Помош, проблеми, прашања, совети...

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.484
Поени од реакции
42.857
Кажи до колку пари лаптоп, инаку тој i3 што си го наведел не e ништо подобар од 1000M а 610M не ја бива за ништо така да кажи колку пари ти се дават.
Абе појма неам, едниот е 19,000, другиот е 27,000. :) Нека е до 30,000 најмногу. :)
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
184
Поени од реакции
105
Може ли некој да ми препорача брз лаптоп по цена до 30.000 ден. од http://www.set.com.mk/ Позз.
Asus според мене ова е најдобриот модел за тие пари моментално во сет.
--- надополнето: 24 мај 2013 во 19:34 ---
Абе појма неам, едниот е 19,000, другиот е 27,000. :) Нека е до 30,000 најмногу. :)
Исто и за тебе ^:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.484
Поени од реакции
42.857
Asus според мене ова е најдобриот модел за тие пари моментално во сет.
--- надополнето: 24 мај 2013 во 19:34 ---

Исто и за тебе ^:)
А овој Inter Core i3 3120, 6 GB рам, 750 GB хард диск и GeForce 710M-2GB, Самсунг, ќе заврши ли работа? Или и оваа графичка не ја бива? Не ми е за друго, сакам сив да биде од долу, тој твојот е црн. :D
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
17
Поени од реакции
1
jas taka rabotam,izgleda ne go znaes dovolno programot :D
si pisuva se tamu,model na toa i toa i graficka i zvucna i wifi i se :)
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
184
Поени од реакции
105
А овој Inter Core i3 3120, 6 GB рам, 750 GB хард диск и GeForce 710M-2GB, Самсунг, ќе заврши ли работа? Или и оваа графичка не ја бива? Не ми е за друго, сакам сив да биде од долу, тој твојот е црн. :D
За тие игри што си ги пишал е ок ама ако сакаш да играш некогаш нешто повише како Battlefield 3 на пример со таа графичка треба да играш со се на Low и малку фпс (ако го сметаш тоа за играње).
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.484
Поени од реакции
42.857
За тие игри што си ги пишал е ок ама ако сакаш да играш некогаш нешто повише како Battlefield 3 на пример со таа графичка треба да играш со се на Low и малку фпс (ако го сметаш тоа за играње).
Не сум ја играл Батлфилд.Обично ги играм овие спортските Фифа, Менаџер, тенисот и НБА или Кол оф Дјути, ЦС и слично. Значи океј е така? :D
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Што е потребно од конфигурација на лап топ за користење на програми како AutoCad и MawinKit?
Сакам да земам нов лап топ па ако може да им предложите конфигурација. Фала
Ако може помош како да ја симнам Mawinkit ,ама без плаќање. btw јас ја имам инсталирано на стариот лап топ и тоа е на македонски јазик па сакам да ја инсталирам на другиот ком.а ми го нема инсталационото. Фала ти однапред поздрав
--- надополнето: 1 јуни 2013 во 16:04 ---
Што е потребно од конфигурација на лап топ за користење на програми како AutoCad и MawinKit?
Сакам да земам нов лап топ па ако може да им предложите конфигурација. Фала
Ако може помош како да ја симнам Mawinkit ,ама без плаќање. btw јас ја имам инсталирано на стариот лап топ и тоа е на македонски јазик па сакам да ја инсталирам на другиот ком.а ми го нема инсталационото. Фала ти однапред поздрав
--- надополнето: 1 јуни 2013 во 16:05 ---
Што е потребно од конфигурација на лап топ за користење на програми како AutoCad и MawinKit?
Сакам да земам нов лап топ па ако може да им предложите конфигурација. Фала
Ако може помош како да ја симнам Mawinkit ,ама без плаќање. btw јас ја имам инсталирано на стариот лап топ и тоа е на македонски јазик па сакам да ја инсталирам на другиот ком.а ми го нема инсталационото.
--- надополнето: 1 јуни 2013 во 16:06 ---
Што е потребно од конфигурација на лап топ за користење на програми како AutoCad и MawinKit?
Сакам да земам нов лап топ па ако може да им предложите конфигурација. Фала
Ако може помош како да ја симнам Mawinkit ,ама без плаќање. btw јас ја имам инсталирано на стариот лап топ и тоа е на македонски јазик па сакам да ја инсталирам на другиот ком.а ми го нема инсталационото.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Значи вака сега :
Не ми се уклучува лап топот...
Кога го притискам копчето за уклучување, почнува да работи едно 3-4 секунди и наеднаш ТИШИНА и си останува црниот екран...
Еднаш на 20 пати ми се уклучува, а кога ќе се уклучи си работи без проблем..
Го носев на поправка и ми го вратија каков што беше и ми вика не можеме да ти го средиме...
Некој да не имал сличен проблем и како го решил???
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Сакам да зеам лаптоп и разгледував по продавнициве наши и некако овој највеќе ми фати око : ASUS K53SD-SX809 . Лимитиран сум со буџет... ова 25к е МАХ што можам да го дадам. Лаптоп-от би го користел онака за работа на интернет, гледање ХД филмови и чатпат фотошоп и некои други програми за едитирање слики. Го има некој лаптоп-ов за да сподели искуство? Или ако може некој да даде некој друг предлог....
Благодарам однапред!
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Бидејќи си ограничен со буџет, не изгледа лошо лаптопов за таа цена. Хард дискот му е тиња малку, екраните стандард им се за никаде на ваквите лаптопи, графичката не е ништо посебно ама ќе се најде. Ова се некои мои негативни забелешки, ама пак ќе кажам за цената во ред е лаптопот.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Имам проблем со RAM DDR2. Со новиот рам компјутерот несака да подигне уопште не вади ни слика.А со двата дава грешка и не го подига виндоусот.Со едниот стариот си подига ама работи бавно бидејќи е 1ГБ а сакав да му ставам уште една плочка.Дали некој го имал истиот проблем, и ако знае да ми каже како може да се реши.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Vga to Scart кабел знае некој каде може да се најде и колку пари е ?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Дали некој го имал истиот проблем, и ако знае да ми каже како може да се реши.
Пробај смени ги слотовите, различни комбинации. Ако не сака, пробај со апдејт на биос за твојата плоча. Ако не знаеш сам со БИОС-от, оди кај некој што знае или сервисер, да не направиш беља.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Пробај смени ги слотовите, различни комбинации. Ако не сака, пробај со апдејт на биос за твојата плоча. Ако не знаеш сам со БИОС-от, оди кај некој што знае или сервисер, да не направиш беља.
се опраи работата излезе дека не сум ја бутнал добро плочката... :pos:
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Проблем со WIFI рутерот.
Рутерот почна да зеза, добро работеше до пред некој ден, но сега не пропушта интернет.
Имам кабелски интернет, кога лаптопот го поврзувам директно со модемот има нет а преку рутерот нема. Го проверив рутерот детално, ресетирав, сетирав што ти не. Ја проверив WAN портата изгледа како да е ок, свети и остварува конекција. Дали некој има идеја што би можел да биде проблемот??
Однапред благодарам за помошта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom