Поплаки

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Сити,бел ден да не видите...
Од факинг Стоук губат бе...:facepalm:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Ќе почнам со ред оти пукнав и скренав на секој можен начин.

Вторникот, Ферер 3-0 во сетови за 9200. Води 6-1 6-2 и го губи третиот сет со 2-6 од Дамир факинг Џумхур кој прв пат влезе во главниот ждреб на УС Опен и кој е висок 170 со никаков сервис.

Средата две беа, Радванска и уште една жена ама ме мрзи сеа да барам која што како и зашто.

Четвртокот Ана Ивановиќ за 7500. Изгуби од Плискова која нормално сервираше како луда а Ана имаше мислам 8 дупли сервис грешки и еден тон промашени зицери и смечови.

Петокот Венус Вилијамс за 7200. Играше се глушецот Ерани која има серва од 100 на саат, па дали и толку е прашање. Прв сет го губи со 0-6, втор сет го добива со 6-0 и во третиот води со 5-3 и нормално Ерани враќа брејк и отиде сетот во тај брејк. За мене мисловна именка е мојот играч да добие тај брејк. На 5-5 се одигра ненормален поен и нормално Ерани го доби. Секако и следниот поен го доби.

Саботата Јунајтед т2 за 5000 и кусур, не ми текнува точно колку беа.

Вчера играм тикет и ми остануваат Димитров и оние Посписил и Сок во двојки, Димитров си тепаше овие ги одложија за денес. Нормално 2-6 2-6 изгубија, а бај д веј СЕРВЕРИ се и двајцата, ме мрзи да гуглам иначе 100% повреден бил некој од двајцата али пошо ја ги иам на тикет гарант од ЧЕСТ доиграле. За 3400 ме сјебаа.

Денес Бушар за 3300. Првиот сет секако во тај брејк го изгуби, во вториот бараше медицинска помош, и мереа притисок, очигледно едвај стоеше на теренот. Губеше 4-2 со брејк, се врати на 4-4 и имаше 15-30 за Макарова да погоди 134 пати у поенот на основната линија. После тие 15-30 Бушар не освои поен до крајот на мечот.

Само лабаво, не е ништо страшно, или...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Порторико со 10.5 хендикеп (y) (y) (y) *аватаров*
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Холандија 1 и т12+ против Грузија...страшна работа на 1.15 коефициент на домашен терен неможеа да победат еј а 0-6 беше кај Грузијците...Грузија иначе губеа од смешни екипи како Луксембург и Казакстан ама јас кога пишам да изгубат тогаш се повампируваат
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Холандија 1 и т12+ против Грузија...страшна работа на 1.15 коефициент на домашен терен неможеа да победат еј а 0-6 беше кај Грузијците...Грузија иначе губеа од смешни екипи како Луксембург и Казакстан ама јас кога пишам да изгубат тогаш се повампируваат
Само што си ја кажа маката, 0-1 за Грузија :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom