Помош за Ѓорги Николовски

M

Moon Child

Гостин
Донирав и јас... Ептен жално, некаде прочитав дека 10 дена живот му преостанува ако не собере пари итно :(
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Донирано...
Донирано.
Срам да и е на државата што и за донации собира арач (ДДВ).
И зошто мислам (ама не сум сигурен) дека за хуманитарни работи фирмите се ослободени од данок.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Мора да има данок на хуманитарни акции за колку-толку да се спречат злоупотреби (перење на пари).
Он-топик - Донирано
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Се извинувам, но дали еден буџет на држава не може да издржи цифра од 50 иљади евра за да се спаси човечки живот, па сеа мора да се пита по луѓе да соберат по 100ден? Мислам градоначалници на Свирипичино купуваат мерцедеси за општината и волови и прасиња се донираат за да гнете алчна раја, а за ова се пита по народ. И што ќе се деси ако не се соберат на време? Ќе умре некој заради 50 000 евра?
 
M

Moon Child

Гостин
Јас им испратив меил на Сител посраните, срамота е да не известат за ова, а да известуваат за глупости.

Значи срамота е ова што се работи. Ниту една Телевизија да не извести дека младо момче се бори за живот и секој момент му е важен за да преживее, деновите му се избројани, уште само 10 дена живот му преостанува, а вие информирате вчера дека на Елизабета Канчевска и се паднала паричката за Бадник. Знаете што?! Многу ни е гајле!
Се правите душебрижници вчера срам да ви е, известувате за некоја што и прокиснал таванот, општината била виновна, ако сте толку душебрижници што не помогне газдата ваш за овој млад живот да се спаси, сигурно за него не се ништо 50 000 евра! Само за лаење ве бидува, за ништо друго. И никогаш нема да ги стигнете А1, макар колку сакате трудете се! Ете, баш поради овие работи.
Ви ебам посраната Телевизија!

Дајте некако да превземеме барем на ТВ да се објави веста, така барем сите ќе видат! Пишете некој меил на некоја телевизија...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Јас им испратив меил на Сител посраните, срамота е да не известат за ова, а да известуваат за глупости.

Значи срамота е ова што се работи. Ниту една Телевизија да не извести дека младо момче се бори за живот и секој момент му е важен за да преживее, деновите му се избројани, уште само 10 дена живот му преостанува, а вие информирате вчера дека на Елизабета Канчевска и се паднала паричката за Бадник. Знаете што?! Многу ни е гајле!
Се правите душебрижници вчера срам да ви е, известувате за некоја што и прокиснал таванот, општината била виновна, ако сте толку душебрижници што не помогне газдата ваш за овој млад живот да се спаси, сигурно за него не се ништо 50 000 евра! Само за лаење ве бидува, за ништо друго. И никогаш нема да ги стигнете А1, макар колку сакате трудете се! Ете, баш поради овие работи.
Ви ебам посраната Телевизија!

Дајте некако да превземеме барем на ТВ да се објави веста, така барем сите ќе видат! Пишете некој меил на некоја телевизија...
Било која ТВ куќа и А1 на времето(да,исто и А1) применуваат селективен хуманизам.Освен можеби Телма,но тоа е веќе офтопик од темава.

Испрати мејл до канал5 и Алфа?Може таму да се обидеме.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Темава е отворена на 26 декември... да не е касно? :S
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
А од каде да знаеме дека оваа и сличните друго акции се вистина тоа шо го пишуваат. Мислам не ме фаќајте дека сум против ама денеска луѓето се спремни на се и сешто за пари, така да и ова е добра финта.
 
M

Moon Child

Гостин
Било која ТВ куќа и А1 на времето(да,исто и А1) применуваат селективен хуманизам.Освен можеби Телма,но тоа е веќе офтопик од темава.

Испрати мејл до канал5 и Алфа?Може таму да се обидеме.
Ајде ќе испратиме и таму. Да се организираме и повеќе луѓе да испратиме, ваљда ќе се свестат да објават на вести, барем така и постари лица, и оние што немаат пристап до интернет би виделе.
Инаку да, за селективниот хуманизам, денес забележав повторно на вести на Сител дека одат само во општини каде има опозициски градоначалници и лаат од таму. Вчера беа во Карпош, на некоја и прокиснал таванот општината требало да и го направи, а денес во Охрид, кај некоја што имала 7 деца, социјален случај... Срамота е, ова што се работи, како и да е.
Дајте да праќаме по веб страните, да ги бомбардираме со мејлови, може ќе се свестат, инаку друго чаре незнам, освен да испечатиме флаери и да лепиме низ градовите.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Донирано! Инаку да донираш ти земаат и 18% ДДВ. Тоа е тоа, жално ама виситинито. Искрено му посакувам на дечкото брзо опоравување. Инаку мислам дека и на Боркица и се паднало паричката, толку од нашите медиуми и нивниот професионализам. Место да биде ударна вест, никаде не се спомнува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А од каде да знаеме дека оваа и сличните друго акции се вистина тоа шо го пишуваат. Мислам не ме фаќајте дека сум против ама денеска луѓето се спремни на се и сешто за пари, така да и ова е добра финта.
Затоа што за да добиеш број за донации од Телеком/Вип/Оне мораш да прикажеш медицински белешки и наоди.

За жал, не се финта ваквите болести и случаеви во оваа земја.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
А од каде да знаеме дека оваа и сличните друго акции се вистина тоа шо го пишуваат. Мислам не ме фаќајте дека сум против ама денеска луѓето се спремни на се и сешто за пари, така да и ова е добра финта.
Не може тема да помине без некој ваков да се појави. :cautious:
Да, баш добра финта е да бараш донации кога си болен! Како ли порано не се сетија повеќе луѓе на тоа, па ќе си одеа по одмори со донирани пари!
За да отвориш донациски број и донациска сметка мора да имаш медицинска потврда. Информираност, основа на современото општество, на клик-два од тебе! (y)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.769
Донирано,

Се надевам дека навреме ќе собере средства и ќе се излекува, жално уште еден млад живот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom