Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
Ај помош ќе ве молам!

Имам Win7 и што и да отворам во Windows Explorer (фолдер или Local Disk (C) или Local Disk (D) го отвара секогаш во ново прозорче! Веќе немам живци :mad: па затоа ако знае некој како и шо треба нека ми каже.
 
K

kalimer0

Гостин
Ај помош ќе ве молам!

Имам Win7 и што и да отворам во Windows Explorer (фолдер или Local Disk (C) или Local Disk (D) го отвара секогаш во ново прозорче! Веќе немам живци :mad: па затоа ако знае некој како и шо треба нека ми каже.
1. Отвори My Documents на пример
2. Tools > Folder Options
3. Кај Browse Folders одбери ја првата опција (Open each folder in the same window)
4. OK

 
Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
1. Отвори My Documents на пример
2. Tools > Folder Options
3. Кај Browse Folders одбери ја првата опција (Open each folder in the same window)
4. OK

Пробав и така ама не бива. Функционира само кога ќе стиснам десен длик на тоа што сакам да го отворам па OPEN :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
откако ќе го смениш тоа open each folder in the same window, провери пак дали е селектирано.

знам порано имаше еден вирус кој ја правеше оваа фрки(меѓу многу други фрки) така да можно е да имаш фатено нешто, чисти со malwarebytes и твојата антивирусна програма.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки има ли некое програмче за спуштање на видеа од фб????
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Имам еден проблем.. Имам неколку филмови што сакам да ги излгедам, си местам превод све како што треба ама филмовите немаат глас.. Гледам со БС Плеер, и на сите филмови немам глас а на друг пц филмовите имаат глас.. Пуштам песна со БС Плеер се си е ок, само за филмовите немам глас.. Многу чудно, некој до сега сретнал ваков проблем, нека кажува чаре.. Пробав и со друг Плеер, филмовите немаат глас на ниеден плеер, и повторувам, на друг ПЦ филмовите имаат глас..
 
K

kalimer0

Гостин
Имам еден проблем.. Имам неколку филмови што сакам да ги излгедам, си местам превод све како што треба ама филмовите немаат глас.. Гледам со БС Плеер, и на сите филмови немам глас а на друг пц филмовите имаат глас.. Пуштам песна со БС Плеер се си е ок, само за филмовите немам глас.. Многу чудно, некој до сега сретнал ваков проблем, нека кажува чаре.. Пробав и со друг Плеер, филмовите немаат глас на ниеден плеер, и повторувам, на друг ПЦ филмовите имаат глас..
Проблемот е во тој пц. Пробај направи им реинстал на драјверите за звучната иако чудно е што имаш звук на песните а на филмовите не. Прв пат слушам за ваков проблем.
 
П

Паган-др

Гостин
Имам Windows 7. Кога ќе го поврзам iPod-от со компјутер iTunes се блокира, или после 10 минути ќе мрдне пак и ќе се замрзне. Чаре? Не можам да префрлам ништо на iPod-от.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Имам Windows 7. Кога ќе го поврзам iPod-от со компјутер iTunes се блокира, или после 10 минути ќе мрдне пак и ќе се замрзне. Чаре? Не можам да префрлам ништо на iPod-от.
Кој виндоус 7 го имаш?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Имам Windows 7. Кога ќе го поврзам iPod-от со компјутер iTunes се блокира, или после 10 минути ќе мрдне пак и ќе се замрзне. Чаре? Не можам да префрлам ништо на iPod-от.
Не знам зошто воопшто користиш iTunes. Јас за iPod и iPhone користев copy trans manager. Добра и лесна програма е за трансфер на фајлови.
 
П

Паган-др

Гостин
Кој виндоус 7 го имаш?
Windows 7 professional x64 bit. Не можам да видам кој SP е. (ако има)
--- надополнето: Sep 27, 2011 9:50 AM ---
Не знам зошто воопшто користиш iTunes. Јас за iPod и iPhone користев copy trans manager. Добра и лесна програма е за трансфер на фајлови.
Нов сум со iPod-от, и го следев упатството. Ај сега ќе пробам со Copy Trans Manager, ќе пишам што сум направил.

edit: симнав Copy Trans Manager, отварам, се поврзува iPod-от и ми дава порака There are no playlists. Do you need help? Кога одам Yes ми дава од што е тоа, дека до сеа го немам конектирано со iTunes, кога одам No се гаси тоа, и ништо не можам да праам. Ни да префрлам, ни ништо. Само да изгасам можам.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па пробај симни најнова верзија iTunes x64 и обиди се да се конектираш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom