Помош и совети

Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
На Football Manager 2008 со било која екипа или репрезентација стигнувам 6 декември 2008 година,ми се појавува Football Manager has encountered an unspecified error,се исклучува играта,и после кога ќе го уклучам пак,повторно истиот ерор и не може да се продолжи после 6 декември никако.Хелп??
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
На Football Manager 2008 со било која екипа или репрезентација стигнувам 6 декември 2008 година,ми се појавува Football Manager has encountered an unspecified error,се исклучува играта,и после кога ќе го уклучам пак,повторно истиот ерор и не може да се продолжи после 6 декември никако.Хелп??
Пробај стави друг крак
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
158
Поени од реакции
9
Вака мојот проблем.Имам Farming Simulator 2009 и сега се игра најнормално ама ако ја исклучам неможам пак да ја пуштам.И не само тоа,туку и неможам да пуштам други игри.Има некое чаре или:angry2:
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
158
Поени од реакции
9
Вака мојот проблем.Имам Farming Simulator 2009 и сега се игра најнормално ама ако ја исклучам неможам пак да ја пуштам.И не само тоа,туку и неможам да пуштам други игри.Има некое чаре или:angry2:
Any1?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Има чаре да. Избриши ја играта од ПЦ, и не кажувај на никого дека си ја играл или си сакал да ја играш.:pos2: Јас би си отишол ко Курт Кобејн да стасам до тој степен да играм Farming Simulator 2009:kesa:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Mass Effect 2 ја освои наградата - најдобра игра на годината на Golden Joysticks", кое се смета за најголем настан во индустријата за видеоигри.
- На gamespot.com има две Mass Effect ....

1. Game: Mass Effect 2 (PC)
Review Score: 9.0 | Release Date: Jan 26, 2010

2 Game: Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC)
Review Score: 8.5 | Release Date: Sep 7, 2010

- Под ( 2 ) некое продолженије за кецот или само за мултиплеер ???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Mass Effect 2 ја освои наградата - најдобра игра на годината на Golden Joysticks", кое се смета за најголем настан во индустријата за видеоигри.
- На gamespot.com има две Mass Effect ....

1. Game: Mass Effect 2 (PC)
Review Score: 9.0 | Release Date: Jan 26, 2010

2 Game: Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC)
Review Score: 8.5 | Release Date: Sep 7, 2010

- Под ( 2 ) некое продолженије за кецот или само за мултиплеер ???
Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker ти е DLC

# # Lair of the Shadow Broker: Liara T'Soni is mysterious shadowy Broker and no one is safe. She would do anything to get back his man, who was kidnapped by a broker,
but his agent will do everything possible to stop it. Log back into a team with Liaraza to find the secret lair of the shady broker in the luxurious heights of Ilium. DLC-it adds new developments,
5 new Achievement and opportunity to continue the relationship with Liara.

# # Firepower Pack: Firepower Pack adds three new weapons: Phlanx - heavy pistol; Mattock - Heavy rifle hybrid - Sniper assault and Geth Plasma Shotgun

# # Aegis Pack: What is better than the latest in hi-tech armor? Hi-tech armor and sniper, of course! Aegis Pack adds M-29 sniper Incisor and Kestrel bumper to locker Sheppard
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker ти е DLC

# # Lair of the Shadow Broker: Liara T'Soni is mysterious shadowy Broker and no one is safe. She would do anything to get back his man, who was kidnapped by a broker,
but his agent will do everything possible to stop it. Log back into a team with Liaraza to find the secret lair of the shady broker in the luxurious heights of Ilium. DLC-it adds new developments,
5 new Achievement and opportunity to continue the relationship with Liara.

# # Firepower Pack: Firepower Pack adds three new weapons: Phlanx - heavy pistol; Mattock - Heavy rifle hybrid - Sniper assault and Geth Plasma Shotgun

# # Aegis Pack: What is better than the latest in hi-tech armor? Hi-tech armor and sniper, of course! Aegis Pack adds M-29 sniper Incisor and Kestrel bumper to locker Sheppard
Брат, како што разбрав ....... Кога ке го завршиш првиот дел. А ако сакаш допонителни мосии ( 5 нови дела )..... го инсталираш вториот дел над првиот ?

- Така ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Брат, како што разбрав ....... Кога ке го завршиш првиот дел. А ако сакаш допонителни мосии ( 5 нови дела )..... го инсталираш вториот дел над првиот ?

- Така ?
Првиот дел си е прв дел, го играш, го вртиш, што сакаш прај му.
Вториот дел си е втор дел, го играш, го вртиш, можеш со сејв од првиот дел да играш.

А ова сега е ДОДАТОК ЗА ВТОРИОТ ДЕЛ т.е. додатни мисии, оружја...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Пробав да ја инстелирам Фифа Менаџер 11 и при инсталација ми вика ова:



Чареее?

--- надополнето ---

Me2 напиша:
Пробав да ја инстелирам Фифа Менаџер 11 и при инсталација ми вика ова:



Чареее?
NEKOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ?
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Pro Evolution Soccer 2011 has stopped working

A problem caused the program to stop working correctly
Windows will close the program and notify you if a solution is available.

Оваа порака ја јавува секој пат кога ке ја пуштам играта. Некад се јавува само што ке се уклучи , а некад кога почнам натпревар. Чаре?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Pro Evolution Soccer 2011 has stopped working

A problem caused the program to stop working correctly
Windows will close the program and notify you if a solution is available.

Оваа порака ја јавува секој пат кога ке ја пуштам играта. Некад се јавува само што ке се уклучи , а некад кога почнам натпревар. Чаре?
Пробај да ставиш нов крак, ако нејке така, преинсталирај ја, види дали ќе смени нешто. А ако пак нејќе стави некој пач (ако има воопште излезено), а ако си ставил пач, избриши ја и пак инсталирај ја без тој пач. Ако не работи ни така, тогаш чекај нов пач :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom