Позната личност од вашиот град/населба?

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Ајде кажете некоја позната личност(пеач,пејачка,тв водител/ка,манекенка,спортист/ка...) од вашиот град-крај.Мене сега не ми текнува,подоцна ќе кажам некое...Ајде сега вие сте на ред.

Пааа,навалете :vozbud:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Русе, Панчо Бајага и така натаму :D
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Од Скопје многу има. Ама вака од близина. Дечкото што води утринска програма на канал 5, Тони Зен, Слаткар и компанија и за други не сум сигурен или моментално не ми текнува. :sekss:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Роџо Топола, стариот со брадата на Рекорд, циганката во 5ка што се кара, Шмизлата ииии толку.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Пука козметика, Единствена опција, Некст Тајм, Елена Ристевска, Бисера и Бојана(оние близначкине) еден новинар од Канал5 не ми текнува кој беше, Гордана Јанкуловска и градоначалникот(Овие беа стрикно од Ново Лисиче)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Козмо шета по улици абе градска легенда мора да го знаете, а да Кики Веркин него гарант го знаете ако не ви текнува пишете Kiki-Juzni Vetar на јутјуб, и Бифено и моментално не ми текнува на други :toe:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Пратеник од Вмро Дпмне
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Тони Михајловски и Александар Македонски :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Пука козметика, Единствена опција, Некст Тајм, Елена Ристевска, Бисера и Бојана(оние близначкине) еден новинар од Канал5 не ми текнува кој беше, Гордана Јанкуловска и градоначалникот(Овие беа стрикно од Ново Лисиче)
Епа и кај мене ќе да се истиве:) Ќе ја додадам и Ребека.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Козмо шета по улици абе градска легенда мора да го знаете, а да Кики Веркин него гарант го знаете ако не ви текнува пишете Kiki-Juzni Vetar на јутјуб, и Бифено и моментално не ми текнува на други :toe:
ах да да не ги заборавам познатите убијци од Малкоец, и серискион Владо Танески дури и документарец се снима за него и тоа не било кој ами Манчевски го снима
 

Kajgana Shop

На врв Bottom