Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Dali nekoj ima sostavi(mali seminarski) za Mark Tven ili za Fransoa Volter?:smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
П.С. Е да, да, и ми треба некој да ми напише трактат за влијанието на климатските промени врз фоките и нивниот екосиситем.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
Може некој да ми каже од кај можам да купам манга? :(
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
e pa fala...znaci samo da sednam i da go napisam sostavot....nisto poveke:pos2::pos2: denes na cas mi se razjasnija nekoi raboti taka da mislam deka znam sto ke napravam...no vo sekoj slucaj fala sto 'se obide da pomozis' :pos2::pos2: nego toa so google go probav uste pred da pisam post ovde...i nemase nisto...vo sekoj slucaj fala
Нема? :uvo:

Печалбарство... Results 1 - 10 of about 29,500 for печалбарство. (0.20 seconds)

Кај мене дава околу 29 илјади, изгледа мојот гугл малку е попаметен од твојот. :toe:

Битова драма... Results 1 - 10 of about 76,300 for битова драма. (0.29 seconds)

Уф, ова има двојно и повеќе. И најинтересно, првиот линк води до кајгана форумот. Кој би рекол ха? :)

Затоа никој всушност не добива помош на темава, зашто никој не прашува вистински прашања, сите се готовани кои сакаат да лежат а некој друг да им сработи.

п.с. Алокин, твоето е едно од горе долу логичните прашања на темава, но јас искрено не знам каде... :(
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.701
Нема? :uvo:

Печалбарство... Results 1 - 10 of about 29,500 for печалбарство. (0.20 seconds)

Кај мене дава околу 29 илјади, изгледа мојот гугл малку е попаметен од твојот. :toe:

Битова драма... Results 1 - 10 of about 76,300 for битова драма. (0.29 seconds)

Уф, ова има двојно и повеќе. И најинтересно, првиот линк води до кајгана форумот. Кој би рекол ха? :)

Затоа никој всушност не добива помош на темава, зашто никој не прашува вистински прашања, сите се готовани кои сакаат да лежат а некој друг да им сработи.

п.с. Алокин, твоето е едно од горе долу логичните прашања на темава, но јас искрено не знам каде... :(
dobro dobro vo pravo si...ama veke e sredeno :pos2::pos2::pos2::pos2: za toa gotovani si vo pravo..
 
Член од
27 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Франце Прешерн и неговиот Сонетен венец

Ако може да ми помогнете околу оваа теме...правам писмена по македонски и оваа е една од темите...но бидејќи не успеав да ја прочитам оваа лектира барам помош од вас :wink:
Се надевам дека ке ми помогнете...
Поздравче :helou:
 
Член од
27 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Moze li da pisete nesto za France Presern i ''Soneten venec'' pravam pismena a vrska nemam :toe::nesvest:
 
Член од
27 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Heeelp

Lugje pomagajte...pravam pismena makedonski ama ne ja procitav lektirata odnosno ne uspeav da ja najdam...se raboti za ''Soneten venec'' od France Presern :icon_neut
Vi blagodaram odnapred...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
151
Поени од реакции
12
Не знаев дали ова е соодветната тема за да побарам помош, простете ако не е.

Ми треба помош околу превод на partition noise на македонски. Неможам да се сетам како да го преведам.

http://www.answers.com/topic/partition-noise
 

S.NeverminD

NeverminD
Член од
28 март 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми требаат некои паметни изреки во врска со:
1.парите како движечка сила
2.моралата касна потешка од физичката
3.кога животот ти е само ужасна лага..

Ако можете помагајте..важно е :))
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Здраво...незнаев каде да побарам помош, па се одлучив тука...
Имаше порано една тема на форумов, каде во првиот пост беше напишана една реченица... И така секој пост ја надополнува таа реченица со некоја друга.... и се создава еден текст.... Ја барав тамава низ цел форум не можев да ја најдам.. Сигурно е или избришана или јас не сум ја видел...Ако некој знае... ве молам линк..! Благодарам однапред.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Освен изданието од Табернакул на "Човекот и неговите симболи" од Јунг кое како што ми кажа продавачката "Беше ехехеееееее одамна" и ќе има ново кога некој пак ќе се нафати да ја преведува на македонски, ја има ли на друго место книгава?
Виктор ти да не знаеш, дали има абер за ново издание од Табернакул?
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Ја има ли некој читано On The Road од Jack Kerouac или знае како можам да ја најдам,ја има во Скопје по книжарите?
Стварно сакам да ја прочитам ама неможам никако да ја најдам и на нет ја нема бесплатно :(
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
1
велигденска песна

Ми треба поезија за велигден.Дали може некој да стави нешто ?

Може ли некој да стави поезија за први април ???
 

SkyWalker

HorrificMind
Член од
12 октомври 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Дали може некој да ми ја раскаже накратко Александар Македонски од Расин ве молам? Благодариме однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom