Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Пробав и така ама не бива. Функционира само кога ќе стиснам десен длик на тоа што сакам да го отворам па OPEN :(
Има еден вирус кој активира вакво дејствие, фактички кога го ти го отвора во нов прозор, се активира.
Се вика AUTORUN мислам, скенирај со антивирус (ако не го најде, побарај на Google нешто "How to delete Autorun virus", знам имаше посебно упатство за него).
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
Има еден вирус кој активира вакво дејствие, фактички кога го ти го отвора во нов прозор, се активира.
Се вика AUTORUN мислам, скенирај со антивирус (ако не го најде, побарај на Google нешто "How to delete Autorun virus", знам имаше посебно упатство за него).
Јас му направив System Restore и се се среди.

Сепак фала. :)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Каде да снимам Image од бутабилно CD за да го изрежам без флопи?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па самото .iso фајл е бутабилен. Ако имаш nero инсталирано десен клик на .iso фајлот и open with>nero burning room.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Бутабилно ЦД, односно Widnows Xp
Aко ја имаш „сликата“ тогаш со nero burning rom или со оваа од windows7 Windows media burner и ако режаш виндоус икс пе тогаш избери да се реже со најмала брзина за после да не ти прави проблеми. :)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Aко ја имаш „сликата“ тогаш со nero burning rom или со оваа од windows7 Windows media burner и ако режаш виндоус икс пе тогаш избери да се реже со најмала брзина за после да не ти прави проблеми. :)
Проблемо е шо нејќе па ако може некој по порака да ми прати линк од торент кој сака да форматира
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Проблемо е шо нејќе па ако може некој по порака да ми прати линк од торент кој сака да форматира
Што нејќе, да бутира цедето, да се форматира дискот за време на инсталација или што? Објасни подетално.. И од кај ја симна инсталацијата?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Проблемо е шо нејќе па ако може некој по порака да ми прати линк од торент кој сака да форматира
Сигурен си дека имаш iso датотека...?

Еве ти крајно едноставна програма за режење на исо датотеки... ImgBurn... besplatna e..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom