Полициските “крајслери“ на продажба

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Полициските “крајслери“ што беа набавени пред 12 години ќе одат на продажба, а според професионалните возачи, за нив би можеле да се заинтересираат таксистите, пишува “Дневник“.
Но, Министерството за внатрешни работи сè уште не донело формална одлука за продажба на “крајслерите“.​
Весникот пишува дека МВР ќе ја донесе одлуката за продажба на возилата кога ќе ги добие новите 150 полициски возила “шкода јети“ кои се очекува да стигнат на крајот на годинава. Според професионалните возачи, за “крајслерите“ би можеле да се заинтересираат таксистите. Со вградување плински уред би се зголемила потрошувачката, но ако се спореди цената на бензинот и на плинот, сепак значително би се заштедило. Истовремено “крајслерот“ е пространо и комотно возило, со добра амортизација, што е дополнителен плус да биде искористено како такси-возило.​
“Крајслерите“ беа набавени во 2000-тата година кога со МВР раководеше сега покојната Доста Димовска. Тогаш од САД беа набавени 210 патнички возила “крајслер“ и 30 џипа. Сите имаат бензински мотор. За искористеноста на “крајслерите“ говори фактот што секое од овие возила има поминато во просек по 500.000 километри, пишува “Дневник“. Познавачите велат дека тие се издржливи возила кои би можеле да се користат и во наредните години без поголеми проблеми.​
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Јас знам за кај ги бива само за у отад за ништо повеќе :гомце:

Само незнам со кој мозок најдоа да кажат за такситиве па секој таксист гледа колата што помалце да му троши и плус да не дава многу пари за делови и тн. ако некој таксист купи ваква кола ја се шетам гол по плоштад :facepalm:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
:pos: ----------------------:tapp: ----------------------------:vozbud: --------------------------------------:ROFLMAO:


Ај еве мое мислење за "стручњациве" наши веројатно од циркус владава наша
мислам WTF кај е исплатливоста нивна?
Како они помислиле дека крајслериве БИ МОЖЕЛЕ да ги користат таксистите
1. Целите се распаѓааат (сум бил месец дена во сервисот на аутостар каде што се сервисираа крајслерите т.е. она што беше останато од нив)
2. Деловите се изгор скапи и ретки
3. Трошат ко ненормални, од прилика 15тина литри бензин или ако се стави на плин околу 18 грубо 20 литри
4. Не се извозени туку се ПРЕВОЗЕНИ и неодржувани и исчукани и оштетени и оставани без вода во хладњак, истечено масло итн
... да не набројувам понатака ама освен за во луна парк и тоа да ги поврзат на струја и да се чукаат со нив, за друго не ги бива крајслериве
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Па ако има будала да ги купи зошто да не?

Ќе си земеш една марица, ќе се товарите сите другари внатре, и ќе си ја пуштите, кад се возимо :D
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.469
Натписот во Дневник е спонзориран од бензинските пумпи и плинарите. Овие трошат по 20 литри плин градска.

Инаку јас би земал еден под услов гратис да ми дадат една млада обдарена полицајка

 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Најисплатливо, да ги истоварат во некој отпад сите, и да ги фрлат за старо железо.


Негледам кој и зошто би возел полициски крајслер како возило за секојдневна употреба. А и невервам дека ќе се најдат будали шо ќе платат појќе од 300 евра за кршот.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Без пари да ми ги дават не ги зимам.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.972
Замисли реклама:
Кога мојот крајслер беше џандарски, во него се возеа најјаки криминалци.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Одма да ми кажете кога ќе дадат информации за продажба,сакам сите да ги купам!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.740
Поени од реакции
9.864
Кој би купил ваква глоба што троши како авион.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom