Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Трк до Setup па клик Toggle Avdanced Mode > Yes

Па во листа најдоле ќе одбереш - Enter entire advanced setup tree ... таму ти е Update t.e. под Tools доле во колоната ќе го најдеш System Updates клик на него , одбери си No updates и ОК

Среќно :salut:

Или пак друго мени има тоа , дека е со Фајрвол и Антиспам ?
Advаnced веќе беше, само ги исклучив :) Фала
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Ај помош наваму :)
Вака :
Иам usb негде од 7GB a играва шо ја симнав 7.5GB па чаре да намалам некако .iso фајлот под 7GB да можам да ја стаам на usb : ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ај помош наваму :)
Вака :
Иам usb негде од 7GB a играва шо ја симнав 7.5GB па чаре да намалам некако .iso фајлот под 7GB да можам да ја стаам на usb : ?
Пробај да ја распакуваш со WinRar. Add To Archive=> Split to Volume=> 98; 700.....=> OK
Иначе дури и да го смалиш Iso-to, нема да можеш да го ставиш на УСБ, освен ако не биде помало од 4гб.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Пробај да ја распакуваш со WinRar. Add To Archive=> Split to Volume=> 98; 700.....=> OK
Иначе дури и да го смалиш Iso-to, нема да можеш да го ставиш на УСБ, освен ако не биде помало од 4гб.
Епа како да го смалам исо-то да е помало од 4GB т.е некако да го поделам на пример 3,5 со 3,5 ? :/
Помош итно е :(
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
^ Ок средив тоа :)
Него, нема друго чаре освен формат за овој проблем ? :

Иначе тоа ми се појавува ко ќе сакам да го отворам Task menager-ot CTRL + ALT + DELETE
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Ај помош ке ве молам.
Кога ке го уклучам ком се е ок работи 3-4 мин и укопува и потоа на секое рестартиранње ми се појавува истата слика која сум ја гледал пред тоа или тој скрин истиот од кога ми се укопал ком помош само у сејф моуд работе???
 

Prototype

1337
Член од
9 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Ај помош ке ве молам.
Кога ке го уклучам ком се е ок работи 3-4 мин и укопува и потоа на секое рестартиранње ми се појавува истата слика која сум ја гледал пред тоа или тој скрин истиот од кога ми се укопал ком помош само у сејф моуд работе???
Start - All Programs - Accessories - System Tools - System Restore - Restore My Computer To Earlier Time - Next - Одбери дата пред да се деси проблемот - Next - Restore
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ми се појави еден проблем пред 1 саат. Имам Windows 7 и со неговото стартување се стартува и едно AmIcoSinglun. Тоа ми го видоизменува Windows-от. И Taskbart-от се променува.
Помош како да го решам проблемот ?
 
T

Tetro

Гостин
Ми се појави еден проблем пред 1 саат. Имам Windows 7 и со неговото стартување се стартува и едно AmIcoSinglun. Тоа ми го видоизменува Windows-от. И Taskbart-от се променува.
Помош како да го решам проблемот ?
Прочитај ТУКА

What is Amicosinglun?
Amicosinglun is noted as a security threat. It is a misleading security application, for it performs fake system scan and displays a lot of false infections. It can get into your system without your permission or awareness, and it often comes with Trojans and viruses.....

Once installed, Amicosinglun may generate some malicious files and registry entries. Meanwhile, it may change your Windows registry to cause further system problems.
Amicosinglun related files may locate below:
C:\Windows\System32
C:\Program Files\Common Files
C:\Documents and Settings

Amicosinglun may modify the registry entries below:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software \Microsoft \Windows \CurrentVersion \RunServicesOnce
HKEY_CURRENT_USER/Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKEY_CURRENT_USER \Software \Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer\Run
HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft \Windows\ CurrentVersion Explorer\ShellFolders Startup="C:\\\\windows\\\\start menu\\\\programs\\\\startup</p> <p><strong>Is there other easier and safer solution to remove </strong>Amicosinglun<strong>?</strong></p> <p>If you are not 100% sure of how to check all associated files of Amicosinglun or are they critical system files you should not delete them yourself, it would be better to use a good Spyware Remover program.</p> <p> </p> <p>Why not download a fantastic Spyware Remover? A good Spyware Remover should not only be a tool to help you remove Amicosinglun once for all, but also a guard to keep your computer system always safe with a high performance. Then <strong>download<a rel="nofollow" onclick="javascript:pageTracker._trackPageview('/outgoing/article_exit_link');" href=" http://bestspywarescanner.net/" target="_self" title="A wonderful spyware scanner"> the best Anti-Spyware now!

 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Некој да ми даде ПРОГРАМА за да инстаирам игри кога симнувам од torrent ?


Ме сфакате ?:)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
  • на прво читање, воопшто не те сватив.
  • на второ читање, малце те сватив.
  • после третото читање, знам дека бараш програма за имиџ, пробај со Daemon Tools
знаев дека ке дадеш Daemon Tools , го имам ама треба лиценца, оти измина експириансот и сега треба лиценца :D
друго немаш ?!;):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom