Помош! - ми треба одредено дело/проект...

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Ана Каренина, плсс
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Луѓе,ако имате или знаете тема и идеја за Тартиф.Фала однапред.
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
22
Поени од реакции
1
Хмммм.. Ми треба итна помош ми треба лектирата “Сердарот“ ве молам побргу .. ми треба поточно описот на мајката на Кузман .. :) однапред ви благодарам :) :back:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Да не има некој нешто за повоената македонска литература, поточно за Блаже Конески , Ацо Шопов, Радован Павловски или Коле Чашуле ?? Многу ќе ми биде од помош за понеделник :pipi:

Фала однапред :)



* и по можност да не е Википедија
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Помош ми треба есеј за Тартиф или Сид!!!

Итно ми треба есеј за Тартиф (денешен Тартиф) или Сид
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Помош!!!

Нов сум на блогов и се извинувам сто отварам веднас нова тема но немам време да ги прелистувам темите ќе Ве замолам некој ако има есеј, некој извадок, линк или било што во врска со "Тартиф" (Тартиф е вечна составка на човештвото), за тоа дали љубовта треба да се жртвува за честа на семејството, за обврските кои ги имаат младите членови...
Ве молам ако има некој да ми испрати нешто, а јас ке видам како можам да возвратам.
Однапред Ви Благодарам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
добре дојде на ФОРУМОТ
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Тартиф е вечна составка на човештвото-помош

Ве молам некој ако има есеј или било што на оваа тема. Ова е тема од литературата и се надевам дека некој ке има нешто.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Ќе ве молам ако може некој на кратко да ми ја раскаже Недоразбирање од Албер Ками утре ми е за лектира. Многу ќе ви бидам благодарен.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Нов сум на блогов и се извинувам сто отварам веднас нова тема но немам време да ги прелистувам темите ќе Ве замолам некој ако има есеј, некој извадок, линк или било што во врска со "Тартиф" (Тартиф е вечна составка на човештвото), за тоа дали љубовта треба да се жртвува за честа на семејството, за обврските кои ги имаат младите членови...
Ве молам ако има некој да ми испрати нешто, а јас ке видам како можам да возвратам.
Однапред Ви Благодарам.
Ако ја прочита драмата, ќе сфатеше дека Тартиф е олицетворение на лицемерието, и нели олицетворението го има насекаде денес, па затоа е како вечна составка на човештвото, а вечна затоа што од секогаш го имало, и ќе го има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom