Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Прочитај ТУКА




Once installed, Amicosinglun may generate some malicious files and registry entries. Meanwhile, it may change your Windows registry to cause further system problems.
Amicosinglun related files may locate below:
C:\Windows\System32
C:\Program Files\Common Files
C:\Documents and Settings

Amicosinglun may modify the registry entries below:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software \Microsoft \Windows \CurrentVersion \RunServicesOnce
HKEY_CURRENT_USER/Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKEY_CURRENT_USER \Software \Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer\Run
HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft \Windows\ CurrentVersion Explorer\ShellFolders Startup="C:\\\\windows\\\\start menu\\\\programs\\\\startup</p> <p><strong>Is there other easier and safer solution to remove </strong>Amicosinglun<strong>?</strong></p> <p>If you are not 100% sure of how to check all associated files of Amicosinglun or are they critical system files you should not delete them yourself, it would be better to use a good Spyware Remover program.</p> <p> </p> <p>Why not download a fantastic Spyware Remover? A good Spyware Remover should not only be a tool to help you remove Amicosinglun once for all, but also a guard to keep your computer system always safe with a high performance. Then <strong>download<a rel="nofollow" onclick="javascript:pageTracker._trackPageview('/outgoing/article_exit_link');" href=" http://bestspywarescanner.net/" target="_self" title="A wonderful spyware scanner"> the best Anti-Spyware now!

Друже не ми помогна многу, нема никаква промена. Фала во секој случај.
 

Prototype

1337
Член од
9 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Друже не ми помогна многу, нема никаква промена. Фала во секој случај.
земи malware bytes и ccleaner види дане имаш некој вирус во ком со ccleaner направи registry fix ако уште ти се појавува довнлоадирај hijackthis направи scan и постирај го тука
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Незнам дали треба овде да пишам :)

Дали бива нели кога играм некоја игра и сакам да снимам Скриншот, е тоа знам ама дали бива право автоматски да се снима во некој фолдер ??
Ако е можно да кажете :))
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Додадов едно смајли на мсн, али го крстив „:)“, и сеа наместо „:)“ излегвит то смајли. Проблемот е, шо не можам да го избришам, само pin и unpin можам. Давајте чаре да го бришам некако, оти то е!
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
Додадов едно смајли на мсн, али го крстив „:)“, и сеа наместо „:)“ излегвит то смајли. Проблемот е, шо не можам да го избришам, само pin и unpin можам. Давајте чаре да го бришам некако, оти то е!
Не знам како е на мсн, скајп користам, ама неле можеш тоо смајли да го прекрстеш?

--- надополнето ---

Сеа проверив, на тиа смајлиња ти шо си ги направил има remove и modify. Ти да не си селектирал погрешно смајли?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сеа проверив, на тиа смајлиња ти шо си ги направил има remove и modify. Ти да не си селектирал погрешно смајли?
Убо ај јас ненормален сум, не знам шо сум селектирал.
Ко ќе имам проблем со Скајп ќе те прашам.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
Убо ај јас ненормален сум, не знам шо сум селектирал.
Ко ќе имам проблем со Скајп ќе те прашам.

Ако небива, најди гиф филе од оргиналното смајли и направи го :)

--- надополнето ---

кога направеш ново смајли со исто име, старото се брише.

--- надополнето ---

проверено :)

--- надополнето ---


Сега направи ново смајли, крсти го „две точки затворена заграда“ и стај му ја оваа слика горе.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Дали е можно преку тастатура да мењам песни на Винамп. На Медиа Плеерот може, по дифолт. Дали може да се намести на винампот да мења?
Next, Previous, Play, Stop, итн, итн.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
Дали е можно преку тастатура да мењам песни на Винамп. На Медиа Плеерот може, по дифолт. Дали може да се намести на винампот да мења?
Next, Previous, Play, Stop, итн, итн.
Иди у preferences и уклучи global hotkeys
 
С

Спенсер

Гостин
Дечки... од пред некое време,маусот ми клика 2 пати... како да ви објаснам... не е хардверски проблем т.е. не е до маусот... некогаш виндоусов еден клик го прави два, ме нервира... ме сфативте???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom