Помош за избор на приватен факултет

Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
1
Момци ајде кој имал искуство или пак има со некои од приватниве факултети нека ми каже нешто околу нив пр. цена за партиципација и да нема многу бубање тоа ми е најважно.
инаку се разбира математика тапа сум во средно немав и јазици сум тапа.
Па пишете некое искуство па да видам за кај ќе припаднам.
И дали има редовни и вонредни студии.
Позз
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Момци ајде кој имал искуство или пак има со некои од приватниве факултети нека ми каже нешто околу нив пр. цена за партиципација и да нема многу бубање тоа ми е најважно.
инаку се разбира математика тапа сум во средно немав и јазици сум тапа.
Па пишете некое искуство па да видам за кај ќе припаднам.
И дали има редовни и вонредни студии.
Позз

Медицина:nesum:(maybe)
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
1
Медицина:nesum:(maybe)
Ne bre :) baska jas sum so sredno muzicko uculiste a medicina ako nema bubanje neznam koj ima :)
Sega matematika sobiranje, delenje, mnozenje, odzemanje toa znam :)
Razbrav deka od drzavnive sumarski bil najlesen i imalo matematika ama lesno bilo mnogu.
Celta mi e da imam diploma ne mi e vazna nasokata i fakultetot i zatoa kazav samo da nema mnogu bubanje....
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Ne bre :) baska jas sum so sredno muzicko uculiste a medicina ako nema bubanje neznam koj ima :)
Sega matematika sobiranje, delenje, mnozenje, odzemanje toa znam :)
Razbrav deka od drzavnive sumarski bil najlesen i imalo matematika ama lesno bilo mnogu.
Celta mi e da imam diploma ne mi e vazna nasokata i fakultetot i zatoa kazav samo da nema mnogu bubanje....

Земјоделски мислам дека е боза :)
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Sega matematika sobiranje, delenje, mnozenje, odzemanje toa znam :)

Јухуху..И јас сум тука некаде со математиката.:) Имам 4 на напредно,ама ќе идам на електро.Зошто не дојдеш да ми бидеш колега?:smir:

EDIT: Да не биде офтопик,мислам дека можеш да идеш на ФОН бидејќи бараш приватен факс и да нема бубање.:)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Земјоделски мислам дека е боза :)
:nenene: хехе далеку од боза :) ја сум апсолвент на земјоделски има математика хемија ботаника микробиологија педологија итн итн 54 предмети се + малце онака леви професори (како и на секој државен)

Ne bre :) baska jas sum so sredno muzicko uculiste a medicina ako nema bubanje neznam koj ima :)
Sega matematika sobiranje, delenje, mnozenje, odzemanje toa znam :)
Razbrav deka od drzavnive sumarski bil najlesen i imalo matematika ama lesno bilo mnogu.
Celta mi e da imam diploma ne mi e vazna nasokata i fakultetot i zatoa kazav samo da nema mnogu bubanje....

ако ти е само за диплома да имаш пробај со педагошки, а шумарски пошо ми се комшии математика има да не е нешто тешка али затоа нацртна геометрија и проектирање се СМРТ (барем така ми кажале) :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom