Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 август 2017
Мислења
468
Поени од реакции
383
Следен чекор е Вмро како првата партија

Прегледај го приврзокот 414796
5 до 12, ова требаше пред избори, а не кога видоа резултати дека ќе имаат 2-3 пратеници, па сега политички поени ќе збираме, триста програми за две недели ќе понудат :pos: дел од овие точки ги имаат некои партии.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.647
Поени од реакции
11.851
5 до 12, ова требаше пред избори, а не кога видоа резултати дека ќе имаат 2-3 пратеници, па сега политички поени ќе збираме, триста програми за две недели ќе понудат :pos: дел од овие точки ги имаат некои партии.
Па да, дефинитивно и на велешкиот даскал му подгорува под нозете после 24 април 2024, но еве му малку ветер во едра од најмалку очекуван анти-сојузник.

https://360stepeni.mk/medhiti-edinstveno-so-levitsa-ne-bi-sakale-da-bideme-del-od-ista-vlada-taa-e-antievropski-nastroena/

Меџити: Единствено со Левица не би сакале да бидеме дел од иста влада, таа е антиевропски настроена

29 април, 2024 13:36

„ Ние не сакаме по секоја цена да бидеме дел од некоја влада која нема да биде европски настроена. Цениме дека таква партија е само Левица, која е антиевропски настроена и со нив не би сакале да сме во иста влада.

... “
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.819
Поени од реакции
80.320
Овие Левица цел ден по социјални мрежи, фб групи, страни...против вмро и ЗНАМ, ни една објава не видов против сдс.....
напротив,
повеќето ствари им се против ДУИ/СДСМ
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.243
Поени од реакции
18.741
И педер! - чаршиски моабет што го слушнав дури чекав ред за шишање.


Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Од каде до каде педер, топ жена има човекот настрана што она носи панталони дома :D
Има и син така да пак глупости се таквите муабети за на бербер.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
729
Поени од реакции
2.392
напротив,
повеќето ствари им се против ДУИ/СДСМ
немој да лажеш. Левица работат целосно синхронизирано со СДСМ и продаваат ефтин популизам.Само со зборови продаваат .
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.932
Поени од реакции
4.083
Decki mi treba malku edukacija, pa mislev ovde e najsoodvetno mesto na forumov....
Poso sum politicki nepismen, zosto dvete gomna od partii makedonski ne mozat da se spojat i da oformat vlada ?
Ima nesto vo ustav sto gi sprecuva ili samo parite i budzetot se vo prasanje ?
Epiteto pogore ne pogrden, tyky samo kako moja percepcija.
Zosto Sds i vmro ne kombiniraat i ke imaat 70+ pratenika ?
Ne im e dozvoleno pa mora da ne ebavaat duevci i slicni gomnarii ?
Ova serizno ne go znam, ne e sarkazam , ne e navreda kon nikogo, dolgo vrene sum nadvor od Makedonija i ne go nauciv i koga bev tamy.
Fala predvreme za infoto ....
Младиќу,

се-се-се-то и ве-ме-ре-то се „као„ лева односно „као„ десна партија и по таа идеолошка разлика, нема теорија да станат „една„.

Уште полошо, нивната закрвеност не е „од вчера„, туку уште од времето од НОБ. После НОБ, тогашните комунисти, во името од „југословенството„, почнуваат прогон на се‘ ште е контра-револуционерно, про-македонско и про-патриотско, што значи и протов своето про-патриотско членство и против про-вмровските тогашни структури.

Комуњарскиот прогон кон ДПНЕ трае се‘ уште. Сети се само на 27-ми април и судските пресуди кон патриотите...
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.024
Поени од реакции
10.721
Овие Левица цел ден по социјални мрежи, фб групи, страни...против вмро и ЗНАМ, ни една објава не видов против сдс.....
И сеа као ние не знаеме да птвориме на фејс да видиме Левица што објавува? Ајде кажи што пишале против?
Автоматски споено мислење:

Ниту Апасиев ги има напаѓано и тоа баш сега кога им нуди македонска платформа он ке ги напаѓа
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
И сеа као ние не знаеме да птвориме на фејс да видиме Левица што објавува? Ајде кажи што пишале против?
Автоматски споено мислење:

Ниту Апасиев ги има напаѓано и тоа баш сега кога им нуди македонска платформа он ке ги напаѓа
Mу се понуди на него кога Мицко побара да не се напаѓаат, тој плукна , одби и истиот ден почна со напади,сега може само на наивковци да им продава такви филмови од ко виде каква попара изеде на избори.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.586
Поени од реакции
2.183
Од каде до каде педер, топ жена има човекот настрана што она носи панталони дома :D
Има и син така да пак глупости се таквите муабети за на бербер.
Со оваа случка сакав само да го доловам просечниот македонски гласач. На секој еден кој има барем малце мозок да размисли што ќе заокружи, гласаат уште пет амеби тоа што ќе им го кажат.

Што да кажам друго, кога просечна единка треба да има IQ од околу 95 - 100 поени, а на државно ниво IQто ни е 82...

Сами си ги бираме политичариве да не дупат вребра.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
11 август 2017
Мислења
468
Поени од реакции
383
И сеа као ние не знаеме да птвориме на фејс да видиме Левица што објавува? Ајде кажи што пишале против?
Автоматски споено мислење:

Ниту Апасиев ги има напаѓано и тоа баш сега кога им нуди македонска платформа он ке ги напаѓа
не викам за официјално соопштение, ниту за официјалната страна на левица на фб, зборам за нивни членови, модератори на општински комитети или ограноци и тн, секоја нивна објава на фб е против вмро и знам.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.944
Поени од реакции
8.444
Што му е на овој?
До вчера цело време велеше северна, северна, северна, а сега дури четири пати кажува само Македонија во ова кратко излагање.
Да не е болен?

1714398524925.png
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.018
Цело време зборуваат Апасиев и Левица за Македонска платформа, со месеци да не речам со години спомнуваат за такво нешто, ама сега партиските ботови спинуваат како прво Мицко понудил Македонско едниство па Маско прифатил, Левица не и слични глупости.

Ама тоа е кога во штабовите ве полнат со хејт за Левица и ви е страв да отворите сами да слушнете што зборува Апасиев и компанија, потсвесно знаете и вие дека Мицкоски и ДПМНЕ немаат допирана точка со патриотизам и дека ништо нема да се смени ама тоа е, чувството да ги гласате истите две партии кои не сераат 30 години за партиско место е посилно од било каков патриотизам па мора да ја оцрнувате Левица за да не ве боли толку погрешниот избор кои и сами знаете дека го правите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom