Покер

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
да ама не се клика секаде, за 1 сек ќе ти ги снема и тие што ги имаш :pos2:
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
а некој така по искусен да објасне баш шо како е тоа со покер .. сакам да нау4ам како се играе правилата тоа знам..ама.. .. тоа со тиа карти на масата шо ги става дилеро шо е финтата .. каква е таа математика .. кои комбинации се добитни тиа работи . . може???? нов сум у покер свето тк да.. ако некој не го мрзе да каже нешо .. :toe::toe::toe::toe:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
а некој така по искусен да објасне баш шо како е тоа со покер .. сакам да нау4ам како се играе правилата тоа знам..ама.. .. тоа со тиа карти на масата шо ги става дилеро шо е финтата .. каква е таа математика .. кои комбинации се добитни тиа работи . . може???? нов сум у покер свето тк да.. ако некој не го мрзе да каже нешо .. :toe::toe::toe::toe:


Најјако е RoyalFlush, а High card е најслабо, односно тоа ти e кога немаш ниту еден пар, а дилерот прво спушта три карти, се положуваат облозите, спушта Turn карта па пак со облозите и на крај River карта облозите па се гледа кој е појак односно кој ги носи парите. Се надевам дека свати :)
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Чипови за покер видов пред некој ден се продаваа во кинеската продавница на стара рампа!!
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Вака.... ја пошо треба да ми дадат диплома у барање чипови ке ви кажам кај да барате :pipi:

1)Гоблин ТЦ Буњаковец ,800 ден комплет со 200 чипа.
2)Рамстор у маркетот ,демек имале али евтини биле и се распродале.Наводно 150 ден незнам колку чипови.
3)Кај стара рампа кинеското се распродале биле 350 незнам колку чипови.
4)Беверли една продавница за играчки на исти кат со пицеријата што е ,немам благе везе ни колку пари ни колку чипа.ВНИМАНИЕ ако идете тука не се нервирајте на подавачите благо ретардирани се :pos2:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
заразен сум со покер...
играм сега само на фејсбук ...
и гледам на канал 5 ... WPT Tournament редовно ... :wink:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Прокоцкав све на Фејсбук, бетар од Русе сум.:(
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Јас почнав пред некое време да играм на интернет покер.Ако може некој да ми каже кога даваат тоа емисијата за покер на КАНАЛ 5.Еднаш ја гледав и оттогаш го засакав покерот како игра.Еве ви страна да си се тренирате на интернет
http://www.agame.com/game/Govenor-of-Poker.html
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
има една игра texas hold'em deluxe поприлично нова е може да си ја спуштите на zamunda. може да се игра на интернет со разни членови од разни земји.
кој сака нека ја спушти па да се пресметаме.
i can't wait :zlo::zlo:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Јас почнав пред некое време да играм на интернет покер.Ако може некој да ми каже кога даваат тоа емисијата за покер на КАНАЛ 5.Еднаш ја гледав и оттогаш го засакав покерот како игра.Еве ви страна да си се тренирате на интернет
http://www.agame.com/game/Govenor-of-Poker.html
секој вторник и четврток од 12 и 35 навечер.
е сега ке провериш или канал 5 или телма. никогаш не сум сигурен. :tapp:
 
Член од
12 април 2009
Мислења
75
Поени од реакции
2
Тој со 5 карти не ми е јасен..нема кој да ми го објасни не за друго:nesum:
А иначе со брат ми дома парче го праам у Холдем :)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Тој со 5 карти не ми е јасен..нема кој да ми го објасни не за друго:nesum:
А иначе со брат ми дома парче го праам у Холдем :)
Vaka...Se igra do 4 luge najmnogu...pred delenjeto na kartite se stava blinda,pa se delat kartite.Sekoj dobiva po 5 karti.Otkako ke gi dobies kartite,imas pravo samo ednas da zadrzis najmalku edna karta,odnosno da smenis najmnogu 4.Znaci ako na primer gi imas slednive karti A A 10 9 7 , logicno e da gi zadrzis dvata asa a 10 9 i 7 da gi smenis.Gi frlas znaci trite karti i dobivas novi tri i gi zgolemuvas sansite da napravis nesto pogolemo od eden par.Se nadevam me sfati,ako imas uste nesto nejasno slobodno prasaj.Pozdrav
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
moze nekoj da mi dade link da si go siman teksasot?:smir:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
А да ве прашам, на Канал 5 WPT кои денови и во колку саат ги дават?
Иначе на фејсбук незнам што ми е, ама 3 дена по ред немам една рака добиено, само губам - буквално. Едвај чекам на 2400 што ги дават секој ден и пак како ништо ги губам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom