто ја подели со терористи.

Секоја чест!!!
Епа заради тоа, сега го чека напуштање на кормилото на сдсм и исклучување од политичкиот живот,нешо слично како и на љубчо.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
ДУИ на протест...против кпго?
Тресла се гора - Родио се миш....
Или,
Плаши мечку са решетом...
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
0405037957 напиша:
ДУИ на протест...против кпго?
Тресла се гора - Родио се миш....
Или,
Плаши мечку са решетом...
Епа баш така!И самите кутри незнаат шо ефект ке постигнат со тоа.Мене единствено ме плаши да не случајно работите излезат од контрола па после ке се правдаат дека народот е револтиран,дека тие(дуи)ке работат на смирување на состојбата и тн.Несакам да верувам во вакви црни сценарија но кога се работи за истите тие луѓе кои масакрираа во вејце и минираа чувари во бриони нишо не ми е сигурно.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Ако дојде до тоа, многу е поверојатно дека ќе биде договорено меѓу Аљи и Бранко, отколку унилатерална акција на Аљи.
Како што беше во 2001 за да се, барем парцијално, во форма на некаква си широка влада, СДСМ врати на власт.
Тоа е логика карактеристична за Бранко и воопшто сите комуњари...ем ДУИ, те Албанците ке бидат криви, ем комуњарите ке бидат бранители и спасители на државата.
Во очите на обичниот народ, се разбира. Таквите како мене Бранко никогаш не може да не трика со тие комунистички дубари.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
0405037957 напиша:
ДУИ на протест...против кпго?
Тресла се гора - Родио се миш....
Или,
Плаши мечку са решетом...
Знаеш,има и една друга: Не чачкај мечку у чичку!!! Се сложувам со бачило погоре.Одговорот му се содржи во постот,а мотото ти го кажав јас.Наместо ч,стави напред п.:)

Пошто си постирал веќе,јас ќе едитирам:
Тоа е веќе видено и познато сценарио.Не игра два пати.Смисли нешто друго.:)
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
За жал, ДРУГАРКЕ бибика, јас не смислив ништо, смисливте (и изведовте) вие а јас само констатирав и коментирав..
Така е ...со нови сили во нови работни победи....Урааааа
За кога!....За партијууууу
За когаааа... За Титааааа....
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
0405037957 напиша:
За жал, ДРУГАРКЕ бибика, јас не смислив ништо, смисливте (и изведовте) вие а јас само констатирав и коментирав..
Така е ...со нови сили во нови работни победи....Урааааа
За кога!....За партијууууу
За когаааа... За Титааааа....
НИЕ??? Не те разбирам. До сега на форумов сите се обраќаме еден на друг со ти.Ме персираш,или ме сместуваш обратно од ВАС??? А кои сте ВИЕ???
Не греши во брзањето и лутината.Имаш право на свое мислење,а и јас исто,нели? Ако тоа те дели од НАС,баш ми е жал.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Не ДРУГАРКЕ не те персирам.
Те сместувам обратно од нас.
Ние сме демократи, живееме за слобода и светло минато.
БИЕ сте излитени квазикомунисти, живеете за диктатурите и темниците од минатото.
Само што БАМ модата ви помина, па сека се вртите во круг како белите мечки по канцелариите и не знаете што ви станува.
Ете така, јасно и гласно...ДРУГАРКЕ.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
ДУИ може да протестира колку сака, ама едно не сакат да сфатат:

1. Не се тие во позиција да решаваат за тоа дали ке бидат или не во власта.
2. И тој толку расправан Охридски договор не содржи одредба со која условно кажано „победничката” партија кај албанскиот електорат (заедница) да мора да биде во власта. Македонија не е бинационална или федеративна држава па да мора да се прави таква коалиција од „победничките” партии кај двата етникума.
3. Мандатарот слободно ја составува владата. Демократија бре луѓе.

Протестите може да бидат само залажување на обичниот човек кој гласал за ДУИ, како и очајнички обиди со некаква закана да се дојде до власт, а најверојатно и страв од Законот. Некој правел дубари...
А, искрено, власта, а и политиката, не е место за г-дата од ДУИ. Тие (повекето од нив) припаѓаат во места како Идризово, Хаг...
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
0405037957 напиша:
Не ДРУГАРКЕ не те персирам.
1.Те сместувам обратно од нас.
Ние сме демократи, живееме за слобода и светло минато.
2.БИЕ сте излитени квазикомунисти, живеете за диктатурите и темниците од минатото.
Само што БАМ модата ви помина, па сека се вртите во круг како белите мечки по канцелариите и не знаете што ви станува.
Ете така, јасно и гласно...3.ДРУГАРКЕ.
1.Кој ти даде право да сместуваш било кого,било каде???
2.Едначењево со болдираниве,ме наведува да побарам санкции од админите.
3.Јас тебе не сум ти другарка!!!Можеби ќе ти бидам,ако бидеш посмирен во разговорот и ако не ме навредуваш.:)

Ете така, јасно и гласно...
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Имаш право....
Немам право да те сместувам никаде..
А тоа со другари е квазикомунистичка терминологија, и јас не ја измислив..
Сепак се повлекувам од оваа и од идни дискусии со тебе.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Многу сте глупи : се испокаравте еден со друг.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Америка и ЕУ си го кажаа своето во врска со ова(ма да не им е упште право да се мешаат за ништо)
Џабе им се протести коа веќе неофицијално е формирана уставна влада
 

Kajgana Shop

На врв Bottom