Помош: Барам еден филм!

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.845
Закон тема ,значи вака сакам да го најдам филмот со Торенте се вика ''Ел детективо махико'' шпански е комедија ненормална ан Телма го имаат давано (ликот ми стоеше и на аватар едно време) има 3 дела ако може сите 3 да ми ги најдете ке ви бидам благодарен до јаја ::):):)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Закон тема ,значи вака сакам да го најдам филмот со Торенте се вика ''Ел детективо махико'' шпански е комедија ненормална ан Телма го имаат давано (ликот ми стоеше и на аватар едно време) има 3 дела ако може сите 3 да ми ги најдете ке ви бидам благодарен до јаја ::):):)
Сигурно вака се вика филмов?
Сега баш го разгледав профилот на актерот и во филмографија беа само овие филмови...
  1. Sangre (1971)
  2. Pitong Desperada (1964)
  3. Magkakapatid na waray (1964)
  4. Daigdig ng matatapang (1964)
  5. Sierra Madre (1963)
  6. Isinusumpa ko! (1963)
  7. Anak, ang iyong ina! (1963)
  8. Pinakamagandang hayop sa daigdig (1963) (as Totoy Torente)
  9. Krus na kawayan (1956)
    ... aka Chung toi muon song (Vietnam)
    ... aka Let Us Live (International: English title)
  10. Blood of Bataan (1953) .... Col. Suzuki
  11. Ulila ng Bataan (1952)
    ... aka Orphan of Bataan (Philippines: English title: literal title)
  12. 48 oras (1950)
  13. Hindi ako susuko (1949)
  14. Siyudad sa ilalim ng lupa (1949)
  15. Bandilang basahan (1949)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.845
јок бе понов е нема шанси да е пред 90ите да е

иххх кај ги најде овие :):):):)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.845
Па тој е бе тој е беее ЛЕЛЕЛЕЕЕЕ ке сфршам!!!!!

ама кај и да пишам коа го барам забарава дека сум пишал ТорентЕ ми дава некој линкови за некои ТорентИ:mad::mad::mad::mad:

ке навалам утре сеа е полесно, да си жива и здрава еии!!!!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
дали некој знае од кај можам да го најдам "Викенд На Мртовци" ??
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Bev u potraga na eden film po nasiot ni grad SK vo okrug centar. Filmot se vika "A walk to remember". Znaci ne e stosot da go downloadiram (damn PC won`t accept that) tuku da mi kaze nekoj kaj mozam da go otkopam (pazarot iskaca od reonot na traganje - nikoj ne go znae toj film - sve nekoi popoznative blokbasteri gi imale + sum gi prasuval tezga po tezga). DVDtekite se vo najgolem plan(vo xXx go nemaat)
*Sorry for the Latinica bloody PC hasnt got a podrska
** Za ceniot pronaogjac edno kafe (ne meleno ili u granuli)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
Bev u potraga na eden film po nasiot ni grad SK vo okrug centar. Filmot se vika "A walk to remember". Znaci ne e stosot da go downloadiram (damn PC won`t accept that) tuku da mi kaze nekoj kaj mozam da go otkopam (pazarot iskaca od reonot na traganje - nikoj ne go znae toj film - sve nekoi popoznative blokbasteri gi imale + sum gi prasuval tezga po tezga). DVDtekite se vo najgolem plan(vo xXx go nemaat)
*Sorry for the Latinica bloody PC hasnt got a podrska
** Za ceniot pronaogjac edno kafe (ne meleno ili u granuli)

Na torenti go ima .
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047

Барав по интернет како се вика овој филм.Знам дека овој на сликата е Џејсон.
Ама филмот не знам како се вика.
И мислам дека има повеке делови.
Ако знае некој,помош плс.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Bev u potraga na eden film po nasiot ni grad SK vo okrug centar. Filmot se vika "A walk to remember". Znaci ne e stosot da go downloadiram (damn PC won`t accept that) tuku da mi kaze nekoj kaj mozam da go otkopam (pazarot iskaca od reonot na traganje - nikoj ne go znae toj film - sve nekoi popoznative blokbasteri gi imale + sum gi prasuval tezga po tezga). DVDtekite se vo najgolem plan(vo xXx go nemaat)
*Sorry for the Latinica bloody PC hasnt got a podrska
** Za ceniot pronaogjac edno kafe (ne meleno ili u granuli)
хехе е што се секираш де ке ти го симне некој ( еве ако сакаш ја )
па после кога ке одиме по кафето ке ти го дадам на CD :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Тој е.Знаев дека е нешто со петок 13 оти минатата година мислам беше го даваа на а1 баш на таа дата.
ФАЛА:smir:

п.с. само не мислев дека е толку стар (1980-1993)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ми треба помош за еден филм. - Вака:
Го имам на МТВ 1 гледано двапати, ама не од почеток и зато го барам насловот на филмов. Во кратки црти - Брачна двојка, жената е сериозно болна и треба да и се пресади некој орган. Ама е на листа на чекање и е меѓу последните. Мажов, ќе сака да и помогне и ке запознае една друга девојка и ке имаат секс. Женава ќе мисли дека тој ја изневерува, ама тој уствари оди со швалеркава за на крај да ја убие за да и земе орган и да се пресади на жена му. Филмов завршува со тоа шо на женава ќе и биде пресаден орган и ке преживее, а ќе го остави мажот.
Вака можда глупо раскажав, ама по секавање, зато шо одамна сум го гледал, а сакам да го имам во колекција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom