Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.295
Поени од реакции
5.035
Поодвратен од овај немам видено. Па како ги бранеше по телевизии ... со црнци да го затвориш и да вришти само.
Крв вода не е.Москополец си ги брани своите земјаци.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.289
Поени од реакции
3.040

Бисера за нов лидер!
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.773
Благодарение на Димитар Ковачевски и Оливер Спасовски, двајцата кумановци, СДС изгубила во Општина Куманово не само од ВМРО-ДПМНЕ, туку и од ЗНАМ.:pos:

Страшен придонес за партијата направиле овие двајца „врвни“ менаџери.

Прегледај го приврзокот 416344
Овие требаше таму да се кандидираат
 

ausländer

Чичо од Дојчланд
Член од
4 мај 2024
Мислења
174
Поени од реакции
264
Што вика Андреграунд, коа ќе почнат судењата за велепредавство?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.455
Поени од реакции
3.172
Сакам да знам Љупчо Зиков со кој талијан е спарен @Audiofil ? Дали е можда грбава варијанта на пост-кариерен Гатузо можеби?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.790
Поени од реакции
9.757
Rumour has it дека Венко молел колел кај новата власт за спас со апел за соработки (тастање). Бил категорично одјебан.
Ќе се апси сега и преку викенд, не само од понеделник.

Почнало веќе денес во Кочани

 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.295
Поени од реакции
5.035

Бисера за нов лидер!
ДПНЕ треба да ја ангажира оваа за градоначалничка на Тетово следни локални бидејки само во нејзин мандат можат да се запалат и изгорат битни објекти во градот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.017
Поени од реакции
34.601
Добро овај со сите штици во глата е?
Старо е ова бе, само сега го пренамениле. :D Ама јако е! :pos: Баш без штици во глаата!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.295
Поени од реакции
5.035
Сакам да знам Љупчо Зиков со кој талијан е спарен @Audiofil ? Дали е можда грбава варијанта на пост-кариерен Гатузо можеби?
Сеуште истражувам за него.Провери ги останатите од село Пишица па можеби некој ќе ти заличи на Гатузо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.497
Поени од реакции
79.649
Првин Груевски ги помина "границите" на "бањатото" граџанство. Не ги помина он границите на нивното членство. Втората работа е што противник на Груевски беа Заев и СДС. Повторно луѓето што гласаат за Груевски и ДПНЕ, СДС нема што да им понуди. Посебно СДС кое во тој момент беше комплетно поткрепено со странски пари и идеологија.

СДС не се бунеа зошто Таљат дезертерот станал министер за одбрана/
СДС не се бунеа зошто ги тепаа дечките кои протестираа против истото.
СДС не се бунеа зошто Груби и ДУИ ги тепаа дечките на кале.
СДС не се бунеа зошто ги амнестираа хашките случаи.

СДС се бунеа зошто столбовите биле во барок, и одеа да го гушкаат ГТЦ, и држеа говор дека треба да се олесни процедурата за абортус. Што го интересира некој што гласа за ДПНЕ, за такви глупости?
Ова е еден од главните проблеми.

Сите споменати предавства на Грујо никој никад нема да ги исправи, само затоа што другава страна чак и полошо би направила да била на Грујо местото. Пошто нели играта у Илиридава е - кој повише ќе се упика у гз на амерички амбасадор.

Предавствата на СДСМ, можда ВМРО некад ќе ги исправи, али оние на ВМРО - пиши пропало.

Кој некад ќе рече - пописот беше со фалшлива методологија со која се направи простор за етнички инжинеринг, да направиме нов?
Никој, никад, само затоа што на Мицкоски у моментот ради ефтини дневнополоитички ќар му личеше океј да прифати кои било бројки кои ќе му ги врачи Груби. СДСМ нема сигурно тоа да го исправа, кога они in the first place се дел од тој проект.

Кој ќе ги процесуира хашките? Никој, никад, само затоа што Грујо беше тој кој ги амнестираше (једини у свет). СДСМ нема сигурно да се занимава со такви работи кои идат контра на идејата за Голема Албанија.

Кој ќе ја извади правдата за Комити на Кале? Никој никад, затоа што Грујо ги намести у договор со ДУИ, бидејќи одбија партиски инструирано водство. СДСМ повторно никад ни на крај памет нема таа неправда да ја исправи.

и тн. и тн.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.017
Поени од реакции
34.601
Инаку, колку од овие 2 без 3 мандати што ги освоија СДСМ се уствари нивни? Од тие јас што ги знам, знам дека има 1 од ЛДП и 2 од НСДП. Другите 15?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.372
I so ova sam si se pobivash vo eden ist text.
1. Ucesnicite na 27 pravele drzhaven udar.
2 Scharenite pravele drzhaven udar.

Shto od prosta Mathematik bi doshlo deka na 27 probuvale da si go vatat pravniot poredok. Shto znachi bile PATRIOTI a ne Teroristi.

Eh Vlade vlade.
Ne bas .
Sarenata kako takva ne dovede do direktno pagjanje na vladata, sto bi rekle neuspesen drzaven udar. Vladata si padna posle predvremenite izbori sto sleduvaa potoa.
Ovie na 27 isto ne im uspea drzavniot udar za da se spreci izbornata zelba na gragjanite na tie predvremeni izbori.
Ako se amnestiraat ovie , im se dava za pravo vo idnina na koj saka da spori izborni rezultati i da povikuva na drzaven udar samo zatoa sto ne im bilo po keif rezultatot, kako sto pravea bivsite sareni kurtoni , segasna Levica. Toa vo koren treba da se seci, prv na celo toj nekapeniot treba da go jadi kako za primer. I da go stavat vo ista kelija so ovie od 27 april, nema da go karaat, samo da mu kazat nesto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom