Покер

Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Па никој не рече дека има леб од тоа ама интересни се за занимација фриролите :)
инаку еве што може да се случи почнувајки од фрироли за 150 дена :D
  • Active Days: 150
  • Av Entrants: 1,970
  • Av Games / Day (when playing): 8.8
  • Best 100 Streak Av Profit:
    $3.75
  • Best 500 Streak Av Profit:
    $0.65
  • Total Break Even Days: 45
  • Total Cashes:
    $1,081
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
нема леб од фриролот џабе се залажувате и тепате време тоа нека ви е јасно :)
Колку не си во право,јас само преку фрирул правам пари,ова најискрено ти кажувам
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.934
Поени од реакции
10.566
Колку не си во право,јас само преку фрирул правам пари,ова најискрено ти кажувам
тоа колку праиш на другите кажи им не на мене :)
јас се откажав откако играв фрирол со влез на 3000 души кој го играв од 21:00 до 04:30 часот за мочани 13 долари иако завршив на 14 место.
така да дека некој може да живее од фрирол мало сутра односно се дешава на 1 у 1 000 000 да успее да напраи нешто преку фрирол :)
кажи ми ник и на кој сајт играш да ти ја проверам историјата на турнирите, тогаш ке ти поверувам :)
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
тоа колку праиш на другите кажи им не на мене :)
јас се откажав откако играв фрирол со влез на 3000 души кој го играв од 21:00 до 04:30 часот за мочани 13 долари иако завршив на 14 место.
така да дека некој може да живее од фрирол мало сутра односно се дешава на 1 у 1 000 000 да успее да напраи нешто преку фрирол :)
кажи ми ник и на кој сајт играш да ти ја проверам историјата на турнирите, тогаш ке ти поверувам :)
Не се разбравме по се изгледа.
Јас не е тајна дека играв на времето фрирулови на 24h poker и со едно или две евра заработени на нив после идев на турнирите и играв за поголеми добивки
Значи зборам со тие ти што ги кажа 14 долара идеш и ги играш на поголем турнир.
.После ослабна овој покер ама ете вчера со едно евро од фрирул пак на турнир фатив пристојна дибивка.
Никој не спомна да живееш од играњето покер,јас кажав дека мене ми испадна дека ми е поисплатлив од тоа коа играм спортска да речеме.
Поздрав.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.934
Поени од реакции
10.566
Не се разбравме по се изгледа.
Јас не е тајна дека играв на времето фрирулови на 24h poker и со едно или две евра заработени на нив после идев на турнирите и играв за поголеми добивки
Значи зборам со тие ти што ги кажа 14 долара идеш и ги играш на поголем турнир.
.После ослабна овој покер ама ете вчера со едно евро од фрирул пак на турнир фатив пристојна дибивка.
Никој не спомна да живееш од играњето покер,јас кажав дека мене ми испадна дека ми е поисплатлив од тоа коа играм спортска да речеме.
Поздрав.
па ти ме наведе така да помислам...излезе ко само фрирол да играш, иначе се живее од покер али строго турнири да играш. иам другарче на кое одлично му оди :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Заебете фрироли и такви ѓупски работи, многу време изгубено за ситна пара. Туку дај кажете сега во скопје кај има турнири да се играат и кеш гејм. Порано играв во Сенатор таму на почеток беше со 500 денари влез мин, ама во последно време многу поскапе играта и знам дека прекинаја таму. Во ројал имам еднаш играно таму беше 1000ка влез мин, али сега незнам како е, знам многу играчи почнаа да играат во лисиче некаде каде се играше на мн солидни пари, влегувале велеа со по 50-100 евра на маса секој. Дали има некаде сега на пример со 1000ка влез и како се блинди, има/нема играчи, колку маси што, може и кеш гејм, а може и турнири
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
2.025
Дечки кажете ми дали можам да верификувам Visa Electron од НЛБ на pokerstars.com и што инфо бараат?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Дечки кажете ми дали можам да верификувам Visa Electron од НЛБ на pokerstars.com и што инфо бараат?
Пред некое време ставив депозит 20$ од тутнуска виза електрон немаше никој проблем, за вадење сега незнам ,сум вадел само преку манибукер и од таму на картичка , директно на картичка не сум , ама штом со депозитот нема проблем нема да има ни со вадење . А за инфо не бараат ништо за верификација , ама нека ти бидат внесени точни податоците за секој случај пошто може да побараат верификација во секое време позз
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Има добра социјална мрежа како фејсбук нешто, ама само за покер.
TIltbook се вика , корисна е многу за сите што играте , има од време на време Ask the pro , споделуват сите стратегии, bad beats , итн.
еве линк:
http://tiltbook.com/refer/TheGambler18/
Ова е мојот рефферал , не мора преку него ама не губите ништо а јас можам да добијам нешто ситно позз :D
 
B

BooBojan

Гостин
Убави карти за покер од кај да најдам,по можност да се професионални,цена не е важна задоволството се плака.
Цело време играме со некои катастрофа карти.
 
Член од
2 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали има некој што го игра покерот "PokerBigBull" ако има некој кој што знае како и дали е можно да се вадат парите од страната во Македонија. За вадење или withdraw од страната има директно на кредитна картичка, Skrill, Eco, Bank transfer и Netller. Па ако има некој искуство и е вадел пари од вакви или слични страни би го замолил за помош.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Дали има некој што го игра покерот "PokerBigBull" ако има некој кој што знае како и дали е можно да се вадат парите од страната во Македонија. За вадење или withdraw од страната има директно на кредитна картичка, Skrill, Eco, Bank transfer и Netller. Па ако има некој искуство и е вадел пари од вакви или слични страни би го замолил за помош.
Не сум го играл овој покер ама секако дека може да се вадат пари .Прашај ако имат ОнлајнСупорт или такво нешто како е процедурата за вадење доколку ти се од фриирол парите ...
Инаку овој е од помаливе сајтови не би ставил никогаш депозит на овој .... доколку планираш да правиш депозит , само на Покерстарс ...проверено најдобар онлајн сајт, најбрза корисничка услуга нема никогаш да имаш проблеми ни за вадење ни за ставање....
 
Член од
2 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Процедурата за вадење е минимум 50 евра, а за ставање е 5 евра. Ме интересираше дали со кредитните картички што се од Македонија би дозволиле да се вадат пари од вакви страни, и ако би дозволувале кои би биле тие. Јас имам про кредит картичка ја направив пред недела дена. Еве слика како изгледа withdraw таму.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom