Понизок дечко

Член од
21 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
vo ljubovta ne e bitno kolku e nizok ili visok...ali ipak da ima merka.. da ne bide 20 cm ponizok.ko dete da si vodis za raka... :) sum imala poniski muvaci i top bilo alo pominiski so merka ....
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
И што ако е понизок? Ја во него ќе се заљубам или во висината?
Плус, ретко кога носам штикли, така да ништо не ми менува тоа колку ќе биде висок.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Nikogas ne sum bila so maz ponizok od mene. I ne me privlekuvaat takvi mazi, od ednostavna pricina - ja sum visoka odvaj 160 sm, pa ponizok od mene bi bil kako dete :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Досега не сум бил со девојка повисока од мене, бидејќи женко над 1.90 тешко се наоѓа :)
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
И што ако е понизок? Ја во него ќе се заљубам или во висината?
Плус, ретко кога носам штикли, така да ништо не ми менува тоа колку ќе биде висок.
abe vidi sea ne e bitno ali e smesno be sea ti ides so nekoj so e metro i upaljac a ti si dve glai povisoka smesno e ne deka e bitno toa ce moes krigla pivo u kafic da mu stais na glaa dur cekate konobarot da doe da ne ti se zamara rukata a i ce go tepas na basket koa ce idete zad zgrada e sea ako go tepas u basket ce ti se ljuti poso masko znaes kako e
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
abe vidi sea ne e bitno ali e smesno be sea ti ides so nekoj so e metro i upaljac a ti si dve glai povisoka smesno e ne deka e bitno toa ce moes krigla pivo u kafic da mu stais na glaa dur cekate konobarot da doe da ne ti se zamara rukata a i ce go tepas na basket koa ce idete zad zgrada e sea ako go tepas u basket ce ti se ljuti poso masko znaes kako e
И кој кур ако останатите се смеат?
Ја за останатите живеам или за себе?
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Периодов и мене ми се запуштаваат двајца - момчиња (29 години и 35 години) кои се пониски од мене ... не се лоши ... ама ... незнам дали е до висината (сигурно не е до тоа - само) ... но воопшто не ме привлекуваат ... дури кога сме заедно излезени и сл а јас сум на потпетици сум им како мајка ... тажно ...:vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Периодов и мене ми се запуштаваат двајца - момчиња (29 години и 35 години) кои се пониски од мене
Какви бре момчиња? Тие требале више деца да имаат, поготово постариов ... ај на другиов ќе му опростиме ... ја сум момче со мои 20, а не он со 35 :)

... не се лоши ... ама ... незнам дали е до висината (сигурно не е до тоа - само) ... но воопшто не ме привлекуваат ... дури кога сме заедно излезени и сл а јас сум на потпетици сум им како мајка ... тажно ...:vozbud:
Заедно искачате сите тројца?
Да не имаш фетиш кон пониски па што ги влечкаш истовремено ``момчињата`` заедно? : )
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Нема тука ништо страшно:)
Јас сум на иста висина со женска ми (180 цм) али кога она е на штикли сум неколку сантими понизок, ама не ми пречи тоа ама баш ич:helou:
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Никогаш не ми сметала висината на машките ниту пак сум ја приметувала ,ако ме привлечел онака на друг начин,ама по некоја случајност и покрај тоа што сум висока само метро и 60 не сум имала понизок дечко од 185см. Можеби е потсвесна искомплексираност,можеби чиста коинциденција...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Нема тука ништо страшно:)
Јас сум на иста висина со женска ми (180 цм) али кога она е на штикли сум неколку сантими понизок, ама не ми пречи тоа ама баш ич:helou:
Ист е и мојов случај :)) така сум повисок , ама ко ке се качи на штикли е за 2-3 цм повисока и ми е многу секси хахаха
 
T

TaMчЕ

Гостин
Нема никаква врска ако дечкото е понизок од тебе...се разбира дека ти го сакаш поради тоа што е : неговиот карактер,како се однесува со тебе и се тоа.
ако сите гледавме за висинаа..до сега секој сам ќе останеше :smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Нема никаква врска ако дечкото е понизок од тебе...се разбира дека ти го сакаш поради тоа што е : неговиот карактер,како се однесува со тебе и се тоа.
ако сите гледавме за висинаа..до сега секој сам ќе останеше :smir:

Грешиш.Ќе си се најдеа некои.:baeh:
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Мислам дека не е важно тоа толку. Поважни се чувствата.
Јас сум малку повисок од девојка ми, а таа се грижи да не облече некои поголеми штикли па да не биде повисока од мене. Јас и викам дека мене ми е сеедно и дека не треба премногу со тоа да се преоптоварува...
Не вреди да се замараш со такви работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom