Понизок дечко

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Mislam deka toa i ne igra nekoja znacajna uloga ...ako se sakte i super slozuvate se drugo se ignorira:back:
 
M

MIL

Гостин
Грдо-никад нема да фатам повисока девојка :tapp: тоа ме игнорира :salut:и а глеаш ми ја става раката на глава си прави шанк :vozbud:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.323
Поени од реакции
7.785
Едно столче за да може Том да се поткачи лол
Одсекогаш на човекот му биле слабост високите жени почнувајќи од Шер, Никол Кидман па и оваа последнава...
Невкусно изгледа мажот маж треба да биде поголем физички нормално, ама секој со својот вкус.
Сега сериозен сум да нагласам :icon_lol:, од мое искуство повеќето жени сакаат повисоки мажи од нив не знам дали и опшествово има наметнато такви норми и стандарди ама така е. Сите околу нејзе беа пониски од нејзе па ги батали и цело внимание во мене, копукот се смееше до мене :icon_lol:.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Одсекогаш на човекот му биле слабост високите жени почнувајќи од Шер, Никол Кидман па и оваа последнава...
Невкусно изгледа мажот маж треба да биде поголем физички нормално, ама секој со својот вкус.
Сега сериозен сум да нагласам :icon_lol:, од мое искуство повеќето жени сакаат повисоки мажи од нив не знам дали и опшествово има наметнато такви норми и стандарди ама така е. Сите околу нејзе беа пониски од нејзе па ги батали и цело внимание во мене, копукот се смее до мене :icon_lol:.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
хахаха
Брат Том е висок метар и жилет. Не е тоа ствар на избор: сите се повисоки од него.
Така. Ај поздрави дома :)
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
Е убаво ви кажа wot, со вакви површни размислувања...

t-rajanka искрено тоа си е индивудуална работа. Ти смета тоа- раскинувај, го сакаш- Не. Едноставно. Мене не ми би пречело, доколку го сакам. А зашто да раскинам? Зошто некои особи мислат дека ние така не си одговараме? И тоа поготово особи кои шетаат низ град и ќе искоментираат нешто од типот: "Леле види ја типкава, може бурек да му јаде на глава на оној. " Е сега, повеќе би ви значело тоа што велат некои луѓе кои еднаш сте ги виделе и немаат значење во вашиот живот, или љубовта? Бидејќи не би го изгубила тој што го сакам само ради коментари или затоа што според некој стандард, не одговарало дечкото да биде понизок. ма ајде!
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Едно столче за да може Том да се поткачи лол
Ај најте му столче, можит ќе е пошмекерски така.
Муабетов ми беше, дали немет успешен брак, живот, дете и све со ред ако се земит во предвид дека Том е понизок од Кејти?
И ако му дајш столче да се поткачит, да не беа такви работите, ќе ги подобреше тоа на некој начин?
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Во никој случај не би сакала да имам дечко понизок од мене. И нема ни да имам, едноставно окото не ми вртит накај такви. :icon_lol:
Сакам доста повисок од мене, да се осеќам како мало и заштитено девојче покрај него.:pipi:
Исто :) Појќе сакам да се чувствувам заштитено од него, отколку јас да треба да го штитам. :)) Јас на пример не сум висока, и уште да имам дечко колку мене, ко пингвини ќе сме. :)) Едноставно не ми се вклопува целата таа ситуација.
Среќа шо дечко ми е висок, па можам комотно да си облечам високи штикли без да се мислам дали ќе испаднам повисока од него :))

Ама пак, на некој и не му е битно то, љубовта пред се’ нормално, ако им е убо во врската, не би требало висината да им претставува проблем. :toe:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.510
Поени од реакции
33.674


И ниските во парот некогаш имаат комплекс. Не им пречи само на повисоките. :icon_lol:
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
vaka sega, stom sum so deckoto mene voospto ne mi smeta sto e ponizok od mene(pa i ne e koj znae kolku ponizok , nekolku cm ama e ponizok). inaku dosega ne sum imala iskustva so poniski deckovci (zatoa sto i jas spagjam vo visokite devojki ) , bile povisoki i sum bila isto "zastitena" od visokite . I, zatoa sto nemozam da bidam objektivna so ogled na toa sto se odnesuva na mene prasav za vasi mislenja i stavovi (zatoa sto vekje gi slusam mislenjata na moite ). :salut:
 
P

Princ

Гостин
Не би одел никогаш со девојка повисока од мене. Освен тоа што ќе и даде супериорно чувство на неа, истото тоа ќе ме потценува и пригушува мене.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Не би одел никогаш со девојка повисока од мене. Освен тоа што ќе и даде супериорно чувство на неа, истото тоа ќе ме потценува и пригушува мене.
никогаш не вели никогаш хехехе ;)

А и да кажам мое мислење, на повеќето им смета таква врска, мене лично би ми било глупо али ако тебе не ти смета како што си кажа тогаш зошто би се замарала што викаат другите, ако ти е убаво терај си и не се замарај што ке кажат другите. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom