Поплаки

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Се игра ли бе Италијанска екипа на 2 ливчиња ...
Абе не се игра ама некако бев сигурен дека ќе тепаат со умрените Торино. Ја подобрија играта во последно време, ама тоа е кога Шакири го чуваш на клупа, па после откако го пушташ во игра го вадиш Подолски. Не се и само тоа причините де, но и им дадоа добар коефициент, да беше 1,5 за победа сигурно дека немаше да ги играм. Тоа е.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
tenis.jpg
Nece karta postenog coveka, ova veke ne e humano mn pari se izgubija vcera vreme e za pauza do kraj na mesecov.[DOUBLEPOST=1422285169][/DOUBLEPOST] vtor.jpg
 
Последно уредено:

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676




Не е бе срамота за по 1 гол ?
Винцек уште 20та минута 2 гола имаше и за 40 не успеа уште 1 да дај.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Ufa i Ska krv da serete..pak za eden eban gol !!!!
Napoli 3+
Germany 1
Denmark 1
Ufa 4.5 +
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
Okлахома да води со повеќе од 8 на полувреме.
На 3 минути до крај резултат 45-32, крај на прво полувреме 48-40, со промашени две слободни на Оклахома.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.440
Слепец оној судијата на Австралија - ОАЕ, 3 чисти корни ги свирна ко гол аут, а убава кешарица чекав...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
И како да продолжи чоек да игра комар...
Не е нормално ова шо ми се случува со ракометите,полошо никогаш не сум поминал кога се работи за ракомет..
Да си ги кажам маките...
Па од петокот досега ми избегаа едно 10 ливчиња(дел по моја вина,зошто сум пишман аџија)...
Петок
1.Почна со Македонија-Австрија,прво ја пишам 1,па преправам си викам ќе има одбрана од наша страна и играм Т2- за Австрија(и нормално мечеот заврши ала Чеховски Медведи)...
2400 заминаа..
2.Стрелци,ми бега само Силаги минус 3.5 за 3500..
Сабота.
3.Ми бега Египет на хендикеп,да не изгубат Ѓупците со 3 разлика...
И така е кога сум клошар,одам во руската и гледам дале и +3.5 хендикеп,и тргнав да го препревам ливчето,и на крај си викам ако не чепкај,нема шанси Египет да изгуби...
А колкав кретен не видов дека и со пораз одат понатаму Египет,како изумив не знам..
И нормално,Египет има напад на 30 секунди до крај,за да намалат на 2 разлика и кретенот шутира од мртво агол,ни позиција ни ништо..
100 евра заминаа,да преправев како шо помислив ќе си бев добитен,ама за ваква стока ко мене така треба...
Недела
Почна одлично денот со пацерско фаќање на Македонија на хенд +2.5,арно ама како заврши?:kluc:
4.На едно ливче ме кини Порто за 3500...
5.На друго ливче стрелци само Мојсо гробарот плус за 2000...
Понеделник
Бетер...
6.Шведска за 2500,аматери...
7.Пизаро од Аргентина,најдобриот стрелец,секоја утакмица даваше над 3.5 гола,и нормално јас кога го чекам има 3 гола прво,игра на почеток на второ,промашува пенал и го вади тренерот,само за да ме заебат и да не зеам 2000...
8..
Германија-Египет...
Ги чекам Швабите да дадат 27 гола,27 ебани гола и си го ладеа скапаните,не се замараа....
23 гола одвај,а со сите во група дадоа мин 27 гола...
4000 денари ми зедоа....
Среда
Денес кулминација..
9.Швабите ме кинат за 2500..
10.Швабите пак,за 2000...
Џабе ќе погодиш хен 2 на Полска,минус на Данска-Шпанија,џабе е....не се игра против судии,пацери,промашени зицери и Капоте...:kuracc:
..
11.
И за крај најпедерското ливче..
Ми бега Михај Јурецки +3.5..
Фаќам Штрлек,Карачиќ,Биелецки минус и ќе ги чекав Егерт плус и Агинагалде минус,лаганица си влегоја...
Да му ебам се живо и диво на онај лигушот од селектор,цело второ не го пушти во напад бе,го чуваше само за одбрана..
Ама арно ми се напрај,наместо Јурецки 10 пати пишав различни-де Чупиќ минус,де Марковиќ минус,Капоте плус....
И епилогот-доста е играње:kluc:,посебно во онаа руската кладилница.шо ќе беше бе проклето место,по,по....
Нека се гонат упм,и ракомет,и фудбал и се...:kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom