Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Уште кога си направи филм со специјалците сфатив дека си правам муабет со мало дете, евентуално со напален пубертетлија кој сега скоро го гледал Рамбо .
Туку не ми кажа кој ќе им го пратат. Фоките или некој друга елитна единица. Или еден ќе им пратат како во старите добри времиња и ке им еби мамата на сите таму. Терминатор Т 800 добро звучи.
Тие нив ова она.
И многу ме нервираат дечиња кои само прашуваат прашуваат и прашуваат , а не се кадар ни на едно прашање да одговорат. Ете бујрум имаш прашање повели одговори.
Епа не биди девојче и повели одговори.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.204
Епа не биди девојче и повели одговори.
Прво ти, очигледно си помал.
Ако имаш проблем да го најдеш прашањето можам и да ти го повторам. Не ми е мака, така се учат децата. Треба многу внимание и трепение со нив.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Целиот свет знае дека Хилари Клинтон бранела педофили
Постои ли криминално дело за кое не ја товарите Хилари?
А трампо не дека “бранел некој“ туку лично постапка се води за полов напад врз 12 годишни девојчиња, тоа нема врска, го местат. :)[DOUBLEPOST=1477685218][/DOUBLEPOST]
Прво ти, очигледно си помал.
Ако имаш проблем да го најдеш прашањето можам и да ти го повторам. Не ми е мака, така се учат децата. Треба многу внимание и трепение со нив.
Нема одговор, прпа прпа! :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.204
Нема одговор, прпа прпа! :)
Ај кажувај ми за фоките те молам, како тие се најјаќи.
П.с не се мачи да ми реплицираш освен ако во репликата не е одговорот на прашањето кое ти е поставено. Не биди како МИКИ
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Ај кажувај ми за фоките те молам, како тие се најјаќи.
П.с не се мачи да ми реплицираш освен ако во репликата не е одговорот на прашањето кое ти е поставено. Не биди како МИКИ
Ништо џабе. I give up. Нема одговор од тебе дете.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.204
Ништо џабе. I give up. Нема одговор од тебе дете.
И сега нема да ни кажуваш за фоките како ке направеле некоја тајна операција и ке им ебеле мамата на сите кои се против американците:pos:
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
И сега нема да ни кажуваш за фоките како ке направеле некоја тајна операција и ке им ебеле мамата на сите кои се против американците:pos:
ај ова глупостиве твои досадни стануваат стварно :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
@Let 3 ти како поголем американец од американците за кого навиваш?
Америка не зависи од еден човек, претседателот на америка ја исполнува и води веќе зацртаната америчка политика која е воља на народот и конгресот за разлика од нив русија зависи во потполност од карактерот на претседателот, пример, кога беше стаљин десетици милиони беа убиени, и кузнај уше колку апсени и измачувани, хрушчов сврти контра на свое, брежњев на свое, горбачов ја растури, елцин праеше комедии и ја дозапусти путин сега се заканува....
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
@Let 3 ти како поголем американец од американците за кого навиваш?
Најверојатно, како повеќето Македонци е за Трампо.
Повеќе сакаат авторитарни фигури, плус подложни на Руска пропаганда.
Ќе се повтори 2008, цел свет за Обама ние и уганда за Меккејн. :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.204
ај ова глупостиве твои досадни стануваат стварно :)
Затоа јас не пишувам повеќе глупости, повеќе би сакал да читам за американските специјалци од дете кое стварно се разбира од такви работи. Не биди скромен, сподели нешто за нив. Како влегувале по амбасади и таму им ги корнеле ноктите на непријателот или уште подобро како рече ќе им пратат еден снајперист или ќе ги отрујат :ROFLMAO:
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Затоа јас не пишувам повеќе глупости, повеќе би сакал да читам за американските специјалци од дете кое стварно се разбира од такви работи. Не биди скромен, сподели нешто за нив. Како влегувале по амбасади и таму им ги корнеле ноктите на непријателот или уште подобро како рече ќе им пратат еден снајперист или ќе ги отрујат :ROFLMAO:
https://en.wikipedia.org/wiki/Poisoning_of_Alexander_Litvinenko
повели читај.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Не ми е јасно што кур те боли колку бази имале САД или кого држеле на нишан.
Или да не мислиш со Иран да правиме сојуз па си се загрижил?



Дволен доказ ми е дека сам се фалеше со тоа што избегнувал данок да плати.
Зар таков човек мислиш дека ќе има интегритет војна индустрија да одбие?
Dosta be so toa plakjanje/neplakjanje danok... Tresesh prazna slama, a poim nemash od danochnata politika na USA. Zakonot ti dozvoluva zagubi od minatata godina da gi prefrlish na slednata, ova vaka najprosto kazhano. I ako zakonot mi dozvoluva da go pravam toa jas treba da sum glup k'o konj i da ne ja koristam taa mozhnost ( shto ke ti e takov glup prezident)...se e legalno i site go pravat pa i Clinton i site nejzini donatori.
Najdi drug argument...plakjanjeto/neplakjanjeto danok e samo MSM prikaska za mali deca.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Dosta be so toa plakjanje/neplakjanje danok... Tresesh prazna slama, a poim nemash od danochnata politika na USA. Zakonot ti dozvoluva zagubi od minatata godina da gi prefrlish na slednata, ova vaka najprosto kazhano. I ako zakonot mi dozvoluva da go pravam toa jas treba da sum glup k'o konj i da ne ja koristam taa mozhnost ( shto ke ti e takov glup prezident)...se e legalno i site go pravat pa i Clinton i site nejzini donatori.
Najdi drug argument...plakjanjeto/neplakjanjeto danok e samo MSM prikaska za mali deca.
Види ако го следеше муабетот ќе сватеше.
Многу ми е јасно дека тоа е легално. Ако не во затвор би бил.
Тоа не значи дека е исправно.

Соодветно покажува личниот интерес го става над она што е исправно и морално.
Значи во иста прилика личниот профит ќе го стави уште повеќе над исправните одлуки, кога во влог би биле поголеми работи како војни.
Толку од приказната дека Трамп неможел да биде купен од лоби групите и моќниците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom